mackoivan
09.09.12,12:16
Viem že už existuje diskusia na podobnú tému. Nenašiel som konkrétny postup ako postupovať. Známy chce vystúpiť- spr. spoločnosť AEGON. Treba osobne ísť tam? alebo stačí ísť na soc. poisťovňu a vybaviť to tam, Nedá sa to vyriešiť listom? ďakujem za odpoveď
Katy a R
09.09.12,10:23
.. čo tak vyhľadávač použiť .. :confused:;) http://www.porada.sk/t200114-tlacivo-pre-2-pilier-vystup.html
P@uLie
09.09.12,11:18
jeden velky podvod dzurindovej vlady II. dvochodkovy pilier, jediny kto bude sa mat dobre budu banky ktore budu nase peniaze investovat do pofidernych obchodov,
jednoducha kalkulacia, aby sato oplatilo musis zarabat minimalne 750,-eur v čistom !!!, mesacne, aby si mohol potom o par eur dostat viac od ludi v prvom pilieri,
platit sa musi co potom ak klient strati zamestnanie, odvadzat do II. piliera sa musi, dneska nam vladnu novodobi otrokari tzv. kapitalisti a ich vyzitka za poslednych 20 rokov je, dneska mas pracu zajtra ju nemusis mat.
II. dvochodkovy pilier ? dakujem neprosim,,
bjuty smis
09.09.12,13:48
jeden velky podvod dzurindovej vlady II. dvochodkovy pilier, jediny kto bude sa mat dobre budu banky ktore budu nase peniaze investovat do pofidernych obchodov,
jednoducha kalkulacia, aby sato oplatilo musis zarabat minimalne 750,-eur v čistom !!!, mesacne, aby si mohol potom o par eur dostat viac od ludi v prvom pilieri,
platit sa musi co potom ak klient strati zamestnanie, odvadzat do II. piliera sa musi, dneska nam vladnu novodobi otrokari tzv. kapitalisti a ich vyzitka za poslednych 20 rokov je, dneska mas pracu zajtra ju nemusis mat.
II. dvochodkovy pilier ? dakujem neprosim,,

a tie klamstva si si sám vymyslel, alebo p. preceda povedal??
je zaujímavé, že ked som bol pred rokom nezamestnaný, nemusel som platit nič....asi mi dal dzurinda výnimku, však ??
a ešte by si nám mohol povedať, ako a z čoho nám budú za 30 rokov vyplácať dôchodky, ked 1. pilier je neudržatelný, čo priznali aj teraz vládnuci bolševici a zvyšujú dôchodkový vek....to som teda zvedavý...,
P@uLie
09.09.12,15:35
najskor musi padnut druhy pilier a az potom padne prvy, vtom sa myslim zhodnene vsetci ,,,,neviem kto nam bude vyplacat za 30 rokov dochodky, na kazdeho dochodcu musia pracovat traja zamestnany, teraz je to len o dvoch pracujuci no a casom nebude mat kto pracovat pri dnesnej turbonezamestnanosti,,, takze sa dochodku ani nedockas, no ked to pride tak nasi mocipani nam povedia vazeny na dochodky nemame peniaze zite si ako chcete ked mate nieco nasetrene tak budete mat ako tak co do huby no a ked nemate tak ste vrici,..
kopretinka
09.09.12,15:39
platit sa musi co potom ak klient strati zamestnanie, odvadzat do II. piliera sa musi
ty asi netušíš,o čom je II.pilier...či?
P@uLie
09.09.12,15:55
zite si svoj sen,treba sa opytat ci kanikove, miklosove a dzurindove deti a ich rodiny su vnom prihlasene,,,, ked je to take vyhodne, kalkulacka nepusti.
Indeed
09.09.12,16:34
zaujimava uvaha,len či 100 euro bude mat o 20 rokov tu istu hodnotu ako dnes, ja tvrdím,že nie,že bude mať omnoho menšiu,ked vobec ešte bude existovat
P@uLie
15.09.12,12:32
bodliak
15.09.12,12:39
Nevystúpim !

Keď pre nič iné, tak preto, že peniaze z II. piliera po mne niekto zdedí, neprežerie ich cez sociálne dávky naša Nová väčšina.
No a keby náhodou hodnota tých zdedených peňazí bola nulová, tak čo si myslíte, že dostanete z I. piliera ?
Katy a R
15.09.12,12:55
zite si svoj sen,treba sa opytat ci kanikove, miklosove a dzurindove deti a ich rodiny su vnom prihlasene,,,, ked je to take vyhodne, kalkulacka nepusti.

len ak si si nevšimol názov témy - pýta sa na POSTUP .. ;) Máš možnosť založiť inú tému.
mimotemy.. ty si tiež ži svoj sen ... nemusíš nás poučovať ako ovce ;)
Indeed
17.09.12,05:24
Mňa by zaujimalo, či dostanem vyplatené nejaké peniaze /na ruku, do vačku, na učet čo je komu ľubozvučnejšie.../

ked sa rozhodnem teraz z II.piliera vystupiť a bol som v ňom zapojený od začiatku jeho vzniku.
invest
17.09.12,05:59
Nie! Nasporené peniaze sa autoamticky presunú do SP
Mila123
17.09.12,06:12
Nie! Nasporené peniaze sa autoamticky presunú do SP
zostatok na osobnom účte ten sa prevádza......
poplatky za vedenie účtu už nik nevráti......
heja3
17.09.12,06:15
To by som bola zvedavá, ako to budú riešiť v SP, keď im nabehnú peniaze zo zrušeného účtu z II. piliera. Aký prepočet tam prebehne, lebo stále hovoria, že úspory v II.pilieri strácajú hodnotu a nedosahujú ani výšku vkladov. Tak ako to prepočítajú a pripočítajú tomu (vymeriavací základ, alebo osobný mzdový bod), kto sa vráti do SP.....videli ste niekde tento vzorec?
Okrem iného mám pocit, že aj tak za chvíľu II. pilier nebude, že to bol len taký fond, ktorý nemohla SP obhospodarovať (a mala na horšie časy), ale za pár rokov sa jej vrátia, lebo uzákonia napr. 1% zo mzdy a to už bude ozaj málo, tak ho zrušia. A sporiaci, budú mať pri priznaní dôchodkov menej, ako by reálne mali mať, lebo keď sa tie peniaze vrátia, bude ich menej, ale na dnešných dôchodcov trocha bude. A takto sa pre SP upraví budúci rozpočet dôchodkov pre tisíce ľudí...terajší dôchodci ešte niečo z tých peňazí uvidia, ale sporiaci budú v dôchodku chudáci.
bodliak
17.09.12,06:20
Mňa by zaujimalo, či dostanem vyplatené nejaké peniaze /na ruku, do vačku, na učet čo je komu ľubozvučnejšie.../

ked sa rozhodnem teraz z II.piliera vystupiť a bol som v ňom zapojený od začiatku jeho vzniku.

Tvoje peniaze z II. piliera budú vyplatené /na ruku, do vačku, na učet čo je komu ľubozvučnejšie.../ náhodnému dôchodcovi v najbližšom výplatnom termíne a tým sa nad nimi zavrie zem.
Nikdy viac nič neuvidíš, teda okrem sľubov vodcu, že I. pilier sa o svoje ovce - ovečky postará.
Zita5
17.09.12,06:21
Viem že už existuje diskusia na podobnú tému. Nenašiel som konkrétny postup ako postupovať. Známy chce vystúpiť- spr. spoločnosť AEGON. Treba osobne ísť tam? alebo stačí ísť na soc. poisťovňu a vybaviť to tam, Nedá sa to vyriešiť listom? ďakujem za odpoveď

Kto môže: každý, kto je sporiteľom v II. pilieri
V akom termíne: od 1. septembra 2012 do 31. januára 2013
Ako na to:
- najneskôr do 31. januára 2013 doručiť žiadosť So-
ciálnej poisťovni; POZOR! Zásielka musí byť najneskôr do tohto dátumu doručená poisťovni, nestačí ju len podať na pošte.
- tlačivo k výstupu z II. dôchodkového piliera nájdete na internetovej stránkewww.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk) v časti formuláre, ale aj vo všetkých pobočkách Sociálnej poisťovne
- podpis na tlačive nemusí byť overený úradne
- dôchodkovú spoločnosť informuje Sociálna poisťovňa
- pri žiadaní o dôchodok vám nebude penzia krátená o obdobie, ktoré ste boli v II. pilieri

Zdroj :

http://www.cas.sk/clanok/231720/ii-pilier-otvoreny-co-robit-ak-z-neho-chcete-vystupit-alebo-don-vstupit.html
bodliak
17.09.12,06:25
To by som bola zvedavá, ako to budú riešiť v SP, keď im nabehnú peniaze zo zrušeného účtu z II. piliera. Aký prepočet tam prebehne, lebo stále hovoria, že úspory v II.pilieri strácajú hodnotu a nedosahujú ani výšku vkladov. Tak ako to prepočítajú ...

1. Na toho, kto vystúpi a vráti sa do I. piliera, sa bude pozerať ako keby tam nikdy nebol.
2. Ak niekedy v budúcnosti donútia aj zvyšok vrátiť sa do I. piliera, nemyslím, že by to bolo inak.
mackoivan
17.09.12,18:33
Kto môže: každý, kto je sporiteľom v II. pilieri
V akom termíne: od 1. septembra 2012 do 31. januára 2013
Ako na to:
- najneskôr do 31. januára 2013 doručiť žiadosť So-
ciálnej poisťovni; POZOR! Zásielka musí byť najneskôr do tohto dátumu doručená poisťovni, nestačí ju len podať na pošte.
- tlačivo k výstupu z II. dôchodkového piliera nájdete na internetovej stránkewww.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk) v časti formuláre, ale aj vo všetkých pobočkách Sociálnej poisťovne
- podpis na tlačive nemusí byť overený úradne
- dôchodkovú spoločnosť informuje Sociálna poisťovňa
- pri žiadaní o dôchodok vám nebude penzia krátená o obdobie, ktoré ste boli v II. pilieri

Zdroj :

http://www.cas.sk/clanok/231720/ii-pilier-otvoreny-co-robit-ak-z-neho-chcete-vystupit-alebo-don-vstupit.html

najlepšia odpoveď dik