zlatica.turisova
09.09.12,19:15
Ahojte poraďáci!
Robím si ročný kalendár a mesiace som si napísala vo worde a potrebujem to mať v súbore Adobe Reader ako pdf. Poraďte mi, ako to mám uložiť. Vo worde, keď to dám "uložiť ako", tam nemám ponuku na pdf. Vopred ďakujem!
Zlata
buchač
09.09.12,17:21
Ahojte poraďáci!
Robím si ročný kalendár a mesiace som si napísala vo worde a potrebujem to mať v súbore Adobe Reader ako pdf. Poraďte mi, ako to mám uložiť. Vo worde, keď to dám "uložiť ako", tam nemám ponuku na pdf. Vopred ďakujem!
Zlata

Nemáš , nakoľko neexistuje....

Použi nejaký konverzný soft na toto uloženie...word to pdf ...

Napríklad ... http://www.slunecnice.cz/sw/word-to-pdf-konvert/
day
09.09.12,17:23
misoft
09.09.12,17:24
Ale keby sa použil FREE softík Open Office - má takú maličkú funkcijku - Export do PDF. A tento softík pozná dokonca aj worďácky *.doc.
riccado
09.09.12,17:26
Nemáš , nakoľko neexistuje....



existuje
buchač
09.09.12,17:30
existuje
...mne je to síce na trt :---...šak pouč neznalého ...:rolleyes:
misoft
09.09.12,17:30
Pravdu máte obaja - buchy i riccardo - len rozdiel môže byť vo verziach. M$ Office staršieho veku (myslím do 2007) toto nemali - buchy vyhráva - verzie mladšie (myslím od 2007) - toto majú - riccardo vyhráva - tenisový výsledok - zhoda :D (deuce).
riccado
09.09.12,17:31
...mne je to síce na trt :---...šak pouč neznalého ...:rolleyes:

http://www.microsoft.com/sk-sk/download/details.aspx?id=7
riccado
09.09.12,17:32
Pravdu máte obaja - buchy i riccardo - len rozdiel môže byť vo verziach. M$ Office staršieho veku (myslím do 2007) toto nemali - buchy vyhráva - verzie mladšie (myslím od 2007) - toto majú - riccardo vyhráva - tenisový výsledok - zhoda :D (deuce).

tak, tak... ;)
buchač
09.09.12,17:33
Pravdu máte obaja - buchy i riccardo - len rozdiel môže byť vo verziach. M$ Office staršieho veku (myslím do 2007) toto nemali - buchy vyhráva - verzie mladšie (myslím od 2007) - toto majú - riccardo vyhráva - tenisový výsledok - zhoda :D (deuce).

...môže byť ...

Mám síce obe naištalované ...ale tá najnovšia mi absolútne nereže ......takže ju nepoužívam ....
misoft
09.09.12,17:56
Ja mám síce na starom (záložnom :D) PC len M$ Office 2002 (aj to ******* šak nebudem platiť, nie?) - ale používam už OpenOffice.
camozzi
09.09.12,17:59
Bez inštalovania akéhokoľvek softvéru a navyše zadarmo:
1. Domovská stránka google.sk: hore na lište Dokumenty alebo docs.google.com
2. Naľavo červená ikonka s diskom a šípkou hore (po priložení myši "odovzdať"). Kliknuť na Súbory... a nájsť v PC dokument
3. Po otvorení a ukončení prípadných úprav kliknúť vľavo hore na Súbor a z menu vybrať Prevziať ako... a vybrať PDF.
Tadáááá máme z wordovského súboru PDF.
zlatica.turisova
09.09.12,18:03
Ďakujem všetkým za odpoveď- idem to vyskúšať. Srdečná vďaka
Zalta
buchač
09.09.12,18:04
Ja mám síce na starom (záložnom :D) PC len M$ Office 2002 (aj to ******* šak nebudem platiť, nie?) - ale používam už OpenOffice.
mimotemy ...ja mám nielen MS Office , lež všetky programy takéto ....že za vatikánsku menu ....:rolleyes:

...he ....a o hudbe a filmoch ani nevravím ....
scorp
13.09.12,10:54
Napriklad bullzip pdf printer, pdf creator. Office 2007 a samozrejme 2010 to maju ako standard. A na rozdiel od predch. prospievatela si myslim, ze novy office je super. Ako ked z Skody 120 presadnete do sucasneho auta nizsej strednej triedy (nie Thalie).
Pidgey
13.09.12,11:01
ja len, este som to tu nevidel povedane, z wordu do pdf to "neulozis", ale (standartne) sa to vytlaci na pdf tlaciarni, ktora ti to ulozi (vytlaci) do pdf. cize sa treba pozerat pd pdf tlaciarni, napr cutepdf printer, alebo ine, uvedene vyssie. cize pdf dostanes nasledne tak ze si nedas "ulozit ako" ale zvoli Subor/tlacit - a vyberies pdf printer. Nasledne sa ta program spyta na nazov suboru, ako to chces ulozit.
avalik
13.09.12,11:41
ja len, este som to tu nevidel povedane, z wordu do pdf to "neulozis", ale (standartne) sa to vytlaci na pdf tlaciarni, ktora ti to ulozi (vytlaci) do pdf. cize sa treba pozerat pd pdf tlaciarni, napr cutepdf printer, alebo ine, uvedene vyssie. cize pdf dostanes nasledne tak ze si nedas "ulozit ako" ale zvoli Subor/tlacit - a vyberies pdf printer. Nasledne sa ta program spyta na nazov suboru, ako to chces ulozit.

musim ti oponovat ... word 2010 ... ulozit ako ... ponuka aj ulozenie do pdf
samozrejme je dobre mat v PC aj PDF tlaciaren pre ine aplikacie
lenkak
13.09.12,13:38
ja to riešim programom : doPDF v7, je to pdf tlačiareň. Takto si dám do pdf hocijaký dokument, nielen word.
tatinko
17.11.16,15:16
Dovoľte mi poopraviť - trochu aktuálne k roku 2016

Dnes stačí pre export dokumentu do PDF uložiť ako v novom worde.
Prípadne ak máte open office, nie je nutné nič ani instalovať. Jednoducho akýkoľvek balík Open Office otvorí aj DOC a DOCX, a uloženie do PDF je veľmi jendoduché, opäť stačí vybrať si voľbu ULOŽIŤ AKO.
Ak WORD neobsahuje túto funciu, treba si ju z oficálneho webu nainštalovať.
Oficiálne je to cez: http://www.microsoft.com/sk-sk/download/details.aspx?id=7

Aplikácie nie sú nutné, netreba si nič inštalovať do PC. Ak máte MAC OS X alebo ste na mobile, cez mobil toho veľa nenarobíte. Ale dá sa to. Cez mobil sa dá totiž DOC nahrať do online konvertorov a konvertor vám z DOC spraví PDF za pár sekund. Nedával by som tam osobne žiadne dáta, heslá a podobne, lebo neverím uplne ze sa to niekde neukladá, ale človek nikdy nevie.
Takéto stránky sú v zozname: http://zn.sk/ulozit-doc-docx-dokument-ako-pdf/
dá sa to aj s Powerpointom.
misoft
17.11.16,17:13
Síce s krížom po funuse.... 4 roky stará otázka. OpenOffice, Libre Office túto možnosť ukladania v PDF majú od roku 2014. Takže ani toto nie je "aktuálne".