Michael0
10.09.12,07:41
Dobry den,
rad by som sa opytal, ci bezny trojplastovy nerezovy komin (cca taketo cosi http://www.kominy-tuma.sk/product/trojplast-odbocka-o15090C2B0-kominus-1196/) je dostatocne izolovany na kolmy prechod dymovodu cez stenu z miestnosti von. Jedna sa mi o to, ze krb je v drevostavbe a stena ma zlozenie drevo-mineralna vata-folia-drevo a ten otvor na trojplastovy dymovod cez tuto stenu je vyrezany uplne presne okolo dymovodu s minimalnou medzerou. Vacsinou sa ten dymovod dotyka tej vyrezanej diery cez stenu. Nemala by ta diera byt vyrezana povedzme o tri-pat cm vacsia a pridana akasi izolacia (aka?, nejake nehorlave peny v spreji?). Mne sa to nezda a neviem do akej teploty sa dokaze rozpalit vonkajsi plast trojplastoveho dymovodu.

Dakujem za rady, robi mi to totiz taka firma kde nie su na vsetko odbornici a uz par veci som im ja musel vysvetlit ako sa robi... ale kominom som si nie isty tak im nechcem povedat hned hlupost :)
Michael0
15.09.12,06:33
Nevie sa mi k tomuto nikto vyjadrit? :(
IgyPop
17.09.12,08:37
Ak sa nemýlim, je na to norma. Tuším musí byť 5cm od horľavých konštrukcií. Alebo sa spýtaj priamo výrobcu komín. systému.
focus3ccd
17.09.12,16:43
Je zaujimave, na akych veciach chcu ludia setrit. Ja som dal za montaz 6m kerastaru 10 000,- korun, a neriesil som to. Ved z toho moze zahoriet dom..... Treba to dat certifikovanej firme....
Michael0
19.09.12,10:09
Verim, ze tymi "ludmi" si nemyslel mna. Ta firma mi dodavala cely dom, neriesil som si jednotlive casti samostatne.
Ak to niekomu pomoze, dopatral som sa k odpovedi: ma tam byt medzera min. 5cm vyplnena tvrdenou mineralnou vlnou so zvysenou odolnostou proti horeniu.
focus3ccd
20.09.12,04:33
Dobry den,

Dakujem za rady, robi mi to totiz taka firma kde nie su na vsetko odbornici a uz par veci som im ja musel vysvetlit ako sa robi... ale kominom som si nie isty tak im nechcem povedat hned hlupost :)

Vyhodit, to je firma zrejme len na peniaze poskladana pred krcmou. Ja som takych tiez povyhadzoval...
marleau
20.09.12,04:54
Nie je to dobre,musí tam byť ďalšia izolácia aspoň 5 cm po obvode.Žiadne komínové teleso sa nesmie dotýkať konštrukcie domu,obzvlášť,ak je dom drevený a napriek tomu,že dymovod je už vo vnútri izolovaný.Prezraďte meno firmy...
buchač
20.09.12,05:01
Osobne sa neviem vyjadriť , no videl som , čo dokáže to teplo .

Brat mal svojho času pripevnený nerezový dymovod od toho krbu ( či ako to nazvať - kúpený ) jednou jedinou skrutkou k hranolu...aby sa nekýval , či aký význam to malo ...?
Teplo z krbu sálalo , samozrejme sa pekne aj nahrial dymovod a následne aj tá skrutka...
Výsledok " stál " za to ...
Braček potom už len behal jak blesk , keď ho sused upozornil na nezvyčajný dym , ktorý šiel zovšadial , len z komína nie ...
fetya
20.09.12,07:40
komin je samostatna stavba, nedotyka sa steny, lebo pri prevadzke tepelna roztaznost posobi nan, aj pri schidel uni plus je uvedene, ze min. od horlavych mat. musi byt medzera 5-8 cm, a pritom oplastenie mojho komna je betonova tvarnica, ktora nie je tepelne vodiva, ako napr. nerezova rura. Musi tam byt medzera, a ja by som oplastil ten prechod nobasilom, alebo podobnym.