Csongi
10.09.12,12:58
Ahojte,
na novostavbe v podkroví mám už namontovaný sádrokartón. Ako to ochrániť pri strojovej omietke (navlhnutie)?
:(
Ďakujem pekne
alltracboy
10.09.12,11:13
sadrokarton sa nema robit pred omietkami. Mozno pomoze poriadne napenetrovat a vetrat kym bude oietka vlhka
Csongi
10.09.12,14:31
Ďakujem za odpoveď, bohu žial jedna skupina "majstrov" bola moc aktívna a ja naivný!
S akým materiálom by som mohol napenetrovať sádrokartón (čo neuškodí ani maľovaniu)?
alltracboy
10.09.12,15:48
tgo ti mozno poradi lepie 220870,, ale ja co penetrejem den braven nejaky penetrak, tak on sa vsiakne a mal by spravit taku vrstvu ktora zabranuje vsakovaniu vlhkosti..ale neviem do akej miery je to ucinne. pokial by si to chcel mat tutovo zaizolovane, kraje by som natrel tekutou hydroizolaciou do sprchoveho kuta potom nalepil na celu plochi bodovo igelit na sposob parozabrany a malo by to byt chranene. mozno by stacil iba ten igelit. ono ten sadrokarton zniesie vlhkost -malovanie, penetrovanie, ale nejaka dlhodoba mu nespravi dobre, asi by sa prehybal. Ale to vsetko zalezi aj od toho ake mas rozostupy CD a pod. Mozno tam netreba davat nic.. ved budes vetrat ta teraz je dobre pocasie suche..
mendo933
10.09.12,16:16
Pri strojovej omietke by som sa skôr zameral aby ti nezrasrali komplet strop od omietky. Ked mi na poschodi striekali steny a este som nemal stropy tak som omietku zoskraboval z podstresnej folie a kopu bolo aj pod stitom a to je od priecok este 2,5m vysie. Striekaju to pod tlakom tak to dost zaprska.
Ak spravili rozostupi CD tako ako sa ma tak by nemalo povyhynat platne. Sice po omietkach netreba aspon 3 dni vetrat, ale to ani po poteroch a poznam par ludi co robili ci betonovi ci anhydridovy poter a uz mali SDk nahodeny a nic sa nestalo .
220870
10.09.12,16:21
Treba to v mieste styku oblepiť plastovou priesvitnou kancelárskou páskou.Omietka a jej vlhkosť by nemala prísť do styku s SDK.Po ukončení omietok odrezať a strhnúť.Predtým je dobre SDK napenetrovať.
oondrejj
19.12.12,18:47
to sa zase majstri vyfarbili. Omietky už mali byť urobené. Ale asi tak ako ti už bolo povedané - oblepiť sadrokarton v mieste kde by mohlo dojsť k styku s omietkou nejakou nepremokajúcou vstvou najlepšie páskou. My ked sme omietali dom, kde boli drevené stropy, tak sme oblepili zhruba meter od steny strop aj igelitom aby sa nezničil.