sakufo
12.09.12,15:50
Nový SSD 120GB, náhrada za HDD 80GB s OS W7. Pokus klon W7 preniesť na ext. HDD a potom preniesť na SSD.Pri vytvarani novej particie v SSD (EASY Partition Master...) došlo k môjmu zlyhaniu a zrejme k vymazaniu MBR v SSD! Sučasný stav: PC pri štarte zobrazi "Pentium" a dosť. Vratil som pôvoddný HDD s OS na miesto a SSD som zapojil na miesto druhého datoveho HDD, ktorý mám v PC. Pri pokuse dostať sa do "boot" cez DEL pri štarte zobrazí načítanie stavu až po "Auto-DetectingSec Master HDD 80GB, Auto- Det..... Slave SSD 120GB, Auto .... CD ROM... tam zastane a nereaguje!!
Na bootovatelne "záchranne a ine DVD nereaguje!! Rovnaký postup pri inštalacii SSD do notebooku DELL bol úspešný! Čo s tým??? Pomôžte prosim!!
duves
12.09.12,17:38
Nový SSD 120GB, náhrada za HDD 80GB s OS W7. Pokus klon W7 preniesť na ext. HDD a potom preniesť na SSD.Pri vytvarani novej particie v SSD (EASY Partition Master...) došlo k môjmu zlyhaniu a zrejme k vymazaniu MBR v SSD! Sučasný stav: PC pri štarte zobrazi "Pentium" a dosť. Vratil som pôvoddný HDD s OS na miesto a SSD som zapojil na miesto druhého datoveho HDD, ktorý mám v PC. Pri pokuse dostať sa do "boot" cez DEL pri štarte zobrazí načítanie stavu až po "Auto-DetectingSec Master HDD 80GB, Auto- Det..... Slave SSD 120GB, Auto .... CD ROM... tam zastane a nereaguje!!
Na bootovatelne "záchranne a ine DVD nereaguje!! Rovnaký postup pri inštalacii SSD do notebooku DELL bol úspešný! Čo s tým??? Pomôžte prosim!!
Ved nerob klon z HDD na SSD disk. Nemam s tym sice skusenosti, ale zrejme to bude asi ten problem.
pistik71
13.09.12,05:42
Uz ked menis, tak si nainstaluj Win7 nanovo, je to istejsie, aspon budes mat cisty system. Na SSD to pojde velmi rychlo.
A ak chces klonovat, tak vatsinou byva pri SSD diskoch nejaky soft na to, alebo pohladaj na google (napriklad http://www.howtogeek.com/97242/how-to-migrate-windows-7-to-a-solid-state-drive/)
Vlado40
13.09.12,08:38
Žiadný nový disk nemá MBR,takže si nič nemohol vymazať.To sa vytvorí až pri pripojení HDD do systému pred vytvorením oddielu-partície a formátovani.
pistik71
13.09.12,09:39
Žiadný nový disk nemá MBR,takže si nič nemohol vymazať.To sa vytvorí až pri pripojení HDD do systému pred vytvorením oddielu-partície a formátovani.

Niektore SSD disky uz maju vytvorenu jednu particiu. To preto, aby sa dali jednoducho pouzit ako externy disk.
sakufo
13.09.12,12:45
Ďakujem za rady! Problem je v tom, že po mojom zásahu sa nedá naštartovať W7, ostane stáť na obrazovke "Platinum" a nič s ním nepohne!! Keď vrátim zpäť HDD s W7 šlape OK! Po pripojení SSD namiesto druhého datového HDD sa nedá W7 naštartovať, opäť stvrdnr na "Platinum"?????
sthruska
13.09.12,13:07
Pozri si poradie boot diskov. SSD disk vylúč zo zonamu.
sakufo
13.09.12,15:39
Ďakujem za záujem! Už som to vyriešil! "vadný " SSD s clonom W7 so vložil do notebooku DELL! Ohlasil " BOOT MGR ist missing"! Po vloženi Install CD a "oprave systemu je všetko OK! Neviem prečo to iste nespravil PC, ale len zmrzol!! Ďakujem za ochotu pomôcť!!! Sakufo