fili1818
12.09.12,17:31
Mam uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti - som na UP a poberám dávku v hmotnej núdzi.
Zamestnávateľ mi zatiaľ neposlal potvrdenie o zárobku
a na sociálnom mi povedali, že ak ju neprinesiem, tak mi nevyplatia peniaze.
Ako mám postupovať, aby mi doklad zamestnávateľ vystavil? Mám kontaktovať inšpektorát práce?
Na koho sa mám obrátiť? Hrozí mi, že budúci miesiac umriem od hladu, pretože ani ten mizerný zárobok mi nevyplatil.
willma
12.09.12,18:30
Začnem od konca: Nevyplatený zárobok - trestné oznámenie, Nedodaný doklad ? komunikácia so zamestnávateľom formou doporučeného listu s doručenkou, kópiu listu si odlož, pridaj po návrate fotokopiu doručenky a hajde po 30 dnoch na SP - peniaze ti vyplatia ak preukážeš, že si zamestnávateľa žiadal a ten sa na Teba vy ... kašľal.
ewita888
12.09.12,18:37
Za ktorý mesiac nemáš vyplatené?
fili1818
13.09.12,15:30
Ďakujem za odpovede.
O zárobok mi teraz nejde - bol za august a na to majú mesačný odklad a bol menší než dávka v hmotnej núdzi.
Po 30 dňoch? Ja to potvrdenie potrebujem do konca mesiaca inak v októbri som totálne bez peňazí. A prečo by som to mal zaniesť do sociálnej poisťovni, ja to potrebujem pre sociálne na UPSVAR-e. Keď som sa tam snažil získať info o nejakom postupe, vraj to nie je ich starosť, nech si to riešim ako viem. Oni potrebujú to potvrdenie na výpočet dávky v hmotnej núdzi, ako ho nedonesiem, tak peniaze nedostanem, lebo to nemajú z čoho vyrátať:mee: