jarka1507
13.09.12,01:19
Dobrý deň, vedeli by ste mi dať rady a typy na prácu v Rakúsku ako upratovačka? pracuje sa na živnosť alebo aké možnosti existujú? prácu si nájdete cez inzerát alebo agentúru? je dobré preveriť si zamestnávateľa?

prosím o nejaké skúsenosti..

ďakujem

Jarka
220870
13.09.12,04:40
Ak viete po Nemecky otvorte si nejaké inzertné noviny.Ak nie tak sa najskôr naučte po nemecky.Potom budete mať práce dosť.
arizona
13.09.12,05:53
Existuju aj agentury,najma vo velkych mestach.

Ale zvacsa sa pracuje iba tak na cierno. Oblast za hranicami maju podchytene zeny z BA, chodia na par hodin denne do rodin, zvacsa 1x tyzdenne do 1 rodiny.
Vzdialenejsie oblasti maju zas pod palcom najma Polky a ine cudzinky, ktore ziju v AT a chodia upratovat do rodin popri svojej praci po veceroch,alebo cez vikendy.

Ak nebyvas v AT, alebo blizko hranic, tak sa ti to moc neoplati,lebo si musis najst ubytovanie, co nie je zrovna najlacnejsie. Za upratovanie sa plati cca 7-10 €/ hod.
jarka1507
13.09.12,15:55
Ďakujem informácie... mám ísť teraz prvý krát si takýmto spôsobom privyrobiť... Len mám ešte obavy z ľudí lebo predsalen ísť niekomu do domu koho ani nepoznám... ale dúfam že to dobre dopadne...
arizona
13.09.12,19:29
Jarka, obavy su na oboch stranach.
Ved aj oni ta nepoznaju a vpustia ta do svojho domu, do svojho sukromia. Takze prve dni sa asi budete navzajom otukavat...
Hlavna zasada vztahu,ked pracujes u niekoho doma je diskretnost!!!


Takze vela stastia :-)))