juraj:-)
14.09.12,08:29
Čo je vhodne použiť ako izolaciu pod parapetné dosky?
alltracboy
14.09.12,07:00
pur penu.. alebo podla toho aku vysku potrebujes dorovnat. Ja som to dorovnal 5cm ytongom a 2cm pur pena, a tiez som teraz jedno okno spravil s termo omietkou, a tiez to vyzera fajn.
draik
14.09.12,12:15
Doplňte, či máte zateplenie, koľko cm, aké máte murivo a kde sú umiestnené okná vzhľadom na vonkajší okraj steny.
juraj:-)
15.09.12,20:59
zateplenie nie je, je to tehlový dom a okna sú 10 cm od vonkajšieho okraja. Ide mi o vnutornu parapetu pod ktorú by niečo malo ísť. Rozmýšľal som nad tvrdeným polysyrenom alebo tou termo omietkou. S tou omietkou nemam skúsenosti. Je možné s ňou vytvoriť aj hrubší podkdlad, alebo len nejaký tenký poter?
220870
16.09.12,06:11
Môžete dať tvrdený polystyrén alebo termoomietku .Omietka v jednej vrstve max 5 cm treba ju stále vlhčiť.
juraj:-)
17.09.12,04:20
a čo je lepšie?
vlado 33
17.09.12,07:30
Pozor pod parapetu nie montážnu ale inštalačnú penu ktorá nemá také rozpínacie vlastnosti.
juraj:-)
18.09.12,03:50
Pur-penu by som daval, ked budem chciet parapetu priamo osadit na mur, avsak ja ju chcem podvihnut. Preto ten polystyren či termo omietku. Len neviem čo je lepšie. Lacnejšia varianta bude asi polystyren, ale je aj lepšia?
vlado 33
19.09.12,15:40
Pokiaľ je dom tehla nedával by som ytong ale tehlu. Ja som to takto spravil, ytong má iné vlastnosti čo sa týka nasávania vlhkosti a je to vidieť. Mám na tom sieťku z lepidlom a 2 cm omietky. Vidno rozdiel na farbe síce malý ale vidno. Polystyrén som nikdy nedával pod parapetu ale neviem čo to spraví keď sa na ňu postavím napr. pri umývaní okien. Narezať tehlu a urobiť výplň a omietku rovnaku ako je ostatná aby to zas nerobilo bordel.
alltracboy
19.09.12,15:45
nechcem nikoho urazit, ale normalny clovek na parapete nestoji.
vlado 33
19.09.12,16:59
Pokiaľ potrebujem umyť okno z vonkajšej strany a pod oknom je radiátor výška okna 1,70 m tak ako?
juraj:-)
20.09.12,04:44
ak tam pojde extrudovaný tak sa tam moze postavit i cela rodina
oondrejj
18.12.12,18:30
ja som videl klasický dávať polystyrén pod parapetu. Po prípade ak sa fakt niekto obáva toho "státia" na parapete tak tak tam môže dať tvrdený prípadne podlahový polystirén. Aj na tom ľudia stoja, dokonca celé potery sú na ňom a nič sa mu nedeje.
marleau
19.12.12,07:43
ja som videl klasický dávať polystyrén pod parapetu. Po prípade ak sa fakt niekto obáva toho "státia" na parapete tak tak tam môže dať tvrdený prípadne podlahový polystirén. Aj na tom ľudia stoja, dokonca celé potery sú na ňom a nič sa mu nedeje.
Nepochopím v dnešnej dobe,prečo niekto potrebuje stáť na parapete alebo mať tam 130 kíl kvetináčov....
oondrejj
19.12.12,18:02
neviem asi prišla taká doba, kde treba šetríť miestom a ked sa niekto nemá kde v izbe postaviť tak sa postaví na parapetu. Po prípade tam odloži všetky kvety z miestnosti aby urobil viac miesta. Ale nie srandujem doma máme tiež po okne plnosomarín aj ked tak ťažke veci ako tu niekotrí píšu tam nemám. Hlavne pri umývaní okien žena stojí na parapete a nič sa jej nedeje.