meha
14.09.12,11:48
Potrebujem súrne očnú mastičku ,resp.očné kvapky zakúpiť v Anglicku.Máte niekto prehľad? Potrebujem skôr tú mastičku/červené oko,bolesť oka,rezanie/.Kvapky mám,zatiaľ nezaberajú.
Letko
14.09.12,09:51
Choď sa opýtať do lekárne alebo do Boots, prípadne Tesca či iného supermarketu.
buchač
15.09.12,12:09
Potrebujem súrne očnú mastičku ,resp.očné kvapky zakúpiť v Anglicku.Máte niekto prehľad? Potrebujem skôr tú mastičku/červené oko,bolesť oka,rezanie/.Kvapky mám,zatiaľ nezaberajú.

...holt ...ja keď čítam takéto otázky ...bičak sa mi vo vrecku otvára .....

Prosím , beriem , ak sa jedná o boľavé koleno alebo zub ......ALE OKO/či ???

Takže odpoveď by mohla byť , že keď kvapky nezaberajú a o masti nič nevieš .....holt , potrebuješ skôr zadrieť hrdzavý klinec do oka ...


...a ozaj ....Opthalmo - Framykoin je vynikajúca mastička ...lež na Slovensku je len na recept ...
Anglicko je hen za kanálom , takže ???
Indeed
15.09.12,12:28
Potrebuješ stanoviť DIAGNÓZU , z čoho máš to rezanie a pálenie oka,

može to byť z pobytu na vetre, z mechanického podráždenia /niečo ti padlo do oka/

zo zvárania el.oblúkom /UV žiarenie/

Ja som starý zvárač a prekonal som niekoľko hnusných zápalov rohovky

/neprajem zažiť ani najväčšiemu nepriateľovi tú bolesť/

Mne pomáha Opthalmo -Septonex , niekedy som užíval Evercil ,ale stal som sa na neho alergicky

v Nemecku som používal Berberil EDO Augentropf, vynikajúce kvapky...

Také kvapky,že umele slzy /hypromelóza/ tie zahoď , vytvára sa ne návyk...

Odborná liečba je nutná !
Indeed
15.09.12,12:32
prepáč, ale sortiment ponuky lekárni v UK , my na Slovensku AKO mame zistiť ??
Indeed
15.09.12,12:47
Inak ak sa pýtaš na očnú mastičku, tak najlepší je Ophtalmo Framykoin comp. /s modrým popisom cez tubu/

ale tan je u nás na Slovensku len na lekársky predpis,
buchač
15.09.12,12:49
...neopisuj .......
Indeed
16.09.12,10:37
ja hovorím o OF comp. nie o obyčajnom OF
osky
17.09.12,04:47
???????????????
osky
17.09.12,04:50
ludia,vsak v anglicku je uz tolko Slovakov,tak sa pyta,ci nahodou niekto z nich nema s tymto skusenosti.niektorym komentarom v tejto teme vobec nerozumiem.....
Indeed
17.09.12,05:03
nemusíš všetko chápať, svet existoval dávno predtým ako si sa narodil, aj s ľu´dmi a ich problémami
Indeed
17.09.12,05:04
Taktiež kvapky SULFACETAMID su tiež dobré....
buchač
17.09.12,05:11
ludia,vsak v anglicku je uz tolko Slovakov,tak sa pyta,ci nahodou niekto z nich nema s tymto skusenosti.niektorym komentarom v tejto teme vobec nerozumiem.....

osky 15 Minutes Ago #21068
???????????????

....čomu , kua , nerozumieš ???

add. 1. - oko si ustelieš , tak budeš spať
add. 2. - oko si šetríš , tak budeš vidieť
add. 3. - oko máš len jedno ( teda dve ) ...
add. 4. - oko potrebuje najprv nejaké to vyšetrenie a a nie samoošetrenie .....

Tak sa pýta ???..
Tak ja odpovedám ....a osky , šak ma poznáš .......či .....????

Na chu..vú otázku aj patričná odpoveď ....síce chu..vá , no určite nie od CH..A
Indeed
17.09.12,05:14
Ďurijku, nevnucuj nikomu svoje myšlienkové pochody, zatiaľ sme tu všetci svojprávni..
osky
17.09.12,08:42
no dobre,chlapci,ja len ze sme mohli radsej pomoct,vsak jasne ze s okom treba ist k doktorovi,ale asi sa neda..ktovie a behnut na poradu je lahsie:-)).
osky
17.09.12,08:44
len tak medzi nami,som zena.a s txm chapanim,snazim sa,obcas je to na porade tazke.........
osky
17.09.12,08:44
len tak medzi nami,som zena.a s txm chapanim,snazim sa,obcas je to na porade tazke.........
meha
25.09.12,05:33
Všetkým,ktorý budú mať podobný problém.Prvá pomoc bez kvapiek a mastičky :Pomôže horúca para,ale pozor na oparenie.Niečo podobné ako naparovať sa nad harmančekom,len teraz nad čistou vodou a potom zaviazať oko ,naljepšie na noc,ale môže byť aj cez deň.Osobne vyskúšané,pomáha.
kaivorus
26.09.12,06:25
Stále hovoríte o dôsledku, prečo nehľadáte príčinu?

Tá je vo vnútri tela, ochranný mechanizmus ti nefunguje,
Ak dvere vŕzgajú , natrú sa mazivom,..., oko však nie je pánt na dverách.
Ak je niečo so žilkami, tak máš poruchu metabolizmu kolagénu , tukov, a prebytok homocysteínu - spôsobuje tvorbu nadbytku cholesterolu.
Viac cez SS
kaivorus
26.09.12,06:28
Ak máš problém dlhodobejší so zakrvavením očí, opýtam sa ťa, bolieva ťa chrbtica v oblasti bedier a krížov?
Ak áno v SS Ti vysvetlím čo s tým sa dá urobiť. Je to špeciálne terapeutické ozdravovanie...
Bude však potrebné zmeniť živ. štýl, kvôli poruche metabolizmu kolagénov....
meha
26.09.12,08:10
Ale ja dôsledok poznám.