danredden
14.09.12,17:06
Zdravim Vas.
Poprosil by som o radu ohladom pisania slovenskych uvodzoviek. Mam Windows 7 Home Premium 64-bit a ked mam nastavenu SVK klavesnicu (akukolvek), stale sa mi uvodzovky zobrazuju v anglickej forme: "xxx". Zobrazuje sa mi to vsade, vo worde, skype, gmaily... Rad by som bol schopny pisat pri nastaveni SVK klavesnice „xxx“ a pri anglickej "xxx". Doteraz som s tym nikdy nemal problem, odkedy mam novy pocitac, tak mi to zobrazuje len anglicku formu uvodzoviek.
V prilohe zasielam nastavenie klavesnice.
Dakujem.
vlado 33
14.09.12,16:23
mozes pouzit aj klavesove skratky Úvodzovky „ Alt + 0132 “ Alt + 0147
KoxXxo
14.09.12,17:56
Tak si to prestav:
sthruska
15.09.12,06:04
Hm, mám W7 a zásadne klávesnicu QWERTY a píše ako chceš. Nie je to skôr aplikáciou? Podľa mňa OS s tým nemá nič spoločné.
danredden
15.09.12,07:14
mozes pouzit aj klavesove skratky Úvodzovky „ Alt + 0132 “ Alt + 0147

Ahoj, dakujem, viem, ze mozem pouzit tieto klavesove skratky, ale nie je to komfortne riesenie. Rad by som nasiel pricinu a bol schopny pisat uvodzovky normalne, tak ako doteraz.
danredden
15.09.12,07:15
Ale akou aplikaciou, ked sa mi to deje v kazdej apliakcii ?
danredden
15.09.12,07:17
Uprimne, nie som si isty, co si chcel tym print screenom naznacit, ale na predoslom notebooku som mal taktiez anglicku jazykovu verizu windows (tak ako na sucasnom) a nemal som tento problem. Kazdopadne, dakujem za snahu.
KoxXxo
15.09.12,07:24
A prečo si windows neposlovenčíš?
sthruska
15.09.12,07:51
Napr. aj vo Worde? Tam som to skúšal.
danredden
15.09.12,10:31
A prečo si windows neposlovenčíš?
Preferujem anglicku verziu windows, lahsie sa hladaju informacie a rady, nakolko je to v anglictine a aj riesenia su popisane v anglictine. Nemam dovod pouzivat slovencinu, v tomto pripade si ale nemyslim, ze by to pomohlo, nakolko som mal vzdy anglicku verziu windows a fungovali mi slovenske uvodzovky.
misoft
15.09.12,11:49
https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:rwioCsEn23kJ:www.biocenter.sk/la_files/mswordtricks.pdf+word+a+slovensk%C3%A9+%C3%BAvodzo vky&hl=sk&gl=sk&pid=bl&srcid=ADGEESgtRVO6jj5hQW5sC2kfA6pJYcduIrdMfZulR7vV 4rluz0AcasI9B2nN1oGq_cIRHu8gMeptkcHhwZBGS_eP5ixRTZ 6zJxbE5MNHuzjnbjfXRetIBoC6GdwVjeDMDTOIHdN2J5on&sig=AHIEtbRDiJ4PadCRpZgGk9KyKrd-jjpjOA
preštuduj

S automatickými opravami súvisí aj Automatický formát: Formát (Alt + F), Automatický formát…

(I), Možnosti… (Alt + M). Tu môžete aktivovať alebo inaktivovať napr. tieto funkcie:
- rovné "úvodzovky" nahrádzať „oblými“
- anglické radové číslovky ako horný index (1st namiesto 1st a pod.)
- medzery po a, i, k, o, s, u, v, z pevnými medzerami
- spojovníky (--) pomlčkou (–)
- internetové a sieťové cesty hypertextovými prepojeniami
danredden
16.09.12,16:35
Dakujem, ale viem o moznosti nastavit tieto veci v pokrocilych nastaveniach automatickych oprav, ale v takom pripade mi aplikuje tie SVK uvodzovky aj pri anglickej klavesnici. To tiez nie je to, co chcem. Daco tu jednoducho nie je v poriadku a mam obavy, ze pricina je anglicka verzia windows. Je to jedine vysvetlenie momentalne, ktore nachadzam.
misoft
16.09.12,17:44
Windows je anglický, len lokalizácie sa robia.