KatikaW
14.09.12,21:21
ahojte, tento rok maturujem a samozrejme chystám sa na vš. potrebujem si teda kupiť notebook. nakolko sa do technických vecí moc nerozumiem, prosím vás o pomoc. aký notebook by ste mi odporučili? cena by sa mohla pohybovať okolo 400eur.
bodliak
14.09.12,19:33
misoft
15.09.12,12:58
Lenovo: Väčšia operačná pamäť RAM 4GB, grafika s vlastnou 1GB pamäťou, HDD 750GB
Toshiba: Operačná pamäť RAM 2GB, integrovaná grafika (berie si pamäť z operačnej pamäti RAM), HDD 320GB (viac ako 2x menší ako u Lenovo)
V pomere cena/výkon vychádza lepšie Lenovo (a to je len 40€ rozdiel).
Indeed
15.09.12,13:07
Presne tak, lenovo sa derie dopredu...

lepšie by sa vyberalo z notebookov od 700 eur vyššie,

dnes sú takmer všetky notebooky na veľmi uspokojivej úrovni s obrovsky kapacitnou RAM-kou a HDD

Ja používam 6 ročný HP Pavilion dv6105 s takmer 1 GB RAM-kou /0,99 GB/ a nesklamal ma.

Ten priklad dávam s toho dovodu,že ak funguje moj zastaralý notebook s malou kapacitou tak bude fungovať čokoľvek,čo si dnes zakúpiš.

Doporučujem 17' notebook , lepšie sa naňom sledujú filmy a televizne programy.
bodliak
15.09.12,13:16
Dobre sa pozerá, ale zle sa nosí. Ťažké.
misoft
15.09.12,13:25
mimotemy
bodliačik :D
Vysvetli pojem "ťažké" - niekomu je ťažké aj vlastné telo vláčiť.
bodliak
15.09.12,13:30
mimotemy
bodliačik :D
Vysvetli pojem "ťažké" - niekomu je ťažké aj vlastné telo vláčiť.


S tým telom - asi máš vlastnú skúsenosť.

S notebookom je to tak, že 17" palce sú nad 2.5 kg, k vyššiemu odberu je dimenzovaný aj zdroj,
takže spolu s väčšou taškou vláčime tak 5kg. A je to proste nepohodlne veľké hebedo.
Ale mať to doma, prenášať len sporadicky, to áno...
Indeed
15.09.12,13:30
však nebehá s noťasom na pleci 20 hodin denne, potrebný je kompromis.
bodliak
15.09.12,13:34
Kompromis hladáme okolo ceny, či ?
Indeed
15.09.12,13:41
Však o tom hovorím... prenášať len sporadicky...
doktor23
26.02.13,13:34
Zdravím, nechcem zakladať novú tému, tak pokračujem ...

Chcel by som kúpiť notebook, mal by to byť min. 15,6 s minimálne HD+ displejom. Procesor minimálne i5 s frekvenciou nad 2,4. S numerickou, podsvietenou (ak sa dá) klávesnicou a aj DVD mechanikou. A mal by aj niečo vydržať, pretože bude dosť často prenášaný, pričom by nebolo zlé, keby mal ešte len W7.
Skúste mi, prosím, niečo odporučiť. Cena do cca. 1 000,--EUR

Ja som dostal viacero tipov, ale každému niečo chýbalo .... nemusí to byť z alzy, len som aj tam hľadal ...

http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-y500-black-d388078.htm

http://www.alza.sk/sony-vaio-s15-stribrny-d358465.htm

http://datacomp.sk/toshiba-tecra-r950-14l-sk_d148906.html#.USy4zqKpBZw

http://www.compy.sk/kategoria/pc-a-notebooky/notebooky-a-prislusenstvo/notebooky-intel/intel-core-i5/tp-e530-15-6-i5-3210m-750-16ssd-8-dvd-n-b-f-7p-8p/

http://www.compy.sk/kategoria/pc-a-notebooky/notebooky-a-prislusenstvo/notebooky-intel/intel-core-i5/dell-vostro-3560-15-i5-4-750-7670-fhd-w7p-cerve/

to sú len niektoré, ktoré som už pozeral ...
erik555
27.02.13,12:19
Sam vies, ake parametre ma mat ten notas, do akej ceny a kde je problem? :) K comu ma byt ten notas urceny?
doktor23
27.02.13,12:55
Nejdem sa na ňom nejako hrať, ale mnohé aplikácie, ktoré používam "žerú" operačnú pamäť .... Väčšinou na ňom budem písať vo Worde, ale pritom musím byť stále pripojený na net ... napr.
erik555
27.02.13,14:46
Nejdem sa na ňom nejako hrať, ale mnohé aplikácie, ktoré používam "žerú" operačnú pamäť .... Väčšinou na ňom budem písať vo Worde, ale pritom musím byť stále pripojený na net ... napr.
Tak si napr. v Alze popozeraj notasy s 8GB RAM...no ked chces iba na pisanie, tak to nemusi byt ani vykonny ako herne. S podsvietenou klavesnicou tolko na vyber nebude, takze neviem co je pre teba priorita. Takisto aj OS, ci Win7, alebo 8. Takto potom je tazsie davat linky na urcity model.
brodozz
27.02.13,14:53
Ak mam k dispozici 1000€ tak pozeram po i7-min 6gb operac.pamete a itegrovanej grafike
erik555
27.02.13,15:14
Ak mam k dispozici 1000€ tak pozeram po i7-min 6gb operac.pamete a itegrovanej grafike
s integrovanou grafikou? za 1000€? :eek:
Peto-M
27.02.13,15:25
Podsvietenú klávesnicu mávajú ultrabooky, do 1000€ určite nejaký vyberieš, popozeraj v tej kategórii.
erik555
27.02.13,15:43
Podsvietenú klávesnicu mávajú ultrabooky, do 1000€ určite nejaký vyberieš, popozeraj v tej kategórii.

"mal by to byť min. 15,6 s minimálne HD+ displejom. Procesor minimálne i5 s frekvenciou nad 2,4. S numerickou, podsvietenou (ak sa dá) klávesnicou a aj DVD mechanikou. A mal by aj niečo vydržať, pretože bude dosť často prenášaný, pričom by nebolo zlé, keby mal ešte len W7."
Tak mu vyber nejaky :D
doktor23
28.02.13,10:04
ultrabooky sú čato len 13,3 palcové a bez DVD mechaniky, s nižšou frekvenciou, aby menej žrali ...
scorp
28.02.13,10:06
Moj nazor:
Za 1000 EUR sa bavim jedine o Toshibach alebo HP.
Je jedno ci procesor i5 alebo i7, ked je tam klasicky disk.
Odporucam disk SSD, 2GB grafika, 8 GB RAM.
Vsetko ostatne je len pozlatko.
sthruska
28.02.13,10:35
+ kovové telo
erik555
28.02.13,11:56
Moj nazor:
Za 1000 EUR sa bavim jedine o Toshibach alebo HP.
Je jedno ci procesor i5 alebo i7, ked je tam klasicky disk.
Odporucam disk SSD, 2GB grafika, 8 GB RAM.
Vsetko ostatne je len pozlatko.
tak by to chcelo od teba link na niektory taky notas ;)
scorp
28.02.13,12:39
http://www.alza.sk/notebooky/podla-parametrov/18843408.htm#f&limit=960/1240&stock=ok&news=ok&pg=1&pn=2&prod=1287,1311&po=1

Okrem toto si vzdy u predajcu dokazem pridat RAM, resp. uplne ina cesta:
Kupit lepsi notebook cca za 750 €, vyhodit z neho HDD, dat SSD, HDD pouzit ako externy.
erik555
28.02.13,13:13
http://www.alza.sk/notebooky/podla-parametrov/18843408.htm#f&limit=960/1240&stock=ok&news=ok&pg=1&pn=2&prod=1287,1311&po=1

V tomto pripade je maly displej a ani HD+ nie je. Jednoducho je to o prioritach, ked hlada "iba" do 1000 Eur.
Ak by isiel po vykone, napr. pre hry, tak napr. http://www.alza.sk/msi-ge60-0nd-249cz-d354295.htm
iv@n
28.02.13,13:28
Nejdem sa na ňom nejako hrať, ale mnohé aplikácie, ktoré používam "žerú" operačnú pamäť .... Väčšinou na ňom budem písať vo Worde, ale pritom musím byť stále pripojený na net ... napr.

sorry ale na word a internet si kupovať niečo za tisícku mi príde ako kanon na vrabce. to tam naozaj nič iného nebudeš robiť?
ja som si kúpil pred rokom a pol takého malého bazmeka s AMD Brazos, 11,6 obrazovka, nahodil som tam Ubuntu, stál 270 eur v Alze, pôvodný plán bol, že ho budem používať mimo kanclu na núdzovú robotu a nakoniec ked prídem do kanclu tak ho napichnem na veľký monitor a robím dalej. nestrihám na tom video, ale kodovanie, web a kancelárske veci zvláda v pohode a ako bonus neváži ani jeden a pol kila.
nebolo to o tom, že som chcel čo najlacnejšie, ale jednoducho som nenašiel dôvod prečo vlastne kupovať niečo drahšie.
doktor23
28.02.13,14:24
musím ísť pod Windowsom a Wordom .... na inej platforme nemôžem ísť ... program, na ktorom bežíme, funguje len takto. Všetky dáta sa nám ukladajú na centrálny server, mnohé veci podpisujem ZEP-om, preto musím byť stále pripojený. A naddimenzujem to preto, aby som o tri roky nemusel hľadať niečo nové, aby som si vedel z času na čas na tom pozrieť aj nejaký film, ak budem mimo a pod.
sthruska
28.02.13,14:36
Na film nepotrebuješ nadupanú mašinu. Na Tvoju robotu a filmy stačí hocktorý NB v tejto cene. A to sa bude vééééľmi nudiť.
iv@n
28.02.13,14:45
ten windows je rozdiel v cene možno pajcka, spomenul som to len mimochodom, že aj na linuxe sa dá fungovať.
s tým naddimenzovaním je to podla mňa prehnané, ja mám 8 rokov starý desktop a ak sa nehráš nové hry tak stačí stále v pohode aj na filmy.
za tie tri roky ti na noťase odíde baterka a ked uvidíš ceny náhradného originálu tak radšej kúpiš zase nový noťas.
ak ho plánuješ nosiť často so sebou, tak pozor na váhu, ja som mal noťasov kopec a tento krpec je jediný, ktorý aj reálne niekam nosím, mám doma ešte toshibu čo má cez 2kg a staré ibm a oddychujú v zásuvke, nosiť ich nikto nikam nechce, aj žena si radšej kúpila na maily a web tablet, nechcelo sa jej to ťahať ani na terasu pred dom.
Peto-M
28.02.13,15:55
"mal by to byť min. 15,6 s minimálne HD+ displejom. Procesor minimálne i5 s frekvenciou nad 2,4. S numerickou, podsvietenou (ak sa dá) klávesnicou a aj DVD mechanikou. A mal by aj niečo vydržať, pretože bude dosť často prenášaný, pričom by nebolo zlé, keby mal ešte len W7."
Tak mu vyber nejaky :D Aha, to rozliško. :D Sry, ale inak by mohol byť Asus UX42VS a mechanika externá. :D
erik555
28.02.13,16:18
Aha, to rozliško. :D Sry, ale inak by mohol byť Asus UX42VS a mechanika externá. :D
Tam chyba numericka klavesnica :D
Ako uz tu bolo spomenute, na Word a filmy postaci aj o dost lacnejsi!...treba si vybrat priority, ci je nutne mat aj podsvietenu klavesnicu atd. atd.!
misoft
28.02.13,17:59
S mojim telom? Ani nie - možno by som ťa aj obehol, ba i predbehol :D
Vakos_SK
28.02.13,19:38
Toshibu neodporúčam na základe vlastných skúseností!! 4-krát reklamácia! No ale možno som mal len ja takú smolu :D
Vakos_SK
28.02.13,19:42
Tento mám ja http://notebooky.heureka.sk/asus-k75vj-ty078d/?gclid=COa0vrHh2bUCFcRV3godgmoAUQ a má väčšie parametre ako si uviedol :)
Vakos_SK
28.02.13,19:42
Tento mám ja http://notebooky.heureka.sk/asus-k75vj-ty078d/?gclid=COa0vrHh2bUCFcRV3godgmoAUQ a má väčšie parametre ako si uviedol :)
buchač
28.02.13,20:02
Tento mám ja http://notebooky.heureka.sk/asus-k75vj-ty078d/?gclid=COa0vrHh2bUCFcRV3godgmoAUQ a má väčšie parametre ako si uviedol :)

Vakos_SK 16 Minutes Ago #36163
Toshibu neodporúčam na základe vlastných skúseností!! 4-krát reklamácia! No ale možno som mal len ja takú smolu :D

...hm ...Toshibu má dcéra ...furt sa jej niečo ondí ....

...k tomu Asusu ???.....Aušus som už mal ...nikdy více , aj keď už možno pokročili vpred ...
Procesor Intel je ( bol ) taký , že sa dalo volské oko v pohode urobiť ...

Druhým rokom fungujem na Dell ... radšej nechválim , ale spokojný som nadmieru ...:)
misoft
28.02.13,21:30
Juri - už dávajú miesto Intelu procesory AMD - volské oko už neurobíš, maximálne jajko na hniličku :D
scorp
01.03.13,07:10
Mne sa pacia viac blondinky.
Teraz vazne. Spravoval som asi 10 kusov nb Toshiba. Bez problemov. Akurat na mojom odosiel disk, ale velmi inteligentne ma zacal varovat (S.M.A.R.T), takze som mal cas na zachranu dat.
Reklamacia bez problemov. Odvtedy O.K.
Bez urazky, ak dcere blbne Toshiba ...., tak ...
Inak nedam dopustit na HP. Pokial ho nevyhodite von oknom, zo zlosti ze Vam daco nejde (a zistite, ze chyba je u vas). Lenovo, Acer, Asus ma vydrz 24 mesiacov. O Dell neviem nic.
Ale respektujem ... (blondinky)
buchač
01.03.13,07:32
Mne sa pacia viac blondinky.
Teraz vazne. Spravoval som asi 10 kusov nb Toshiba. Bez problemov. Akurat na mojom odosiel disk, ale velmi inteligentne ma zacal varovat (S.M.A.R.T), takze som mal cas na zachranu dat.
Reklamacia bez problemov. Odvtedy O.K.
Bez urazky, ak dcere blbne Toshiba ...., tak ...
Inak nedam dopustit na HP. Pokial ho nevyhodite von oknom, zo zlosti ze Vam daco nejde (a zistite, ze chyba je u vas). Lenovo, Acer, Asus ma vydrz 24 mesiacov. O Dell neviem nic.
Ale respektujem ... (blondinky)
Dcéra ( nie je blondína ...:--- ) dostala od frajera bývalého tú Toshibu ... blbá Toshiba ako blbý dar od blbca ???

Keby som nemal Dell , tak by som šiel do HP - čka ...:rolleyes:

misoft 9 Hours Ago #36170
Juri - už dávajú miesto Intelu procesory AMD - volské oko už neurobíš, maximálne jajko na hniličku :D

Viď Vakos ... http://notebooky.heureka.sk/asus-k75vj-ty078d/?gclid=COa0vrHh2bUCFcRV3godgmoAUQ
- Processor INTEL/CHIEF RIVER/I7-3610QM
- DDR3 2GB :eek: :confused:

...a že henten " zázrak " v cene od 733,94 € má len 2 giga operačnú pamäť ???....
Šak iné mašiny za menej peňazí majú lepšie parametre ...
Ale čo už , keď niekto kupuje mašinu na to , aby bol IN - Image a nie na prácu ...
Nevravím - nespomínam , že uvedený Asus nemá v tej " dobrej cene " žiaden operačný systém ...
KoxXxo
01.03.13,08:15
tá DDR3 2GB je grafická pámiať, len tak pre istotu
doktor23
01.03.13,09:25
Asi budem musieť okresať svoje požiadavky. Keď som na Alze nakonfiguroval všetko, čo som chcel, začínal som od 1500 €.
sthruska
01.03.13,09:42
Ja som si v tej cene (1 000) kúpil HP pavilion dv7. 2 x HD 650 GB, 8 GB Ram, asi i7 (nie menej ako i5), rozlíšenie full hd 1920 x 1200?, 17"

Neprenášam ho.
1a4ter
01.03.13,10:37
Moje skúsenosti s notebookmi sú široké. Servisujem a predávam ich už 3 roky. Tak niečo o značkách : HP absolútne nedoporučujem. Ich konštrukcie sú vo väčšine robené cez Košice, čo má za následok drahú údržbu a servis. Ich kvalita je mizerná a veľa typov je veľmi kazových. Len tento týždeň som mal na stole 4 kusy. Grafické čipi na nich odchádzajú len taký fukot. Toshiby sú na tom o trošku lepšie, dosť záleží na type, ale keďže sa jedná o notebook okolo 400€, tak by som nedoporučoval. Veľa z nich majú časom problémy s grafickými čipmi a čipovou sadou. Acer je schopný, ale dosť prípadov bolo takých, že pracovali časom dosť biedne (bavíme sa o lacných alternatívach) a batérie relatívne rýchlo vypovedajú, zato záručný servis je na dobrej úrovni, ale na batériu-čo sa týka kapacity sa vsťahuje záruka len pol roka. Bola by to jedna z možností ak sa chceš uskromniť. Lenovo - zopár kusov sa nevyhli reklamácii. Hlavne som bol rozčúlený kvôli servisu aký poskytli. Najprv mali servis v Poľsku, potom v Čechách, potom zase v Poľsku a teraz neviem kde sú zahrabaný. Jeden kus neboli schopný prísť zobrať mesiac, po dlhšom čase zase mali notebook vyzdvihnúť a zase neprišli, potom zase telefonovanie dookola a trvalo 2 týždne pokiaľ to prišli zobrať - stále nejaký problém. MSI- lacnejšie kusy boli dosť kazové, hlavne odchádzalo chladenie a praskali pánty, ale elektronicky boli dosť odolné. Najlepšiu skúsenosť mám s asusmi. Momentálne jeden drahší kúsok mám. Záručný servis bol na 100%. Nikdy nesklamali. Reklamácie bezproblémové a rychlé. Predalo sa ich najviac. Na to množstvo nebolo až tak moc reklamácii. Väčšinou sa nejednalo o závažné chyby, ale keď to zákazníkovi nerobilo problém, radšej zvolil opravu zadarmo cez reklamáciu aj keď to trvalo cca 8 prac dní. Podľa mňa najlepšia komerčná značka a dobrá voľba. Jednoduché konštrukcie-rýchla údržba, bezproblémové výmeny kompatibilných súčiastok - LCD displej hlavne. Odporučil by som teda vybrať z asusu. Ešte by som podotkol. Ak budeš mať možnosť, radšej si kúp drahší notebook na splátky s dobrým výkonom, lebo to nie je investícia na pol roka a nikdy nevieš s čím sa stretneš za rok-dva. Kupuj s lepším procesorom a určite by som volil s procesorom Intel-vysvetlím: Väčšina notebookov čo tu je má chyby spôsobené prehrievaním procesorov AMD-keďže notebook nemá také schopnosti cyklovania vzduchu ako stolové PC a chladič sa ľahko zanáša radšej by som nevolil AMD. Vyhneš sa problémom. Podľa mňa je intel stabilnejší. Zainvestuj napr do niečoho takéhoto: http://www.atcomputers.sk/zbozi/asus-k55vj-15-6-3210m-750-4g-dvd-nv-b-w8-sk-hnedy/detail.aspx?p=z:295801&page=2-obchodne-parametre Nebudeš banovať. Statočný procesor a výkonná grafická karta. Na vysokej sa stretneš s hocičím a budeš pripravený. Ak kúpiš notebook so slabým grafickým výkonom už to v budúcnosti nezmeníš.Parametre ako HDD a RAM nie sú dôležité, to sa dá vymeniť. Procesor nemá zmysle meniť v notebooku a grafickú kartu už nevylepšíš. Dneska sú to všetko čipy na základnej doske chladené rovnakým chladičom ako procesor.Ešte malá rada.Ak niekde nájdeš ten notebook bez windows 8, kúp si ho a dokúp si radšej windows 7. Testujem 8čku už tretí týždeň a čím ďalej tým viac pracuje pomalšie. Vyzerá to tak, že čoskoro príde dobrá kritika na W8. Bavím sa o 8-čke s rôznymi ľuďmi a každý kto rozumie a skúsil nadáva. Bol som varovaný, že príde čas keď bude pracovať horšie ako vista. 8čka má veľa nedostakov v systéme. Notebooky čo sa predali s 8čkou v minulom roku nie sú zatial s viditeľnými problémami. Ale bol som so známym, ktorý kúpil drahý notebook s win8 a nedávno som mu riešil nejaké softvérové drobnosti. Ten system bol ozaj neskutočne pomalý- ako na 4 ročnom notebooku zdeformovaná vista. Hovorím-len ju teraz testujem-užívam a čakám čo bude za 2 mesiace. Potom sa vyjadrím. Jeden technik z canonu mi hovoril, že ju mal 2 týždne ju vyšmaril von oknom aj s diskom a vrátil sa k 7čke. Veľa šťastia
sthruska
01.03.13,10:45
Tomu sa hovorí odborný príspevok k veci
buchač
01.03.13,17:12
Máš pravdu ...ale či 2 GB a či 4 GB ???....vsio rovno ...ASUS je šmejd ...
Peto-M
10.03.13,11:02
Tam chyba numericka klavesnica :D Aj tá existuje externá. :D
erik555
10.03.13,12:17
Aj tá existuje externá. :D
Jasne...preco ju mat uz v notebooku, ked sa moze pripajat externe? :D
enzo2k
29.03.13,08:12
pamat si vies doplnit aj sam velmi jednoducho, tak ked aj kupis nejaky co sa ti paci zo 4gb tak odsrobujes jeden srobik a dokupis 4gb