mazanova
15.09.12,10:13
Prosím poraďáci pozná niekto tento spôsob používania financií, dobiedza do mňa jedna pani, volá ma na prezentácie, ale ja už akosi neverím v tomto štáte nikomu a ničomu. Navyše nie som ekonóm a odborník na tieto záležitosti... + údajne to rozbehol človek zo Starej Ľubovne, a na východnom a strednom Slovensku je v tom veľa ľudí iba v BA sa to teraz ide rozbiehať.

Uvažujem, že je to blízko k majiteľovi 50% Slovenska, ktorý pochádza zo Starej Ĺubovne: http://www.nfd.sk/
misoft
15.09.12,11:20
Aby som pravdu napísal - nevidím na tom nič pozitívne. Má to síce IČO, telefón, kontaktnú adresu - ale to je všetko. Popisujú síce, v čom všetkom "lietajú" - ale princíp, ako to "funguje", je "výrobným" tajomstvom.
Asi v podstate - staneš sa "členom", potom budeš asi musieť "prispieť" nejakým vstupným "kreditom" a čakáš, ako sa bude situácia vyvíjať. Ak dobre - možno niečo kvapne, ak zle - máš smolu - dostaneš z koláča dieru.

A môj názor? Sofistikovaná pyramídovka.
felix1
15.09.12,11:30
Ak sa to len rozbieha ( pre mna je to jasna pyramida ) mas sancu sa nabalit rovnako, ako sa nabalili vsetci na vrchole pyramid. Ak mas na to pripravene svedomie je to tvoja vec, ale ak ta o peniazky oberu DOBRE TI TAK, za chamtivost sa draho plati :) V normalnom podnikani si rad ak ti zostane na konci roka 5-15% z obratu...
Braňo
15.09.12,11:50
Misoft, takto to nefunguje, že musíš dávať nejaký kredit. Jedná sa o vernostný marketing - t.z., že dostaneš platobnú kartu, ktorou platíš za tovary a služby, ktoré chceš. Tvoja výhoda spočíva v tom, že provízia za transakcie sa rozdeľuje medzi členov družstva. Nejedná sa o nejaké astronomické sumy -poviem konkrétne, ak mínaš 5 rokov mesačne 160 EUR, po piatich rokoch máš 192 EUR pasívny príjem (zhruba 2% z transakcií). Tento si môžeš potom previesť na svoj účet.
Indeed
15.09.12,11:55
Vyzerá to byť sofistikované , ako tvrdia v príspevkoch nado mnou...

Može to aj fungovať pre toho,kto sa bude vedieť s tým pohybovať medzi ľuďmi a bude mať výdrž.

Mimochodom citovaný človek Jim Dornan je líder americkej vetvy AMWAY zvanej tiež N-21 /Network 21/ ,ktorá posobila aj na Slovensku importovaná z Maďarska /aj ja som bol zapojený/

lenže v slovenských podmienkach sa toto podnikanie s predraženými výrobkami a školeniami akosi rozplynulo....

Takže toĺko odo mňa.
buchač
15.09.12,11:55
...ale šak je potrebné správať podľa nich ....

DOKONCA citujú staré múdrosti ...


Citáty z hospodárskeho kalendára pre družstevníkov z roku 1941:

„Nedávaj toliar za to, čo aj za groš dostaneš.“

„Tak gazduj, aby aj bolo – aj zostalo.“

„Čo nepotrebuješ, to je aj za halier drahé.“

„Šaty, stravu – podľa stavu!“

„Keď je horúco, kožuch neodhadzuj – ale ho odlož.“

„Kto groša nedrží – zlatky sa nedočká.“

„Nekupuj to, čo nepotrebuješ, aby si nemusel predať to, čo potrebuješ.“

„Kto sa nezadlží, život si predĺži.“

„Kto si rád dlží, málo slova drží.“

„Zákazník je zákazníkom - aj keď nič nekúpi.“

http://www.nfd.sk/nfd/?lang=svk

...čiže ???......naondiať do rúk a k vode nepustiť pár dní ...

Fruňo - chruňo si už svoje odsedel...niekto sa derie na jeho miesto ......myslím tým nie na Jadrane , ale v base ...
Timer3
15.09.12,12:14
Kazdy si chce dnes odhryznut z kolaca, ak ta zaujima financnictvo a poskytovanie tychto sluzieb je tu 1000000000 xy dalsich takychto firiem tak naco ist do novej ? Chod do zabehnutej, over si a podobne, na co to je... Ano potrebuju ludi lebo este hovno nemaju a mozno to ani nepojde, zarobis hovno a podobne... ruky prec proste moj nazor.
Indeed
15.09.12,12:15
nehovoril by som tak...
Indeed
15.09.12,12:16
trochu si ich podcenil, si myslím...
Indeed
15.09.12,12:19
tieto témy niesú medzi moderátormi tohto fóra v obľube...

ako téma o "lajones" ktorú blokovali a zamykali o 106

a ja už vidím ten tik každého orgánu celého tela niektorých moderátorov , ako sa vyjadrila jedna zaslúžila poraďačka

mala avatar s čiapkou na hlave....
misoft
15.09.12,12:44
Ale na začiatku dávaš - provízie for all.
misoft
15.09.12,12:47
A pri míňaní 160€/mes x 5 rokov je 192€ len 1% za celých 5 rokov - kua - to je teda VÝHRA!
mazanova
15.09.12,14:44
Tak to vidím aj ja MLM...
mazanova
15.09.12,14:47
Áno MLM...
mazanova
15.09.12,14:55
Aj keď všetkému nerozumiem INDEED, som obyčajná knihovníčka pred dôchodkom nikdy som inde nerobila, kresťana, stará poraďáčka a čestný človek, iba som sa chcela podeliť s odborníkmi... to je všetko.


tieto témy niesú medzi moderátormi tohto fóra v obľube...

ako téma o "lajones" ktorú blokovali a zamykali o 106

a ja už vidím ten tik každého orgánu celého tela niektorých moderátorov , ako sa vyjadrila jedna zaslúžila poraďačka

mala avatar s čiapkou na hlave....
mazanova
15.09.12,14:58
Ďakujem všetkým, potvrdili ste moje dohady moji milí poraďáci, bez Vás by mi bolo smutno, kľudne môžeme túto tému ukončiť.
srska
15.09.12,16:17
Aj keď všetkému nerozumiem INDEED, som obyčajná knihovníčka pred dôchodkom nikdy som inde nerobila, kresťana, stará poraďáčka a čestný človek, iba som sa chcela podeliť s odborníkmi... to je všetko.nie som odborník, ale keď vidím toto (obr) - ťahám preč:rolleyes:
Indeed
16.09.12,10:40
nie som odborník, ale keď vidím toto (obr) - ťahám preč:rolleyes:

ja na tom nevidím nič zlé, ani nezákonné

iba mám POCHYBNOSTI....
srska
16.09.12,10:52
ja na tom nevidím nič zlé, ani nezákonné

iba mám POCHYBNOSTI....ani ja - len investícia + efekt z nej môže skončiť predčasne nevedno kde - preto ťahám preč a preto ani nepatrím medzi tých, čo si myslia, že by mal štát odškodniť tých, ktorí zle investovali (horizont,...)
misoft
16.09.12,13:37
ja na tom nevidím nič zlé, ani nezákonné

iba mám POCHYBNOSTI....
No práve - majú to šikovne posichrované - nič nezákonné, ale je to pochybné - legálne ťa ošklbú a preto

ťahám preč a preto ani nepatrím medzi tých, čo si myslia, že by mal štát odškodniť tých, ktorí zle investovali (horizont,...)
je logický a rozumný názor.
Pokiaľ sú pochybnosti, tak tam neleziem!
srska
16.09.12,14:07
wagner
16.09.12,17:46
Prosím poraďáci pozná niekto tento spôsob používania financií, dobiedza do mňa jedna pani, volá ma na prezentácie, ale ja už akosi neverím v tomto štáte nikomu a ničomu. Navyše nie som ekonóm a odborník na tieto záležitosti... + údajne to rozbehol človek zo Starej Ľubovne, a na východnom a strednom Slovensku je v tom veľa ľudí iba v BA sa to teraz ide rozbiehať.

Uvažujem, že je to blízko k majiteľovi 50% Slovenska, ktorý pochádza zo Starej Ĺubovne: http://www.nfd.sk/
Ja tvrdím, že radšej vstúpiť do ho.... ako do tohto družstva. Nedaj sa lanáriť, nenaleť na sprostosti. Svoje peniaze opatruj a nepodporuj darmožráčov.
Strejdo
20.01.15,12:37
Ahojte. Trošku obnovím po niekoľko rokoch túro tému. Škoda, že takto pristupujete k NFD. Ale je to pochopiteľné, slováci málo zarábajú a veľa krát sa popálili a prišli o peniaze, preto sú k podobným družstvám a celkovo k niečomu novému skeptickí, aj preto, že v televíznych novinách stále počúvame iba samé negatívne správy.
Ja som mal tiež pochybnosti o NFD, ale celkovo sa mi páčil nápad a hlavne to, že do ničoho nenútia, nič im netreba platiť. Keby bolo NFD pochybné, ako väčšina slovenských firiem, nedostalo by hodnotenie vysokej dôveryhodnosti AA, ktoré má iba 5 % slovenských firiem. Treba si hlavne preštudovať čo vlastne družstvo je, z čoho získava peniaze a aký je systém odmeňovania. Veď aj Baťa mal veľké družstvo, postavil svojim zamestnancom tzv. baťovské domy, kde bývali, platili nájom a peniaze ostávali v družstve, neišli mimo, a tým Baťa honobil majetok, postavil nemocnicu a ďalšie byty. Jednoduchý systém tvorby pasívneho príjmu. A v družstve NFD je podobný spôsob získavania pasívneho príjmu. každý človek má určité mesačne výdavky (mobily, nájom, atď), ale za to, že uhrádza tieto poplatky nikdy naspať žiadne peniaze nedostane. V NFD je to tak, že tým, že platíte svoje účty si tvoríte pasívny príjem. Ale nedočkavý slovák by samozrejme chcel mať výsledky už na druhý deň :D. Na tomto linku je kalkulačka : http://www.nfd.sk/prezentacia/refundacia.php?obrat=500
Zadal som sumu 500 USD, čo je asi 420 Eur, po 10. rokoch máte pasívny príjem 346 USD/mesiac, čo je cca. 290 Eur a to iba zo svojich výdavkov, ktoré by ste tak, či tak museli platiť. Napríklad ja som v NFD od marca 2013 a za necelé 2 roky som si vytvoril refundáciu 23USD/mesiac.
Kto chce podrobnejšie info, nech mi kľudne napíše SS, môžme podebatovať.
Chobot
20.01.15,13:36
No neviem, neviem. Píšeš o nejakej refundácii. Stále som nepochopil, z čoho to chce družstvo refundovať. Ak raz zaplatím za telefón 20 EUR a za elelktrinu 50 EUR, prečo by som mal niečo očakávať späť? Veď platím za to, čo miniem.

Ak platím kartou u obchodníka za tovar, tak ak by som mal niečo dostať späť, tak nie za to, že som u neho nakúpil, ale že som použil platobnú kartu. Na stránke toho družstva sa tiež píše, že treba platiť nejakou kartour CREDITPAY.

Znalešjší vedia, že kartové spoločnosti si za platbu kartou inkasujú od obchodníka cca 1,5 - 2% zo sumy, ktorá sa realizuje pri platbe. Takže ak kartou zaplatím obchodníkovi 100 EUR za nákup, on dostane z toho 98 EUR a 2 EUR ide kartovej spoločnosti.

Ak tie 2 % sú tým, z čoho tvorí družstvo svoj fond a z ktorého potom vyplácajú tú refundáciu výdajov, tak to je potom nič moc. To isté mi ponúkne aj moja banka (SLSP, ale ponúkajú to aj iné banky) - z cekového objemu platieb kartou mi vrátia poplatok, tzv. odmenu za platbu kartou v sume 0,5% z objemu platieb kartou. Takže ak zaplatím mesačne kartou 500 EUR, dostanem každý nasledujúci mesiac 2,50 EUR a nemusím čakať 2 roky. Inak za tie 2 roky zinkasuje družstvo za moje platby 500x2%x24 = 240 EUR a potom mi začne vyplácať 5 EUR mesačne.

Ak to tvoje družstvo nemá iný zdroj príjmu, tak vyhliadky do budúcnosti nemá ružové. Vysoké bankové poplatky za platby kartou sú už tŕňom v oku európskej únii a plánuje šľapnúť na otlak bankám a prinútiť ich tieto poplatky znížiť. Viď nasledovné tlačové správy:

http://www.investujeme.sk/ek-chce-strop-na-poplatky-za-kartove-operacie/

http://hnporadna.hnonline.sk/clanky-168/brusel-chce-obmedzit-kartove-poplatky-ludom-to-nemusi-pomoct-619841

V roku 2013 európska komisia aj prijala regulatívu, ktorá stanovuje strop pre poplatok pri platbe kartou na 0,2% (debetné karty) resp. 0,3 %(kreditné karty):

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-730_sk.htm

a táto začne byť pre domáce platby záväzná niekedy v polovici roku 2015, kedy by ju mali banky začať dodržiavať.

Ak sa nič nezmení, vášmu družstvu sa znížia príjmy. Darmo bude mať družsvo rating aj AAAAA, keď raz nebude mať zdroje, nebude mať z čoho vyplácať. Súčasný rating negarantuje platobnú schopnosť do budúcnosti.

Takže ja takýmto kolektívno-družstevným financiám veľmi neverím. Ak mi aj banka prestane vyplácať tých súčasných 0,5% ako odmenu za platbu kartou, nič sa nedeje, to čo bolo doteraz, som dostal.

Ale tí, čo doteraz družstvu zarábali, dostanú figu borovú a niekto si tie doteraz nahonobené výnosy z poplatkov užije.

Všetky tieto kolektívne pseudosporenia sú založené na províziách z predaja resp. na prijímaní nových členov za poplatok. Takže niekto musí najprv niečo minúť, aby sa vytvoril fond z provízií a ten sa môže potom nadrobiť drobným členom ako rožok holubom, aby držali zobáky a kupovali a platili ďalej a ešte viac. Alebo získať viac členov, aby bolo z čoho tých starších vyplácať - no a sme pri podstate veci - PYRAMÍDA.
Strejdo
21.01.15,07:06
Vídím, že sa celkom rozumieš tomuto smeru.
Pyramída? Nevidí sa ti, že každá firma je založená na pyramíde? Štát nieje pyramída? 1 prezident, vláda (niekoľkí ľudia), ministerstvá až po upratovačky? A čo taká rodina? Starý otec, stará mama majú deti, ktoré si zoberú pred tým cudziu osobu, tí majú ďalšie deti a spoločne sa starajú o starých rodičov (a máme zase pyramídu). Väčšina spája slovo pyramída s niečím negatívnym, ale pritom sa nezamyslí nad tým, že všetko je pyramída. No v družstve nemáš jedného majiteľa ( ale predstavenstvo a kontrolnú komisiu), ale každý družstevník je zároveň aj vlastník družstva, prostredníctvom podielov, kde max limit je 200 podielov, to je z dôvodu, aby sa nestalo to, že jeden bude sám rozhodovať o chode družstva. Stačí si prečítať Výročné správy, Stanovy http://www.nfd.sk/content.php?id=138 . V Stanovách si všimnite, že každý člen má jeden hlas (bez ohľadu na výšku vlastného majetkového podielu v družstve, pričom je tam limit na výšku majetku na 200 podielov, čiže nemôže dôjsť k majorite jednej osoby, ako som spomenul vyššie)… aj zakladatelia a predstavenstvo má po jednom hlase… Nerobíte tu na jednotlivca, ale robíte to skutočne pre seba, lebo každý člen je spoluvlastník - de facto aj de jure…
Milí poraďáci, som zvedavý ako dlho vás bude baviť haniť spoločnosť, ktorú vôbec nepoznáte, len si tu tvoríte nejakú fatamorgánu ako to asi v tom družstve funguje…(ako vidím od 2012 roku a dnes je 2015…). Smejete sa zo spoločnosti, ktorá je na trhu od roku 2001 (t.j. 14ty rok a nie 2hý ako mnoho slovenských firiem a o 2 roky kľaknú) a bez úverov a bez cudzích zdrojov, len na základe vlastnej práce vybudovali slušný kapitál pre svojich členov, aktuálne cca 15 mil. EUR. NFD nemá nič spoločné s kartami ani s tými príbehmi, ktoré tu opisujete, ako aj o tom vymyslenom článku z horeuvedeného odkazu… Je to len špinavá kampaň firmy Partners, ktorá ošpiní meno každej firmy, len aby ona vyzerala ako nepoškvrnená…
NFD je tradičné družstvo (stačí dať do googlu „družstvo“ a prečítať si, čo to vlastne je) a to, že si vybavilo provízie z bankových poplatkov, je len ich šikovnosť. Tieto peniaze investuje a zisk z investícií sa rozdeľuje medzi členmi podľa toho kto aký obrat urobil… Zbytočne sa snažíte počítať aké percentá NFD má z transakcií, skutočný obchodný model môžete nájsť v tomto odkaze: www.nfd.sk//files/file/shcema_NFD.pdf
Neviem čo vám to družstvo urobilo, že sa tak do toho navážate, ale isté je, že dá sa tam fungovať aj úplne zadarmo, bez nákladov:
- členstvo je zadarmo, resp. podmienka je vykonať za mesiac obrat 332 EUR cez konto CreditPay (rovnaký aký robíte v ktorejkoľvek banke prostredníctvom platenia účtov- mobil, nájom, elektrina, plyn,…),
- ak si nazbierate zľavové body (tie sa dajú nazbierať bezpoplatkovými nákupmi v ich eshope nákupmi bežných značiek produktov dennej spotreby, za rovnaké ceny ako sú v obchodoch), tak nemáte s používaním konta CreditPay žiadne náklady,
- získavate veľké zľavy v dovolenkových destináciách NFD (Marina dor v Španielsku, Apartmány Kukučka v Tatranskej Lomnici, Penzión GROSEK)
- podiely na zisku družstva
- každý člen vidí online archív zmlúv a priebežné hospodárske výsledky z činnosti družstva (také informácie zverejňujú už iba rozpočtové „štátne“ organizácie)… NFD to nemusí robiť, ale robí to…
Hlavnú vec som ale v predchádzajúcom príspevku nenapísal, nechcel som sa veľa rozpisovať. Samozrejme, že zo vzduchu sa pasívny príjem netvorí a nedá tvoriť, stačí si dôkladne preštudovať ich stránku www.nfd.sk (ale to bolí, že? No haniť meno, to je už pre slovákov ľahšie, menej bolestivé). V krátkosti je to tak, že za každú platbu, ktorú platíš (napr. za mobil, nájom, réžie), platíš aj poplatok, ak by si mal mesačné výdavky napr. 500 Eur, tak je poplatok cca. 13 Eur a práve tento poplatok ide do družstva, ale družstvo má vidí sa mi, že okolo 12 000 členov (neviem presné číslo), tak si zoberme, že keď každý člen urobí mesačne obrat 500 Eur, tak do družstva ide každý mesiac 156 000 Eur (13 Eur x 12 000 členov), ktoré družstvo investuje (samozrejme treba odpočítať výdavky na chod družstva) do kúpy apartmánov v Španielsku a na Slovensku a do ďalších aktivít, najnovšie aj do zelenej energie. Z prenájmu týchto apartmánov ( a tie niesú 2 alebo 3) sa tvorí zisk družstva a aj z iných aktivít, tých je viac. Stačí si preštudovať výročné správy za posledné roky, všetko je zverejnené.
Uvediem môj prípad. Ja iba začínam (necelé 2 roky), mám 2,5 podielu, ktoré som získal svojimi mesačnými obratmi, jeden podiel má hodnotu 330 Eur, čiže mám podiely v hodnote 825 Eur, výnosnosť bola v roku 2013 10%( za rok 2014 bude výročná schôdza niekedy v apríli), čiže po výročnej schôdzi mi prišla na účet aká suma? Ľahká matematika. Poteší nie? Ktorá banka, poisťovňa ti dá úrok 10%? A mojimi obratmi mi rastie ako refundácia, tak aj pribúdajú podiely, čiže dividendy z týchto podielov sú rok, čo rok vyššie, pomaly mi vykryjú poplatky, ktoré dávam družstvu každý mesiac za obraty (to je suma, ktorú som spomínal na začiatku, tých 13 Eur).
Niekomu sa môže zdať suma 13 Eur/mesiac veľa, veď v banke má účet bez poplatku (ak splní konkrétne podmienky) alebo max. za 5 Eur. A čo má z toho človek po 10 rokoch? Skvelý pocit, že mal účet v banke bez poplatku a každý mesiac mu banka pripísala na bežný účet úrok skvelých 0,1 Eur (alebo 0,01?). Hmmm, to je výhra. Za 10 rokov je to neuveriteľných 12 Eur !!! A vedenie banky si chodí v každom ročnom období na dovolenku na Maledivy, vozí sa na luxusných limuzínach a smeje sa aký sú tí slováci hlúpy a odmedzený národ. Toto je pyramída!
Nevýhoda družstva je, že treba s družstvom aktívne spolupracovať (robiť obraty cez platobný družstevný účet, rovnako ako to robíte všetci tým že robíte obraty cez internet banking).
Družstvo vytvára aj rôzne pracovné príležitosti, podporuje start-up projekty, podporuje vzdelávanie (www.bezkredy.pl, www.zborovna.sk), ako aj má vlastnú nadáciu (https://www.youtube.com/watch?v=D6WAIpLU3xM&feature=youtu.be)… Nezbiera kapitál od verejnosti, má licencu od NBS ako SFA, spolupracuje s veľkými fin. inštitúciami, ktoré sa s hocikým nedajú do spolupráce, postúpilo do semifinále medzi 50 najlepších firiem v prestížnej súťaži E&Y - Podnikateľ roka ( tiež si treba preštudovať ich stránku)… neviem čo ešte… ale je toho dosť na to aby ste sa zamysleli nad tým prečo vlastne im odborná verejnosť dôveruje a vy sa opierate do tejto slušnej spoločnosti… Možno by ste sa na budúce mohli najskôr seriózne poinformovať a potom „chŕliť rady“… Ale nakoniec takéto negatívne komentáre tu smerujete na všetky firmy, na ktoré sa tu niekto opýta… tak sa vlastne ani nečudujem… Škoda, lebo tak možno prejdete okolo aj dobrej ponuky a ani si to nevšimnete. Už ste sa zamysleli nad tým, že čo ak to NFD je seriózne a skutočne to funguje a bude to vytvárať tie spomínané refundácie? NFD nikoho nepoškodilo, je to ale o práci a to sa nemusí každému páčiť, pretože veľa slovákov (a nielen slovákov) by najradšej nič nerobilo a získalo mnoho. To mi pripomína našu obľúbenú menšinu.
Prečo si myslíte, že ak vám neprezradí každý tu prítomný návštevník ako presne zarába družstvo, tak je to zákonite podvod? Prečo by malo družstvo povedať úplne presný detailný návod ako zarábajú? Veď to nerobí nikto… Asi najpodozrivejšie je na tom to, že to vyzerá veľmi dobre, ale s tým sa dá žiť ;-).
Atď, atď.
Myslím, že som poskytol dosť vierohodných argumentov na to, aby si každý ROZUMNÝ človek zvážil ako cestou sa chce vydať do budúcna, či bude len platiť a bude mať z toho iba dobrý pocit alebo či si bude svojimi pravidelnými a nutnými výdavkami postupne tvoriť pasívny príjem a v budúcnosti sa tešiť z neho a mať opäť dobrý pocit, ale plus k pocitu ešte peniaze, lebo iba z dobrého pocitu sa nenajete ;). Takže ak sa chce niekto baviť o družstve, kľudne cez súkromnú správu. V tomto vlákne už nemám čo dodať. Krásny deň prajem.
buchač
21.01.15,07:29
Ale vzťahy sú v tom družstve krásne...jak v chlieve medzi sviňami ...či ???
Viď nižšie ...
===========================================

D. Riešenie sporov
Všetky spory medzi družstvom, členom predstavenstva, členom kontrolnej komisie, členom družstva,
alebo medzi viacerými týmito subjektami, alebo medzi ktorýmikoľvek z týchto subjektov, týkajúce sa
družstva alebo výkonu činnosti v družstve alebo práv a povinností vyplývajúcich z členstva v družstve
alebo z výkonu funkcie v orgáne družstva, vrátane sporov ohľadom všetkých vedľajších právnych
vzťahov, nárokov na vydanie bezdôvodného obohatenia, nárokov na náhradu škody, sporov o platnosť,
výklad a zánik tejto rozhodcovskej doložky, sú tieto subjekty /ďalej len „strany“/ povinné predložiť
a zaväzujú sa predložiť na rozhodnutie výlučne stálemu rozhodcovskému súdu Stredoeurópsky arbitrážny
súd (ďalej len "SEAS") so sídlom v Bratislave podľa ustanovení jeho Rokovacieho poriadku a Štatútu.
Rozhodcovské konanie bude vedené v slovenskom jazyku. Strany sa zaväzujú podrobiť rozhodnutiu
SEAS. Jeho rozhodnutie bude pre strany konečné, záväzné a vykonateľné a bude vydané v slovenskom
jazyku. Strany sa ďalej dohodli, že:

konkrétneho rozhodcu menuje predseda SEAS; a

ak sa jedná o obchodno-právny spor, môže SEAS rozhodnúť aj podľa zásad spravodlivosti
Chobot
21.01.15,08:09
Zásadnou skutočnosťou je to, že je to družstvo a ľudia sú členmi družstva. Čiže ide o podnikanie. Ak sa dostavia problémy (platobná neschopnosť, konkurz), tak ti tie tvoje podiely budú na dve veci - a môžeš mať aj 1000 podielov v hodnote 300.000 EUR - nedostaneš ako družstevník nič.

Ak sa banka dostane do platobnej neschopnosti, tak vklady sú chránené fondom ochrany vkladov.

Družstevníci vkladajú do družstva ročne každý minimálne 156 EUR vo forme poplatku. Že čo mám z účtu v banke? To, že si môžem vybrať banku podľa toho, ktorá mi najviac vyhovuje - z hľadiska mojich transakcií a ceny za tieto služby. Nastavím si poplatky tak, aby ma to stálo čo najmenej. Ak zaplatím aj 5 EUR mesačne, tak za tých 10 rokov ušetrím na poplatkoch 960 EUR v porovnaní s tou bankou, ktorú mi nariadi družstvo využívať.

Áno, družstvo funguje, kým má zdroje. Ako každé iné podnikanie. Členovia sú podnikatelia, idú do rizika, že sa ich podnikanie nemusí podariť. Aj zarobiť môžu. KAždý sa môže rozhodnúť, či do toho pôjde alebo nie. Ale musí poznať riziká. Že ak sa niečo potentí, tak z družstva nedostanú nič. Ako vkladatelia - vlastne to boli tichí spoločníci (rovnaké postavenie ako člen družstva) spoločností AWG, BMG a pod. Tiež tvorili obrovské zisky, kým mali zdroje.

Čo keby sa 10% členov družstva rozhodlo vybrať si svoje podiely? Čo to spraví s družsvom?

Ja neútočím voči družstvu, len poukazujem na to, že to nie je sporenie ale investovanie, resp. podnikanie. Z vlastných vkladov členovia družstva podnikajú. Rovnako ako každé iné výrobné či spotrebné družstvo. Je tam možnosť zárobku, ale je tam aj riziko straty. Každý si musí premyslieť, či do toho ísť alebo nie. Družstvo nemá ako garantovať tie doživotné renty, ktoré sľubuje. Nie je to dôchodková spoločnosť. Ak družstvo zanikne, nebude mať kto vyplácať tú rentu a vklady družstevníkov budú kto vie kde.
**Gabika**
06.02.15,10:52
NFD sa radí k desatine najsolídnejších firiem Slovenska. Na trhu je trinásť rokov.
18.11.2014 - 17:48:20 / Firemná novinka / prečítané 117 x

Zatiaľ čo iní krachovali, oni ticho rástli. Tak by sa dal charakterizovať príbeh Našeho Finančného Družstva. Ako jedno z mála v regióne funguje už trinástym rokom. Tento mesiac získalo certifikát prestížnej ratingovej a biznisovej agentúry Bisnode.

Naše Finančné Družstvo obdržalo "Certifikát solventnej firmy". Toto prestížne ocenenie ho radí do exkluzívnej kategórie spoločností, vyznačujúcich sa tým najcennejším – serióznosťou, solventnosťou a spoľahlivosťou. Podľa kritérií Bisnode, môžu certifikát získať iba tie spoločnosti, ktoré spĺňajú prísne ekonomické kritériá, vychádzajúc z verejne dostupných účtovných uzávierok a výročných správ od všetkých spoločností v Slovenskej republike.

Certifikát je akousi značkou kvality, dokumentom, ktorý záujemcu o služby spoločnosti uistí, že sa napríklad na jej platobnú morálku môže spoľahnúť.
O prestíži, ktorá sa s certifikátom spája svedčí fakt, že nim disponuje len 9 percent slovenských spoločností. Ocenenie udeľuje nadnárodná agentúra Bisnode, pôsobiaca v devatnástich krajinách Európskej únie.
Chobot
06.02.15,12:22
Gabika, už krachli aj iné spoločnosti, ktoré mali dokoca AAA ratingy od renomovanejších ratingových agentúr. To, že firma dostane nejaké ohodnotenie, znamená len to, že jej doterajšia činnosť bola v poriadku. Žiadne ocenenie alebo rating negarantuje budúci vývoj. Aj tie neslávne nebankovky prosperovali a plnili si svoje záväzky voči "spoločníkom" niekoľko rokov.

Nepomôžem si, ale neverím takejto firme, ktorá sa "rozvíja" len vďaka mesačným "poplatkom" svojich členov. A poplatok 13 EUR za nejaký bankový účet, ktorý potom "zhrabne" družstvo a ktoré potom veľkoryso po niekoľkých rokoch tento poplatok rozdeľuje svojim dlhoročným členom - mne to stále pripomína pyramídový systém. Rastie, kým má nových členov.

U tohoto družstva nevidím žiadnu skutočnú aktivitu, ktorá by prinášala výnos z podnikania. Uvádza síce nejaké nákupy apartmánov, ale časy týchto apartmánov už pominula. Z toho nemôže bohatnúť.

Členom družstva to nepríde podozrivé, lebo na rozdiel od tých minulých nebankoviek do družstva nemusia tie peniaze vložiť naraz, ako ľudia vkladali svoje úspory do BMG. Tu pekne pomaly v malých mesačných sumách tvoria ten kapitál družstva. A ak si pozrieš výročnú správu za rok 2013, tak v posledných 3 rokoch medziročný nárast v každom roku bol toľko, ako celkový nárast kapitálu za prvých 6 rokov. TAkže družstvo zažíva teraz expanziu. Myslím, že teraz zarábajú najlepšie dhoroční členovia družstva. Tí, čo teraz prichádzajú možno už nebudú mať také výnosy.

Ale nikoho neodhováram, je to rozhodnutie každého jedného, či do družstva vstúpi alebo nie.
Strejdo
17.08.15,16:56
Chobot "Družstevníci vkladajú do družstva ročne každý minimálne 156 EUR vo forme poplatku." To máš odkiaľ? 13 Eur x 12 mesiacov. Prečítaj si pozorne ešte raz môj príspevok a nezavádzaj ľudí. 13 Eur nieje žiadny minimálny mesačný poplatok. Minimálny poplatok stanovený nieje, záleží len od družstevníka, aký chce mať poplatok a ten záleží na množstve mesačných obratov na účte. Príklad 13 Eur som uviedol pri sume mesačných obratov 500 Eur. Keď bude obrat 100 Eur, tak poplatok bude 2,6 Eur atď. Ale jasnéééé, veď ty si môžeš banku vybrať akú chceš a mať aj nulový poplatok, tak si ostaň si pri banke. A určite si aj bežný zamestnanec a tí to nepochopia.
buchač
17.08.15,20:04
Strejdo
20.01.15 14:37
Ahojte. Trošku obnovím po niekoľko rokoch túro tému
------------------------------------------------------
A určite si aj bežný zamestnanec a tí to nepochopia.
===============================

Po rokoch si obnovil túto tému...viď dátum.
Dnes ( po 1/2 roku) si znova zavítal.
------------------------------------------------------
Trochu nechápem, lebo ak je hento družstvo tak fasa, potom ani reklamu nepotrebuje...a Ty tú reklamu proste robíš...síce svojím a svojským spôsobom, ALE robíš.
------------------------------------------------------
Aj banky si robia reklamu, to je fakt...a nie jedna a nie práve nejaké malé....a po celom svete je to tak.
------------------------------------------------------
Spomínaš ten eshop - tržnica a nákup v ňom, následné zbieranie nejakých bónusov ? Nuž ponuka nič moc...ceny skôr vyššie, ako normál kamenný obchod.
Strejdo
18.08.15,03:52
No a? Veď to je moja vec, či zavítam po pol roku alebo 10 rokoch, či si mám pýtať od teba povolenie?

Robím reklamu družstvu? Mýliš si pojmy. Iba dávam informácie na správnu mieru, pretože niektorí ich tu prekrúcajú na základe neskúseností a nevedomostí. A keby táto téma nevznikla, tak by som tu nepísal a ja som ju nezakladal. Či začneš argumentovať, že tému založil určite nejaký družstevník a aj ostatní čo píšu pozitívne ohlasy (podľa tvojho "robia reklamu") sú družstevníci? Môžem tvrdiť, že ty robíš antireklamu (aj tým tvojim vymysleným mesačným poplatkom 13 Eur) a poškodzuješ družstvo, čo by mohlo viesť až k trestnému stíhaniu (nieje problém zistiť tvoju IPčku, následne providera a ten má povinnosť zo zákona poskytnúť o tebe osobné údaje pre orgány činné v trestnom konaní), takže pozor, čo píšeš, už dávno internet nieje ani zďaleka anonymný, ale zatiaľ to ako podnet nebudem dávať, pretože tvoje komentáre považujem iba za vyjadrenia neskúseného, veci neznalého a možno trochu zakomplexovaného človeka, ktorého obzor je zúžený iba na svoju pravdu a ktorý je typický zamestnanec (otrok), bez pozitívnejších vyhliadok do budúcna.

Keď nevieš o aké bonusy sa jedna, načo ich spomínaš?

To je asi choroba slovákov, komentovať a šprtať sa v niečom o čom nemajú ani poňatia, ale len proste chcú dať o sebe vedieť, že sa bijú o svoju pravdu, aj keď ju nemajú :).
Kabaka123
18.08.15,04:43
ďalšia komerčná sekta
bjuty smis
18.08.15,05:55
strejdo...chováš sa tu ako posledný šmejd...
posledný šmejd, čo chce ošklbať dôchodcov.

tie tvoje vety sú nie ako, ale určite priamo skopírované z manuálu pre šmejdov....
( napr. " Vídím, že sa celkom rozumieš tomuto smeru.
hned som sa musel zarehotať..

potom presviedčať, že pyramída je úplne normálna ( pre šmejdov asi áno )

potom útočiť na bucháča za vetu iného..

ale takú trúbu, čo sa tu vyhráža trestným oznámením za antireklamu sme tu ešte nemali....:))))))
buchač
18.08.15,06:28
Ej, ej Strejdo...

Vyhrážanie nejak nemám rád...kuwa, si nejaký hustý.
Takých už bolo...a ako vravíš, nie je problém zistiť si IP adresu....a potom by došlo k inému trestnému činu.;)
-----------------------------------------------

Ale inak sa mi aj páči ten Tvoj postup, dôvody a aj argumentácia....takých je tu viacero.
Ide o to, že ak im niekto oponuje, tak okamžite začnú útočiť, pindať, mudrovať.
----------------------------------------------

Ale ja sa pýtam :

Keďže tu chceš, snažíš sa získať na pravú vieru, dávaš (neúplné) informácie, tak prečo máš pindy na iných, ktorí sa interesujú ???
-----------------------------------------------

Ty sa o moje vyhliadky do budúcna nestaraj a nestresuj...ešte veľa podielov toho družstva budeš potrebovať, aby si sa dostal na moju úroveň.
-----------------------------------------------

....a očuj....nebudeš Ty nejaký jehovista a to družstvo patrí pod túto sektu ???
Lebo maniere sú podobné...

----------------------------------------------

ZÁVER :

Jebať zvysoka na to podarené družstvo...a na Teba tiež.
Strejdo
18.08.15,16:44
Chlapi, odhlaili ste ma za pár minút. Áno som šmejd a k tomu jehovista. Idem radšej predať dom aby som mohol nakúpiť podiely a aspoň sa priblížiť úrovni pána buchača :DDDD. A buchač, ty zatiaľ vymysli, čo za trestný čin to bude. Práci česť zamestnanci ;))).
misoft
18.08.15,18:44
@Strejdo:
"Môžem tvrdiť, že ty robíš antireklamu (aj tým tvojim vymysleným mesačným poplatkom 13 Eur) a poškodzuješ družstvo, čo by mohlo viesť až k trestnému stíhaniu ZA ČO? (nieje problém zistiť tvoju IPčku PRD ZISTÍŠ, MOŽNO VEĽOKSŤ SVOJICH SPOĎÁROV, následne providera a ten má povinnosť zo zákona poskytnúť o tebe osobné údaje pre orgány činné v trestnom konaní) TO BY ALE MUSELO ZAČAŤ, ALE TOTO TU NAPÍSANÉ - ZMIETNU ZO STOLA A TY ZO SEBA EŠTE VÄČŠIEHO VOLA UROBÍŠ, takže pozor, čo píšeš, už dávno internet nieje ani zďaleka anonymný, - NO PRÁVE! AJ O TEBE SI MÔŽEME ČO TO POZISŤOVAŤ - I TÚ VEĽKOSŤ SPOĎÁROV..."
Inými slovami - nebuď smiešny a nešmejdi....
bjuty smis
19.08.15,05:53
nebolo to také ťažké ťa odhaliť...tak primitívne a nenažrato sa tu už dlho nik nechoval....

ale obohatiť to o vyhrážky, to ste teda pokročili...jeden by si až myslel, že to môžu byť šmejdi zasratí....