zajac999
15.09.12,20:42
bývam na dedine,kto mi vydá stav.povolenie,chcem stavať v záhrade u rodičov
wagner
15.09.12,20:11
Príslušná obec. Každá obec je stavebným úradom, aj keď to robia cez spoločné obecné úrady(teda aspoň u nás)
zajac999
15.09.12,20:44
ako mám postupovať, ak mi starosta povie, že v našej záhrade sa stavať nemôže,napr.že to nie je v územnom pláne obce.Údajne už u suseda to ide..
ciners
16.09.12,08:17
ako mám postupovať, ak mi starosta povie, že v našej záhrade sa stavať nemôže,napr.že to nie je v územnom pláne obce.Údajne už u suseda to ide..
Nebude to tym, ze zahrada u vas je vedena ako zahrada a u suseda ako stavebny pozemok?
zajac999
16.09.12,19:18
všetci tam majú záhrady a ten konkrétny sused vinohrad(žeby vyšie záujmy?)
ciners
16.09.12,19:29
všetci tam majú záhrady a ten konkrétny sused vinohrad(žeby vyšie záujmy?)

musíte ale zistiť, čo je to v územnom pláne, nie či tam je fyzicky niečo zasadené. Potom treba požiadať o zmenu územného plánu, ale to neviem, či sa Vám podarí.
zajac999
16.09.12,19:43
tak si to teda zistím a dám vedieť.Čo ale potom ked nepochodím,mám smolu?mám si kúpiť byt ,ktorý vyjde ešte drahšie alebo risknúť stavbu načierno a potom niesť dôsledky?Dá sa to potom dodatočne zlegalizovať,alebo mám dať starostovi do vrecka?
wagner
16.09.12,20:01
tak si to teda zistím a dám vedieť.Čo ale potom ked nepochodím,mám smolu?mám si kúpiť byt ,ktorý vyjde ešte drahšie alebo risknúť stavbu načierno a potom niesť dôsledky?Dá sa to potom dodatočne zlegalizovať,alebo mám dať starostovi do vrecka?

Spýtaj sa ho, či obec dá súhlas s vyňatím z pôdneho fondu na výstavby RD na záhrade. Ak nie tak prečo, lebo záhrada sa dá zmeniť na stavebný pozemok.