Adus001
16.09.12,20:54
Dobrý deň.
Chcem pri rodinnom dome postaviť malú hospodárku budovu na ploche 10 m2. Aké potrebujem povolenia a od akých inštitúcií? Je možné to postaviť len s povolením obce?
wagner
16.09.12,18:58
Treba na obecnom úrade požiadať o tlačivo na drobnú stavbu, doložiť potrebné náležitosti(treba sa ich na to opýtať) a súhlas s drobnou stavbou vydá obec.
Adus001
24.09.12,17:49
Ďakujem za odpoveď. Musím sa priznať,že budova je postavená na parcele Záhrada. Ako je možné dať takúto budovu na papier a urobiť všetko tak ako to má byť?
wagner
24.09.12,17:55
Ďakujem za odpoveď. Musím sa priznať,že budova je postavená na parcele Záhrada. Ako je možné dať takúto budovu na papier a urobiť všetko tak ako to má byť?

Treba dať na to spraviť GP - teda zamerať skutkový stav a na základe toho požiadať o vyňatie z pôdneho fondu. Bude tam treba aj súhlas obce. A potom tento vyňatý pozemok si dáš zapísať tak, ako bude napísaný na GP .
Adus001
24.09.12,18:18
To určite stačí? Neviete aké poplatky sú pri takomto vybavovaní? Som vám vďačný za vaše odpovede.
wagner
24.09.12,18:47
Ja som si to vybavovala asi pred ôsmimi rokmi. Ak si dobre pamätám, tak vtedy som za vyňatie neplatila nič, ani poplatok za vydanie súhlasu od obce. Ale GP ma stál vtedy okolo deväť tisíc SK, tak aj tak to nie je lacná záležitosť. Potom za zápis do KN.