marllen
17.09.12,11:23
Zdravím. Mám problém, a neviem si s ním rady. Jedného dňa, asi dva mesiace dozadu, som sa na večeru prejedol, a navyše som jedlo zhltol veľmi rýchlo. Pár minút po jedle prišli ohromné bolesti žalúdka. Ako keby som mal krče, alebo niečo podobné. Nedalo sa to vydržať, tak som sa snažil vyvolať zvracanie. Bolo to nepríjemné, ale pomohlo mi to. Z pocitom, že je všetko ok, som šiel spať, no v noci som sa znovu prebudil na tie isté bolesti. Sóda bikarbóna nepomohla, nedalo sa ani vyvolať zvracanie. Dve hodiny som len tak stál na balkóne a zhlboka dýchal, kým bolesť nepoľavila. Po tom, sa mi aj tak nedalo zaspať. Odvtedy sa mi problémy zo žalúdkom vracajú. Nie v tak extrémnej podobe, no vracajú. Dávam si pozor čo zjem, jedávam pravidelne. No probémy sa vracajú, nedokážem určiť z čoho to je, je to veľmi nepravidelné. (cca raz za dva týždne) Trvá to len 10,15 minút, potom bolesť úplne prejde, bez akejkoľvek pomoci,zvracania. Včera v noci však zase prišli bolesti, zvracanie. Čo mám robiť?
Tweety
17.09.12,09:24
V prvom rade navštíviť svojho lekára.
marllen
17.09.12,10:24
Zabudol som ešte doplniť. Pravidelne trénujem (futbal) no od leta som sa začal intenzívne venovať bruchu. Nemôže mať na to vplyv takmer každodenné cvičenie? (sklápčky, brušáky, podpory, atď)
lujza.j
17.09.12,14:26
koľko máš rokov?
marllen
17.09.12,14:34
18
petermikuláš
17.09.12,14:55
príčin môže byť veľmi veľa -helicobacter v žalúdku, vred, gastritída, celiakia, laktózová intolerancia atď atď, ak nechcete ísť hneď ku gastroenterológovi tak si treba začať podrobne sledovať kedy prichádzajú bolesti, po akom jedle, v akú dobu, či po cvičení alebo pred cvičením, či po strese, či po mastnom jedle, či po korenistom atď.