Martin Kovic
17.09.12,21:25
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či máte skúsenosti s dlhodobým užívaním penicilínu.
Pri dvoch vyšetreniach (vo februári a po vytrhnutí zubu zopakované v júni) mi bolo opakovane zistené zvýšené ASLO - 669 a potom 500 IU/ml a anti-DN-áza 391 a potom 488 U/ml. U gynekológa a ani u ORL mi nič ďalšie nezistili. ORL následne "nariadila" užívanie penicilínu 2 mesiace a 10 dní. Zajtra začínam brať to 10-dňové balenie,ak to telo bude dobre znášať mám si prísť predpísať na ďalšie 2 mesiace. Cítim sa však dobre a nemám žiadne zdravotné problémy. Vôbec sa mi nepáči takéto dlhodobé užívanie a obávam sa možných dôsledkov na zdravie... Alebo sa len zbytočne obávam? Napíšte mi prosím svoj názor, prípadne, ak viete, skúste poradiť nejakú prírodnú liečbu.
Ďakujem.
Lenka
misoft
17.09.12,20:14
Nie som lekár, ani nemám lekárske vzdelanie, ale logika mi vraví, že pokiaľ sa bude PNC užívať dlhodobo, telo bude ním priam presiaknuté, akékoľvek ďalšie infekcie a choroby, ktoré by prišli neskôr, už ten PNC nevylieči - telo totiž nevytvorí protilátky a jeho imunita bude oslabená.
A ešte niečo - PNC takto zničí aj mikroflóru v tele (dobré mikróby) - jednoducho zabije všetko, čo je užitočné, to čo nie je a príde zvonka - bude mať raj.

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-172621.html
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/nemoci-lecba/aslo-co-je-to-zvysena-hodnota-pricina-a-lecba-normalni-hodnota
Kvaka
17.09.12,20:30
Keď ti to lekárka nariadila, tak to užívaj. Následky prípadnej ďalšej infekcie bacilom, ktorý ti spôsobil zvýšené hodnoty ASLO by boli horšie, ako táto prevencia. Pozri aj tu http://www.porada.sk/t147962-aslo.html
misomiso
17.09.12,21:21
Ja by som neuzival nic.
Kvaka
18.09.12,05:38
Ja by som neuzival nic.Môj muž mal v puberte reumatickú horúčku a zápal srdcového svalu. Preto som pri deťoch dodržala rady lekára. Môj syn mal ASLO vyše 1000 a dva roky bol na pendepone. Mandle stále má, ASLO už v norme, a to má po 40 ke. Dcéra užívala tiež dlhodobo penicilín. Niekto má k tomu sklony, že je na bacil citlivý.
misomiso
18.09.12,06:04
Môj muž mal v puberte reumatickú horúčku a zápal srdcového svalu. Preto som pri deťoch dodržala rady lekára. Môj syn mal ASLO vyše 1000 a dva roky bol na pendepone. Mandle stále má, ASLO už v norme, a to má po 40 ke. Dcéra užívala tiež dlhodobo penicilín. Niekto má k tomu sklony, že je na bacil citlivý.

Vsetko som zazil. Aj ASLO, aj Pendepon, aj vsetky dostupne antibiotika, aj zufalstvo, ze ako mlady chalan sa postupne dostavam na pokraj smrti (to doslovne), aj zufale snahy lekarov, ktori ma navrhovali zachranovat ludskymi globulinmi. Aj precitanie jednej knihy, vytriezvenie, a zazrak v priebehu troch tyzdnov.

Dalej som zazil mnohorocne obdobie euforie zo 100% kondicie, ktore som dovtedy nepznal, potom samozrejme opat stresy, a z vlastnej lenivosti zly zivotny styl (my ludia sme nepoucitelni), teda obcas nejaka ta angina ci chripka, opat pokusenie uverit lekarom, ze ATB to vyriesia, opat vytriezvenie, ked som si znova overil, ze takto to vobec nefunguje (ja sprosty, znova som sa nechal pre svoju lenivost nachytat...) a znova poznanie, ze toto mozem rovno vopred vylucit a jedina cesta je na to vobec nespoliehat a neskusat to, clovek si tym iba viac nici zdravie.

Nakoniec overenie mojich skusenosti v mnohych pripadoch, napriklad, ked mi nedavno trhali nevyrastenu hornu osmicku a stomatochirurg mi spravil dieru az do nosohltanu. Predpisal mi samozrejme ATB, s tym, ze mam kazdy druhy den chodit na kontrolu, pretoze hrozi, ze aj pri uzivani ATB sa to zapali. Povedal som mu, nech mi to nepredpisuje, ze to aj tak neplanujem uzivat. Skoro ho vystrelo. Ze toto nech si vyhodim z hlavy, ze nevie, ako ma potom budu zachranovat, zemi budu musiet rozrezat pol hlavy a napokon liecit obrovskymi davkami. Vraj bez ATB nemam absolutne sancu na zahojenie.

Samozrejme som to nebral. Ked som prisiel na kontrolu, po dvoch dnoch, tak nechcel verit, pozeral do kalendara, kedy ma robil, vraj take zahojene este nevidel. Liecil som sa vlastnymi metodami...
Kvaka
18.09.12,06:36
Misomiso, verím ti, tiež som vo väčšine prípadov u mojich detí ATB odmietala, aj u seba, som tvrdý odporca chémie, ale tu sa zadávateľka pýta na radu, ja som dala zo skúseností v mojej rodine. Ak jej chceš poradiť, daj sem tú svoju alternatívu. Možno si vyberie sama, ako urobí.
misomiso
18.09.12,08:08
Misomiso, verím ti, tiež som vo väčšine prípadov u mojich detí ATB odmietala, aj u seba, som tvrdý odporca chémie, ale tu sa zadávateľka pýta na radu, ja som dala zo skúseností v mojej rodine. Ak jej chceš poradiť, daj sem tú svoju alternatívu. Možno si vyberie sama, ako urobí.

Nie je problem, je to kniha Forula Osobnosti od Vladimira Leviho. Len upozornujem, ze ten ozdravovaci komplex, ktory on tam odporuca je (najma pre choreho cloveka a najma zo zaciatku) naozaj brutalny, ja sam som nasiel odvahu a trpezlivost iba jediny raz v zivote, odvtedy som zil z toho, co mi to prinieslo a nedokazal som sa prinutit to zopakovat.

Niektore veci ale funguju aj ked ich clovek aplikuje iba ciastocne, takze plati, ze lepsie malo, ako nic.

Kazdopadne ale plati uplne zasadne pravidlo, ktore najdete roznym sposobom popisane aj v inych knihach, napr. Norbekov.

1. nespoliehat na lekarov, pretoze ti potrebuju zarobit. Rovnako, ako sofera autobusu netrapi, ze autobus stoji v zapche, pretoze jemu ide plat, tak lakara narapi, ze ste chori. Naopak, mal by problem, ak by ste sa naozaj vyliecili.

2. Treba pohnut vlastnym rozumom aj zadkom, pricom jedno aj druhe boli.

Priklad - ten moj trhany zub diera do nosohltana, liecba bez ATB. Od Leviho viem, co znamena pre pecen travenie, ako sa pecen zucastnuje na imunite a preco jej vadi, ked musi robit dve veci sucasne. Zaroven mi je jasne, ze to, co v dutine ustnej sposobuje zapal je prave rozkladajuce sa strava. Teda - ak by som sa opytal Leviho, cim by riesil akykolvek zapal v tele (nie len v ustnej dutine) tak by odpovedal - hladom. Ak za samyslime nad specifikom rany v ustnej dutine, zdravy rozum nam prikazuje zamedzit primaniu potravy, najma zo zaciatku, kym sa to nezacne hojit.

Teda, mame 2 x dovod nejest. To som aj urobil. Samozrejme nejaky kamilkovy caj nezaskodi, ja som sa vsak spolahol na prirodne ATB, ktore pouziva napr. Taliban, pretoze Kaukaz je jedine miesto na svete, kde sa vyskytuje a jeho ucinok, najma ak je aplikovany lokalne je neporovnatelne silnejsi ako ATB. Je to mumio.

Teda, 24 hodin hladovka, pil som vela vody, pretoze voda cisti organizmus, to je vzdy iba na prospech. Druhy den som uz jedol, ale ziadne sladkosti ani maso. Po jedle vzdy vylpach cajom. Cmulanie mumia. Vysedok, takmer ziaden opuch, rana zrastena, skoro zahojena po dvoch dnoch. Lekar na to, ze som nebral ATB - ale prosim vas, to mi tak mozete rozpravat...

Navyse - hladovkou a pitim cistej vody som si vycistil organizmus, zhodil som asi 1 kg, co vo vacsine pripadov nie je na skodu. Aj tak sa to vacsinou vrati spat.

Porovnajme to s klasickou licbou. ATB, znicena mokroflora v crevach, podrazdeny zaludok, bakterie ziskavaju opat resistenciu kontaktom s ATB, + dalsie vplyvy takejto cudzorodej latky v organizme. Hojenie zapalu napriek tomu pomalsie, v optimistickom scenari mozno 2 x pomalsie, pesimisticky ani nechem spominat, mal som znameho, ktory lezal mesiac v nemocnici, lica mal narezane, z neho hadicka na odsavanie hnisu... A to tych ATB donho tlacili teda riadne...

Teda je na kazdom, co si vyberie. Myslite si, ze som mal radost z toho, ze musim dva dni hladovat? Nie ruha otazka - oplatilo sa mi to? Ano.
Kvaka
18.09.12,08:51
Je to zdravý sedliacky rozum, súhlasím, že v tvojom prípade pomohla očista organizmu. Ja som sa pri deťoch bála, lebo muž mal následky neliečenia, asi aj tvoji rodičia sa báli, keď si bol pod Pendeponom. Zadávateľka uviedla údaje, je vidno, že ASLO jej klesá, ale stačí jedna infekcia a je zase tam. Mne povedali, že u syna musí byť každá angína preliečená, inak sa mu znovu ASLO zvýši. Ale v ostatnom s tebou súhlasím.