cisielko
18.09.12,09:08
Ahojte, som po 2 neúspešnom umelom oplodnení, príčina ako vždy nejasná, teda žiadna a tak sa snažím si nejako pomôcť sama..čo si myslíte o tomto lieku? viem, že vďaka nemu veľa žien donosilo zdravé dieťatko, ja som počas obidvoch IVF začala krvácať skôr ako som mala ísť na krv na potvrdenie tehotenstva..rozmýľlam či nieje chyba niekde v maternici ale len potrebujem niečo na udržanie plodu, keďže pri 2 IVF som mala aj vyššie HCG ale to začalo po krvácaní klesať.
IVEB
18.09.12,07:25
skús ísť na hematologické vyšetrenie , kde Ti z krvi môžu zistiť prečo pravdepodobne dochádza k potrácaniu , väčšinou hneď po otehotnení sa pichajú injekcie na riedenie krvi a pod. A určite by som užívala kyselinu listovú pred a až do 3 mesiaca tehotenstva .
JankaO
18.09.12,07:54
Prednison je hormón kortikoid, ktorého užívanie a hlavne dávkovanie by malo byť na odporučenie a v zmysle ordinácie lekára.
BXLmiami
18.09.12,08:28
S Prednisonom sa nehraj,nie je to liek na samoliečbu.
Indeed
18.09.12,08:29
z užívania kortikoidov sa TUČNIE , a veľmi intenzívne ...
katka 23
18.09.12,08:49
predovšetkým treba dôverovať lekárom , neodmietať liečbu a pomoc slovami "príčina ako vždy nejasná ", viem bolí to keď sa to nevydarí , ale nikdy nie je neskoro, samoliečba niekedy zmarí všetko úsilie lekárov.
cisielko
18.09.12,10:51
S Prednisonom sa nehraj,nie je to liek na samoliečbu.

ďakujem, to viem, sama by som ho sama nikdy len tak neužívala..pýtala som sa nato aj môjho gynekológa a nieje z toho veľmi nadšený, mám si vraj porozmýšlať či do toho chcem ísť, preto sa snažím nájsť čo najviac infa ohľadne tohoto lieku. Mám známu, ktorá vďaka prednisonu donosila zdravého chlapčeka.
cisielko
18.09.12,10:53
skús ísť na hematologické vyšetrenie , kde Ti z krvi môžu zistiť prečo pravdepodobne dochádza k potrácaniu , väčšinou hneď po otehotnení sa pichajú injekcie na riedenie krvi a pod. A určite by som užívala kyselinu listovú pred a až do 3 mesiaca tehotenstva .

ďakujem, na hemato som objednaná a tiež užívam kyselinu listovú.
ja sa sama ani nechcem liečiť, chcem si lne pomôcť aby tento pokus bol úspešný.
rado3105
18.09.12,11:00
Daj si urobit vysetrenie na chlamydie(staci poziadat gynekologa, je to drahsi test robi sa metodou PCR, kedze tato bakteria podobna virusom je inak nediagnostikovatelna) a je to sucasna civilizacna choroba, ktorej sa nepripisuje vela chorob, prevazne z dovodu nevedomosti lekarov.....u vacsiny zien prebieha asymptomaticki, chlapi su casti nosici....a sposobuje od sterility az po potraty.....Treba najst pricinu tvojich problemo. Kortikoidy to isto nevyriesia, tie ti skor sposobia: oslabenie imunity(co moze vyvolat vznik mnozstva inych ochoreni, vratane nadorov), centralna obezita, strie, hormonalne poruchy, acidobazicka porucha, poskodenie srdca, obliciek, akne,.....kortikoidy su vzdy posledna a najhorsia volba liecby(hlavne ak sa jedna o celkove podavanie....), takze by som sa tomu isto vyhol oblukom a skor tlacil na gynekologa nech najde pricinu.....a odporucam ti tie chlamyidie vysetrit....
cisielko
18.09.12,11:20
Daj si urobit vysetrenie na chlamydie(staci poziadat gynekologa, je to drahsi test robi sa metodou PCR, kedze tato bakteria podobna virusom je inak nediagnostikovatelna) a je to sucasna civilizacna choroba, ktorej sa nepripisuje vela chorob, prevazne z dovodu nevedomosti lekarov.....u vacsiny zien prebieha asymptomaticki, chlapi su casti nosici....a sposobuje od sterility az po potraty.....Treba najst pricinu tvojich problemo. Kortikoidy to isto nevyriesia, tie ti skor sposobia: oslabenie imunity(co moze vyvolat vznik mnozstva inych ochoreni, vratane nadorov), centralna obezita, strie, hormonalne poruchy, acidobazicka porucha, poskodenie srdca, obliciek, akne,.....kortikoidy su vzdy posledna a najhorsia volba liecby(hlavne ak sa jedna o celkove podavanie....), takze by som sa tomu isto vyhol oblukom a skor tlacil na gynekologa nech najde pricinu.....a odporucam ti tie chlamyidie vysetrit....

ďakujem za radu, keď to čítam tak začínam byť v riadnom pomykove z toho lieku...chlamydie mám vyšetrené, som v poriadku, len niekedy v minulosti som ich prekonala.
rado3105
18.09.12,14:20
chlamydie mozu byt toho pricinou, casto vyvolavaju zapal - pelvic inflammatory disease, ktory sposobuje jazvovatenie pohlavnych organov...tym padom poruchy donosenia---zmenou struktury organov - casto jazvy nasledkom dlhotrvajuceho zapalu....
rado3105
18.09.12,14:21
pozadoval by som potom endoskopicke vysetrenie pohlavnych organov....popripade nejaku radioizotopovu metodu na odlsenie zivych od nezivych buniek - jaziev...
ludmilla
21.09.12,08:19
Ahojte, som po 2 neúspešnom umelom oplodnení, príčina ako vždy nejasná, teda žiadna a tak sa snažím si nejako pomôcť sama..čo si myslíte o tomto lieku? viem, že vďaka nemu veľa žien donosilo zdravé dieťatko, ja som počas obidvoch IVF začala krvácať skôr ako som mala ísť na krv na potvrdenie tehotenstva..rozmýľlam či nieje chyba niekde v maternici ale len potrebujem niečo na udržanie plodu, keďže pri 2 IVF som mala aj vyššie HCG ale to začalo po krvácaní klesať.

Rozumiem, ze chceš skúsiť všetko, aby sa to vydarilo, ale prednison je liek a ako liek pomáha a zároveň môže aj niečo pokaziť, takže ak prednison, tak len pod dohľadom lekára, nikdy samoliečba!!! Prednison sa v pečeni mení na biologicko aktívnu formu Prednisolon a podľa užitého množstva pôsobí na všetky tkanivá v tele. V placente je inaktivovaný, čo znamená, že na plod učinkuje menej.
1. trimester = najcitlivejšie obdobie vývoja medzi 8. a 11. tt najnižšie riziko je pri dávke 10 mg/deň
2.-3. trimester = tu je v závislosti od dávky prednisonu risiko IUGR u plodu (intrauterinná rastová retardácia plodu), riziko predčasného pôrodu, hypoglykémie, hypotenzie, problémy s elektrolytmi u novorodencov.
Z toho vyplýva, že terapia prednisonom alebo tehotenstvo s touto terapiou ak je to nutné musí byť lekárom starostlivo plánované. Rast plodu musí byť sledovaný pravidelne UZV, ak terapia trvá až do pôrodu je potrebné rátať s insuficienciou nadobličiek u novorodencov.