travina
18.09.12,15:18
Podpisuje sa vo Vašom okolí Petícia za práva slušných ľudí?
Petičné hárky si môžete stiahnuť na stránkach mesta Handlová
http://www.handlova.sk/oznamy.phtml?id6=51&module_action__0__id_ci=25429
travina
19.09.12,07:58
Zaujímalo by ma, či sa táto petícia, ktorá vznikla z iniciatívy primátorov Handlovej, Partizánskeho a Žiaru nad Hronom vo Vašom okolí podpisuje.
Petícia, v rámci ktorej sa uskutoční pochod v meste Partizánske, obsahuje štyri body. Prvým je prehĺbenie ochrany základných práv slušných ľudí pred asociálmi sprísnením legislatívnych postihov prejavov obmedzujúcich ľudské práva slušných ľudí, garantovaných ústavou. Druhým vyplácanie sociálnych dávok podmienené vykonanou prácou poberateľa sociálnej dávky. Tretím je zníženie veku trestnoprávnej zodpovednosti maloletých zo 14 rokov na 12 rokov veku a posledným trestnoprávne postihy rodičov za trestné činy ich detí.
misoft
19.09.12,11:52
Handlová, Partizánske, Žiar sú mimo objekt záujmu a mimo moje pôsobisko - neriešim.
marjankaj
19.09.12,12:03
To sa zdá byť v rozpore s ústavou


Čl.12

(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.

(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

(3) Každý má právo slobodne rozhodovať o svojej národnosti. Zakazuje sa akékoľvek ovplyvňovanie tohto rozhodovania a všetky spôsoby nátlaku smerujúce k odnárodňovaniu.

(4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody.
Prečo by mali byť "slušní ľudia" iná kategória. Kto bude do nej zaradený? Na základe akých kritérií?
Erzebeth
21.09.12,08:35
Kategorizovať ľudí na slušných a tých druhých začne človek vtedy, keď tí druhí sú jeho susedia. A nikto nie je si istý, či zajtra nebude potrebovať pomoc a podporu práve tých slušných ľudí, ktorých teraz nevie kde vlastne hľadať a kto to vlastne sú. Lebo tí druhí nás svojou populačnou explóziou prevalcujú. A oni si svoje ľudské práva vysvetľujú po svojom. Sú solidárni medzi sebou, v desaťtisícovom meste dokáže jedna takáto rodina v počte štyridsať ľudí zničiť život okolo seba. Nie som rasista, je mi naozaj jedno, kto má akú kožu, vzdelanie, akej je národnosti. Prekáža mi však spôsob života určitej časti obyvateľstva. Prečo sa bojíme povedať, ako to naozaj je, bojíme sa popísať skutočnosť.
trisestri
21.09.12,08:46
To sa zdá byť v rozpore s ústavou



Prečo by mali byť "slušní ľudia" iná kategória. Kto bude do nej zaradený? Na základe akých kritérií?

nevidim ziadny rozpor z obsahom peticie, prave ze clanok 2 nezarucuje slusnym obcanom nic-nechapes pojem slusny obcan-je to jednoduche, kazdy kto dodrziava zakony a neohrozuje svojou agresivitou, neporiadkom, vytrznostami sustavne inych spoluobcanov a neohrozuje ich zdravie a majetok-kto to nechape mal by sa prestahovat do blizkosti osad potom to pochopi,aj Dobrovodsky nechapal,teraz chape az prilis./domov a bytov velmi lacno je habadej-ale to lahko sa nechape v bezpecnej vzdialenosti od problemovych obcanov/
trisestri
21.09.12,08:50
prestahovad osadnikov a lunikarov do Blavy a hned ubudne 90% nechapavych
marjankaj
21.09.12,17:30
nevidim ziadny rozpor z obsahom peticie, prave ze clanok 2 nezarucuje slusnym obcanom nic-nechapes pojem slusny obcan-je to jednoduche, kazdy kto dodrziava zakony a neohrozuje svojou agresivitou, neporiadkom, vytrznostami sustavne inych spoluobcanov a neohrozuje ich zdravie a majetok-kto to nechape mal by sa prestahovat do blizkosti osad potom to pochopi,aj Dobrovodsky nechapal,teraz chape az prilis./domov a bytov velmi lacno je habadej-ale to lahko sa nechape v bezpecnej vzdialenosti od problemovych obcanov/
No asi nechápem.
Neslušní sú iba osadníci a lunikári?
A čo napríklad takí z okolia rezešovcov (viď napríklad Varholíková). Niekto im "zavadzia" na ceste, tak ho musia sundať? Tí sú slušní?
A čo takí sudcovia, ktorí žalujú za prkotiny, len aby dokázali, akú majú moc. A vyhlasujú, že tie vysúdené peniaze venujú na charitu? Teda venujú na charitu naše peniaze? Aj takí sú slušní? A asi nežijú v osadách ani na luníku.
A takí naši zákonodarcovia, aké zákony pre ľudí to vymýšľajú? To si nevymysleli cigáni, že budú mať zabezpečené sociálne dávky. To tí naši slušní vyvolení.

Ľahko sa odsudzuje cigánov. Je pravda, že sa v ich blízkosti veľmi žiť nedá. Ale spôsobili si to sami?
Posielate ich do práce, aby si na seba zarobili. Ale kto by ich zamestnal, keď niet roboty ani pre slušných ľudí? Ak si zamestnávateľ môže vybrať, tak si radšej vyberie tých slušných.

Ešte raz sa teda pýtam. Kto sú teda tí slušní?
Zrejme iba ja som slušný a všetci ostatní slušní nie sú. Lebo sú iní ako ja. Na každom sa nájde niečo, čo mi nevyhovuje. A to si zrejme myslí každý.
day
21.09.12,18:20
Preco neriesi policia neslusnych spoluobcanov? Preco politici nezmenia vyplacanie davok? Preco,preco, preco .....
marjankaj
21.09.12,18:39
Preco neriesi policia neslusnych spoluobcanov? Preco politici nezmenia vyplacanie davok? Preco,preco, preco .....
V Malackách ich poriešili.
Sociálne pracovníčky ich majú častejšie chodiiť kontrolovať. Určite majú z toho radosť tie sociálne pracovníčky. A aj tí kompetentní, čo toto vymysleli. Aspoň si pripíšu zásluhy a asi aj pridajú na plate. Sebe 500 € a sociálnym pracovníčkam po 2,50 €.
travina
22.09.12,08:53
Tak nikde sa petícia nepodpisuje? Nečudo potom, že naši politici si dovolia na občanov kašlať, keď občania nie sú schopní ani podpísať jednu petíciu. Možno sa ňou terazani nič nevyrieši ale nejako začať treba.
trisestri
22.09.12,09:31
No asi nechápem.

Neslušní sú iba osadníci a lunikári?
A čo napríklad takí z okolia rezešovcov (viď napríklad Varholíková). Niekto im "zavadzia" na ceste, tak ho musia sundať? Tí sú slušní?
A čo takí sudcovia, ktorí žalujú za prkotiny, len aby dokázali, akú majú moc. A vyhlasujú, že tie vysúdené peniaze venujú na charitu? Teda venujú na charitu naše peniaze? Aj takí sú slušní? A asi nežijú v osadách ani na luníku.
A takí naši zákonodarcovia, aké zákony pre ľudí to vymýšľajú? To si nevymysleli cigáni, že budú mať zabezpečené sociálne dávky. To tí naši slušní vyvolení.

Ľahko sa odsudzuje cigánov. Je pravda, že sa v ich blízkosti veľmi žiť nedá. Ale spôsobili si to sami?
Posielate ich do práce, aby si na seba zarobili. Ale kto by ich zamestnal, keď niet roboty ani pre slušných ľudí? Ak si zamestnávateľ môže vybrať, tak si radšej vyberie tých slušných.

Ešte raz sa teda pýtam. Kto sú teda tí slušní?
Zrejme iba ja som slušný a všetci ostatní slušní nie sú. Lebo sú iní ako ja. Na každom sa nájde niečo, čo mi nevyhovuje. A to si zrejme myslí každý.

neraz som tu pisal svoj nazor na sudcov,tunelarov,neplaticov mzdy,poistneho a apropo Varholikovu uz sud riesi-je pravda ze v tomto state sa toho toleruje az prilis a hlavne ze ty ktory su dobre plateny ako policajti a sudcovia kryju tresne ciny alebo nekonaju-ale problem agresivnej casti neprisobivych obcanov je najakutnejsi lebo uz nejde iba o majetok,ale o zdravie,pokoj a zivoty obcanov-peticia by mala smerovat smerom k policii a justicii ako aj organom statnej moci aby konali a plnili si svoje povinosti za ktore su plateny,lebo zakony su a co s toho ak sa nerespektuju.
Nie je pravda ze romovia nedostavaju moznost pracovat,ked dostali ponuku pracovat v trnavskej automobilke,tak z 300 oslovenych prejavili zaujem iba 2 a tak to bolo alebo podobne vo viacerych pripadov /to ze je mensia ochota zamestnavat ich je dane nie predsudkamy,ale jednak ich nizkou kvalifikaciou aj realnymi skusenostami z ich pracovnou moralkou a disciplinou./ Dalej ved mozu si vytvarat sami pracovne miesta ako zivnostnici z dotacii uradov prace,eurofondov a nadacnych zdrojov,je pre nich priestor v oblasti remesiel,polnohospodarstva,obcianskych aktivit, obchodu, stavebnictva, sluzieb a pod-netvrdim ze opatrenia maju mat iba represivny charakter,lebo tento problem potrebuje komplex opatreni,lebo dlhodobo nie je udrzatelne aby narastala skupina celozivotne na davky odkazanych ludi,ktorych cast sa sprava vyslovene asocialne a bez zodpovednosti terorizuje okolie.
ale osobne peticiu nepodporim,lebo nie su jednak v nej body ktore by boli napomocne v radikalnom rieseni situacii,najprv treba vymozitelnost platnych zakonov,ak je lahostajny pristup v ich aplikacii,tak nema vyznam prijimat dalsie,jednak iniciatori a to primatori miest a obci maju samy maslo na hlave a medzery v ramci svojich kompetencii a ich aplikacii,jednak je sice populisticke aplikovat nutenu pracu,ale neriesi to podstatu problemov a k tomu uz teraz su tzv aktivacne prace,tam maju priestor primatori a starostovia-chyba je skor v nastaveni soc.davok,ked je rodenie deti zivnost a ked odmietnutie vhodnej prace nie je ucinne postihovane na obmedzeni davok a ked urcite prispevky nie su viazane na odpracovane obdobie.