scame
19.09.12,12:55
Zdravím Vás, potrebujem poradiť, betonoval som deku spolu so schodiskom a ako si pri tom zhone som si na druhy deň všimiol ze som zabudol dať hydroizoláciu( lepenku) pod prvy schodik na prvom podlaží.

Myslíte že by mohla prenikať tade vlhkosť?

Už rozmyšlam nad tým že ich podložím a prepíli a vložím ipu alebo použiť tekutú hydro, navrtať diery a urobiť injektáž?

Dík za rady
scame
21.09.12,07:22
nik neporadí?
chandler
21.09.12,07:42
to je v suterene alebo nad terenom?
scame
21.09.12,08:48
Nad terenom. Prve podlazie je 1,2 metra nad zemou. Musel som zdvihat nakolko islo o mokvavý pozemok. pod schodiskom je zaklad, teda predpokladam ze vsetku vodu by bral ako spongia a nasledne by sa tahala vlhkost po schodoch
chandler
21.09.12,13:07
uz tak vysoko ta voda vzlinat nebude, takze by som nedal ziadnu izolaciu. ale kvoli dobremu pocitu mozes navrtat a nieco tam nainjektovat. tym podrezavanim skor nieco pokazis ako pomozes.
lapejko
23.09.12,08:29
bohužiaľ bude to vzlínať, tá injektáž je nutná, dookola bude navrstvená hydroizolácia, polystyrén, fólie a poter s vrchnou podlahou, táto skladba nepustí ani paru...ten schod je pre vlhkosť ideálny most...
scame
24.09.12,07:15
lapejko aku hydroizoláciu použiť na injektáž? vieš o niečom dostupnom? Ešte som premýšlal ze by som natrel cele schodište tekutou lepenkou, vtedy by sa už vlhkost nemala kde dostať. ci?
lapejko
24.09.12,18:54
lepenka na toto nie je vhodná,chráni proti vlhkosti zvrchu, nie zospodu, existujú na to výrobky Sikkaton s pochybným účinkom na náter alebo injektáž alebo niečo od PCI... Vyvŕtať pár dier, navlhčiť a nastriekať niektorý overený prípravok, referencie zohnať od špecializovaných firiem.
scame
25.09.12,04:17
Ďakujem za radu, pci mi odporučil aj stav. dozor, konkretne pci seccoral 2k
scame
09.10.12,10:40
Takže schod som rozbil zbíjačkou, podložil lepenkou a zabetónoval nanovo.

Celkovo mi to zabralo 3 hodinky...

Ďakujem za rady....