kvietko88
20.09.12,17:11
Mam astmu uz od malicka a dost mi strpcuje zivot. Z kazdej strany pocuvam o alternativnej liecbe - aka je popularna a ucinna, ale nikto mi zatial konkretne neporadil. Dakujem
osky
20.09.12,15:45
poznam maleho pacienta,co to ma a lieci sa alternativkou-zistim co a ako a napisem.
viem len ze uziva spirulinu.
vysadili cukor,totalne obmedzili mlieko,nahradili ho rastlinnymi a takisto mäso-len 1 za tyzden z domaceho chovu a malo.
ostatne zistim.malemu je lepsie
arizona
20.09.12,16:18
Astmatici z nasej rodiny sa liecili dovolenkami v Makove a okoli / je tam fakt zazracne,liecive ovzdusie/ , alebo jazvecsou mastou.


... nieco z netu

Spôsoby liečby peľových alergií, astmy a ich príznakov nielen medom


(prečítané 730 krát)
Mnoho ľudí trpiacich na alergie verí, že lokálne produkovaný med dokáže výrazne zmierniť príznaky týchto peľových alergií a taktiež astmy. Základná myšlienka je v tom, že počas zberu medu ako včely lietajú z jedného kvetu na druhý sa na ne nalepia peľové spóry, ktoré sa potom stanú súčasťou medu. Predpokladá sa, že konzumácia takéhoto medu, hoci len jednej lyžičky denne, dokáže prostredníctvom pravidelného vystavenia sa alergénom vybudovať proti nim imunitu a niekedy aj úplne alebo takmer vyliečiť.Jedna z nových štúdii hodnotila efekt používania predsezónneho brezového medu a bežného medu na výskyt príznakov alergií a užívaných liekov počas brezovej peľovej sezónny. Štúdia hodnotila 44 pacientov s alergiou na brezový peľ, ktorý medzi novembrom a marcom užívali buď brezový alebo obyčajný med. Kontrolná skupina obsahovala 17 pacientov, ktorí užívali len bežné protialergické lieky zamerané na kontrolu príznakov astmy a alergie.Výsledky tejto štúdie boli, že pacienti užívajúci brezový med vykázali oproti kontrolnej štúdie nasledovné zlepšenia:

60% zníženie príznakov alergie
2x krát také množstvo bezpríznakových dní
70% menej dní so závažnými symptómami
50% zníženie používania antihistamínov
Teória lokálneho medu pre liečenie alergií a astmySamotná teória fungovania tejto metódy liečby je pomerne logická. Hlavná myšlienka spočíva v tom, že lokálne produkovaný med obsahujúci peľové spóry miestnych rastlín pôsobí v podstate tým istým spôsobom ako prírodná vakcína. Príjem malého množstva alergénu postupne v tele vybuduje prirodzenú imunitu proti tomuto alergénu. Dôležité tu ale je to, aby bol med produkovaný lokálne, v opačnom prípade nemusí obsahovať peľové zložky tých rastlín, ktoré sa v danej lokalite nachádzajú. Bežné odporúčanie je konzumácia jednej lyžičky medu niekoľko mesiacov pred začiatkom peľovej sezóny.Dve dôležité varovaniaAj napriek odporúčaniam konzumovať v prípade peľových alergií med, netreba zabúdať na to, že med samotný je pre niekoho alergénom a môže vyvolať vážne alergické reakcie, vrátane anafylaktického šoku. Takže v prípade, že sa u vás v minulosti vyskytla alergická reakcia na med, tak ho užívať nesmiete. Ak sa rozhodnete pre túto terapiu, potom pre istotu zo začiatku treba užívať len veľmi malé množstvo medu a dávky zvýšiť až keď sa preukáže, že ho dobre znášate.Ďalším dôležitým faktom, na ktorý netreba zabúdať je to, že med má vysoký obsah fruktózy, bežne 70 až 80%. V prípade predispozície odolnosti voči inzulínu by vyššie dávky fruktózy mohli rozhádzať váš systém. Každá čajová lyžička medu obsahuje približne 4 gramy fruktózy. Odporúča sa udržať jej príjem pod hranicou 25 gramov na deň. To platí predovšetkým pre ľudí s výskytom vysokej hladiny inzulínu v krvi, typickej predovšetkým pri obezite, vysokom krvnom tlaku, vysokej hladine cholesterolu a cukrovke.Vitamín D ako najdôležitejší prvok liečby astmy a alergiíAj napriek odporúčaniu určite vyskúšať lokálne produkovaný med ako spôsob liečby peľových alergií, netreba zabúdať na jeden z najdôležitejších faktorov životného štýlu ovplyvňujúcich toto ochorenie. Jedná sa o dostatok vitamínu D. Posledné výskumy dokonca ukazujú, že nedostatok vitamínu D môže byť primárnou príčinou vývoja astmy. Pre mnoho ľudí to môže znamenať to, že zbytočne trpia astmou, keďže nedostatok vitamínu D sa dá veľmi jednoducho odstrániť.Je potrebné tiež nezabúdať na to, že v prípade astmy bude človek potrebovať vyššie dávky vitamínu D ako bežne odporúčané (200 až 600 jednotiek na deň). Pri astme sú potrebné dávky 50 až 70 ng/ml. Ideálne je ich získať prostredníctvom bezpečného vystavenia sa slnečnému žiareniu. Taktiež netreba zabúdať na to, že používanie opaľovacích krémov blokuje UV lúče ktoré sú potrebné na to, aby koža dokázala vitamín D vyprodukovať. Taktiež je možné doplňovať tento vitamín ústnou formou pomocou doplnkov, konkrétne vitamínom D3.Ďalšie bezpečné a efektívne stratégie pre liečenie astmyAj napriek tomu, že astma je závažná choroba, jej liečenie nie je vôbec komplikovanou záležitosťou. Optimizácia úrovne vitamínu D je prvým krokom, no sú tu aj ďalšie základné stratégie, ktoré vedia pomôcť odstrániť jej príčinu. Medzi tieto stratégie patrí nasledovné:

Zvýšenie príjmu živočíšnych Omega 3 kyselín. Aj napriek presvedčeniu, že všetci ľudia potrebujú rastlinné omega 3 kyseliny, problém je v tom, že mnoho ľudí ma problém s metabolizmom rastlinnej ALA na mastné kyseliny vyššieho rádu ako sú DHA a EPA ktoré sú zároveň silnými antioxidantmi.


Zníženie príjmu Omega 6 kyselín. K zvýšenému príjmu Omega 3 kyselín je zároveň nutné obmedzenie príjmu Omega 6 kyselín, keďže tu ide o ich vzájomný pomer. Pred 100 rokmi ľudia bežne ročne konzumovali len asi 1 kg Omega 6 kyselín, no dnes je tomu vďaka rastlinným olejom (repkový, slnečnicový a podobne) takmer 35 až 40 kg ročne. Pri konzumácii spracovaných potravín sa pomer medzi Omega 3 a 6 kyselinami výrazne zmení, čo má potom za následok rôzne zápaly v tele vedúce napokon k astme.


Zvážte tzv. hypotézu hygieny. Ide o to, že súčasná posadnutosť hygienou, hlavne u detí spôsobuje, že tie neprichádzajú do styku s bežne sa vyskytujúcimi baktériami, vírusmi ale aj alergénami, čo znemožňuje ich imunitnému systému sa správne vyvinúť a naučiť sa rozpoznávať tieto cudzorodé prvky.


Pravidelné cvičenie. Cvičenie je tiež kľúčové pretože napomáha regulácii úrovne inzulínu v krvi. Taktiež zvyšuje citlivosť na inzulín, čo má za následok, že telo ho potrebuje vyrábať v menších dávkach. http://www.badatel.sk/kpm/sposoby-liecby-pelovych-alergii-astmy-medom/



alebo kniha http://www.martinus.sk/?uItem=22688

viac https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ie=UTF-8&ion=1#hl=sk&output=search&sclient=psy-ab&q=alternativna%20liecba%20astmy&qscrl=1&oq=&gs_l=&pbx=1&fp=6f951e9d2d1fbfc2&ion=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&biw=1138&bih=544
lujza.j
20.09.12,18:47
wagner
20.09.12,18:50
Astmatici z nasej rodiny sa liecili dovolenkami v Makove a okoli / je tam fakt zazracne,liecive ovzdusie/ , alebo jazvecsou mastou.


U mňa sa zase po dlhej dobe prejavili naplno astmatické kašle. Je to strašný kašeľ, tri dni som brala tabletky, zvýšené dvojnásobné dávky(keby lekárka vedela, tak ma prizabije) a kašeľ sa iba zmiernil a neprestal. Až som znovu použila osvedčenú jazvečiu masť. Stačilo sa natrieť bravčovou masťou a na to troštičku jazvečej masti riadne vmasírovať do oblasti krku a priedušiek. Po desiatich minútach po tejto procedúre kašel úplne prestal. Mastím sa tri krát denne a tabletky som vysadila. Nič lepšie na astmu nepoznám, ako jazvečiu masť. Ozaj neviete kto by mi predal aspoň pol deci? Ale pravú, nie pančovanú. Poraďte
dusansl
21.09.12,14:01
ASTMA BRONCHIALE
Dobrý podvečer,
našiel som na pošte portálu porady Vašu prosbu o pomoc , tak sa pokúsim k nej čosi povedať:
- existuje v modernej populácii jedno ochorenie, ktoré má závratnú vlastnosť zdanlivo z ničoho postihovať ľudí bez rozdielu veku, ktoré lekári diagnostikujú ľuďom s chronickou bronchitídou a pomenúvajú ho názvom: bronchiálna astma. Viete, o vzniku astmy v našich zemepisných šírkach koluje toľko legiend, ako snáď o Jánošíkovi.
- s plynúcim časom počet pacientov narastá skoro geometrickým radom. Najprv nastane zvrhnutie imunity a v takomto prípade sa vlastne jedná už o zvrátenú reakciu ľudského organizmu , lebo je to alergia na vlastné pľúca! Mám pre Vás ešte jednu správu. Dnes sa už dá vyliečiť alergia na vlastné zuby s názvom paradentóza, ale astma sa žiaľ farmakologickými liekmi vyliečiť nedá. Prečo? Lebo astma je v podstate jedným z druhou alergie.
Čo sa ale dá, je odstrániť alergiu na vlastné pľúca v jej podstate. Je nevyhnutné odstrániť s krvi všetky toxíny ktoré do nej prenikli, čím sa získa základ obnovy celého organizmu. Až po dosiahnutí úplnej rovnováhy energií v tele nastáva stav uzdravenia. Je to proces zdĺhavý, pomalý , ale po absolvovaní celej regenerácie úspešný. Od pacienta vyžadujúci veľkú dávku trpezlivosti prejsť cestu od začiatku až dokonca.
Ale pozor!
Poviem Vám čosi, čo lekári ignorujú, a ak aj vedia, úmyselne zamlčujú!
Do dvadsiateho storočia nebola astma považovaná za ochorenie, na ktoré by sa mohlo prípadne aj zomrieť. Áno, pacient s astmou je dusný, ťažko sa mu dýcha, ale priamo pri astmatickom záchvate ľudia nezomierali. V dvadsiatom storočí farmácia vyvinula inhalátory, ktorých obsah zmierňoval priebeh záchvatu. Človek by si povedal , a je to! Ale nebolo. Ak totiž pacient dlhodobo užíval inhalátor, prejavuje sa u neho srdcová a cievna nedostatočnosť. A tak vlastne takémuto pacientovi hrozí , že v priebehu záchvatu , zakrátko po použití inhalátoru môže zomrieť na srdečnú či cievnu nedostatočnosť!
A čuduj sa svete, ľudia naozaj začali na astmu zomierať až v priebehu dvadsiateho storočia, teda až po zavedení popísaných vynálezov- inhalátorov!

A teraz k astme. môže vzniknúť ak pacient trpí:
a, dysbakteriózou
b, má vážne problémy s pečeňou
c, má v tele premnožené parazity (lamdie, klebsiely a pod)
d, je nosičom genetickej informácie na základe ktorej pri trvalo zníženej imunite príde k spusteniu ochorenia

Varujem všetkých už chorých pacientov, urobte všetko pre to, aby ste sa vyhli používaniu rôznych inhalátorov, vo väčšine obsahujú ako jednu zo zložiek hormóny. Ich dlhodobejšie používanie vedie k porušeniu prirodzeného ľudského hormonálneho reťazca, v dôsledku čoho dochádza potom k poruchám funkcií štítnej žľazy, slinivky brušnej, hypofýzy, činnosti pohlavných orgánov atď... Mystika? Bohužiaľ nie! Realita.
Akýkoľvek syntetický hormón v našom tele spôsobuje poruchy, ktorých dôsledkom je znížená tvorba prirodzeného hormónu v dotknutom orgáne. To je začiatok reťaze následných nie ľahkých porúch - ochorení.
Preto to zdôrazňujem , aby ste zobrali na vedomie , že nie je všetko zlato čo sa blýska.
Z problému ochorenia na astmu je východisko. Je pomalé postupné ale účinné. Jeho základy sú vo východnej tibetsko -čínskej medicíne, ktorej počiatky sa datujú 4-5000 rokov pred našim letopočtom. Tá je dnes uznávaná v 64 krajinách sveta ako medicína prvého kontaktu. Je bežne aplikovaná na klinikách v Číne, Japonsku, Kórei, a ostatných krajinách sveta.
Návrat zdravia spočíva vo výžive - ktorá lieči. Ak má chorý človek informácie, mal by si ďalšiu cestu starostlivosti o svoje zdravie režírovať na ich základe sám.
K danej téme, ale nie len k nej, viem navrhnúť kroky nápravy. Tie ale musí robiť každý sám.
Navrhovaná liečba vzhľadom k svojej zložitosti, lebo Tibetskou medicínou a nelieči choroba ,ale obnovuje stratená rovnováha organizmu, na základe ktorej neskôr prichádza aj k obnove činnosti životne dôležitých telesných orgánov a orgánových skupín. Na podklade týchto zmien môže nastať samo liečivý proces, ktorého výsledkom je nájdenie stratených vlastností tela včítane obnovy imunita a samozrejme aj zmiznutia astmy ako problému. Človek prestane mať záchvaty, dýcha ako v dobe pred ťažkosťami , skrátka v jeho tele orgány fungujú bezchybne a preto telo nemá dôvod onemocnieť.
A to je všetko , čo sa dá o probléme v jednoduchosti napísať. Pekný deň praje dušansl
dzukinka
07.10.15,10:49
Dobry den,

prosim Vas a kde by sa dal dostat kupit tento spominany BREZOVY MED??? mam strasnu alergiu na brezy a tak vyskusam vsetko. zatial som taky nikde nevidela u vcelarov.. prosim napiste mi na emial, ak by ste mi vedeli poradit, vdaka: dianaross@centrum.sk
korela
07.10.15,14:22
Otázka na brezový med.
Pogoogli na ruských, bieloruských, fínskych, švédskych, nórskych stránkach. Možno aj poľských, kanadských. Med je, neviem nájsť obchod, výrobcu.
björk honung
березовый мёд
V Rusku a některých dalších zemích bývalého SSSR je bříza považována za národní strom. Jenom na území samotného Ruska se její porosty odhadují na 10 miliónů hektarů.
wiki
dzukinka
08.10.15,11:10
Korela, vdaka, len neviem ci je med z Ruska, Finska, atd zrovna miestny - z mojho okolia ... ani by som tomu asi moc neverila. (nemyslim v zlom, len som citala, ze najlepsie je z okolia tvojho bydliska, aby bol vlastne z podobnych alergenov v tvojom okoli, vdaka za radu aj tak.)