pioter007
20.09.12,18:55
Zdravím mám tu jednu takú otázočku čo by ma celkom zaujimalo a to či ak niekto študuje teraz npr. bakalára externou formou a po ukončení Bc štúdia sa rozhodne že by chcel pokračovať na 2 vysokoškolskom stupni (Ing. , Mgr..) dennou formou - je to možné??

pretože mám taký pocit že sa to nedá ale nie som si istý :)

ďakujem

Ps. tému som asi nezaradil najlepšie ale nevedel som kde inde ju dať ...
Fero11
21.09.12,06:18
Kazda fakulta ma svoje studijne oddelenie, najlepsie je informovat sa tam.
Ale myslim si, ze by nemal byt problem nastupit na dennu formu studia (samozrejme zavisi to aj na pocte prijatych uchadzacov)
BTW .... co si bla**n ? :) take vyhody ako v ext. forme v dennej mat nebudes (nemyslim lahsie skusky, tie su rovnake ako na dennom, ale nemusis zbytocne chodit do skoly, cize usetris na cestovnom/ubytovani/strave ... + mozes popri skole pracovat, resp. ak si nezamestnany, tak dostanes od socialneho motivacne, alebo ako sa to teraz vola)
Mila123
21.09.12,06:26
Fero........v stredu naša vláda schválila predĺženie externého štúdia o jeden rok, pravdepodobne to prejde cez parlament, s účinnosťou od 01 01 2013......

takže zadávateľa chápem, prečo chce študovať v dennom štúdiu
- neplatí ho
- môžu si jeho rodičia uplatniť DB (ten sa vraj tiež ide rušiť)
- môžu si uplatniť PnD
- popr. aj sociálne štipendium
a tie ostatné nevýhody si už spomenul.....
Fero11
21.09.12,06:34
aha, trocha som zaspal :)
Ester plus
21.09.12,06:40
Asi to nie je presne k téme, ale môj syn ukončil Bc (študoval externe) 31.05.2012 a v septembri bol zapísný na magisterské štúdium (denné štúdium). Mám nárok na DB už od júna? Čo sa týka PnD tak mi povedali že na tie bude mať nárok od júna, že ich vyplatia spätne.
Mila123
21.09.12,06:43
Asi to nie je presne k téme, ale môj syn ukončil Bc (študoval externe) 31.05.2012 a v septembri bol zapísný na magisterské štúdium (denné štúdium). Mám nárok na DB už od júna? Čo sa týka PnD tak mi povedali že na tie bude mať nárok od júna, že ich vyplatia spätne.

akademický (školský rok) začína 01 09 2012, resp. 02 09 2012, ja by som vyplatila DB až od 09/2012......
pioter007
21.09.12,06:45
Ja viem Externá forma má tiež svoje + ale aj svoje - npr . po novom sa bude študovať v nej o rok dlhšie ako píše Mila123
A žiadne motivačné nedostávam akurát čo ÚP. za mňa zaplatí zdravotnú poisťovňu. a teraz mám absolventskú prax takže aspoň nejaké vreckové :D

Ale ešte nejdem prestupoovať ešte ma čakajú 2 roky externe kým dorobím toho Bc. :D
to som len tak uvažoval do budúcna ak by som sa náhodou dal na 2 stupeň :)
rodrigojesusreyes
21.09.12,07:14
Bc. studium je vec jedna a Ing. studium vec druha. Ak si nebol prijaty na 5 rocne studium vcelku ale najprv na Bc. studium v trvani 3 rokov, to si ukoncil, tak si mozes znova vybrat ci budes studovat dennou alebo externou formou (na vacsine skol ale treba si overit na tej kde studujes).

To co ty asi myslis je, ze ked ta zoberu na denne tak mozes prejst na externe ale z externeho uz nemozes prejst spat na denne ( toto plati pre jeden stupen studia to znamena ze pocas Bc. studia zvlast a pocas Ing. studia zvlast)