rado3105
21.09.12,13:46
ZIdia maju vyrobu jedla kontrolovanu rabinmi - aby predisli nejakym otravam alebo bordelom v potravinach a potom toto jedlo oznacuju ako kosher.
Cudujem sa ze ine narody neurobili alebo nerobia nieco podobne, kedze samotna strava dokaze skratit vyrazne zivot.
Napadla ma myslienka kameroveho systemu verejne pristupneho pre kazdu osobu, kde by sa sledovali jednotlive kroky vyroby......
bettylou
25.09.12,13:52
vidíš, môžeš začať podnikať v tomto.
Braňo
25.09.12,13:54
ja sa nečudujem prečo tie kamery napríklad konzervárne a výrobne pašték nemajú.
pavol54
25.09.12,13:59
ZIdia maju vyrobu jedla kontrolovanu rabinmi - aby predisli nejakym otravam alebo bordelom v potravinach a potom toto jedlo oznacuju ako kosher.
Cudujem sa ze ine narody neurobili alebo nerobia nieco podobne, kedze samotna strava dokaze skratit vyrazne zivot.
Napadla ma myslienka kameroveho systemu verejne pristupneho pre kazdu osobu, kde by sa sledovali jednotlive kroky vyroby......
tie kamery akože kto zaplatí? Navrhujem aj do polí inštalovať čipy na monitorovanie respektíve tiež kamery treba to zobrať od začiatku. Potom ešte aj do postelí treba snímať aby sa nepárili hlupáci, lebo potom narobia debilov.
korela
25.09.12,23:22
Kosher certification
http://www.levmilk.sk/Data/350/UserFiles/obrazok%20kosher.jpg Kosher certification pre LEVICKÉ MLIEKÁRNE a.s.Levické mliekárne a.s. ako jediná mliekareň na Slovensku získala prestížny certifikát KOSHER CERTIFICATION od spoločnosti

OK Kosher Certification
391 Troy Avenue,
Brooklyn, NY 11213
USA.
Tento certifikát bol udelený na výrobky:
1.Sušené mlieko plnotučné - Full cream milk powder spray 26% ADPI EXTRA GRADE (http://www.levmilk.sk/index.php?page=2301)
2.Sušené mlieko odstredené - Skimmed milk powder ADPI EXTRA GRADE (http://www.levmilk.sk/index.php?page=2301)
3. Sušené mlieko plnotučné - Roller dried milk (http://www.levmilk.sk/index.php?page=2301)
Získaný certifikát je ďalším potvrdením vynikajúcej kvality výrobkov Levických mliekární a.s.

http://www.levmilk.sk/index.php?page=2291
korela
25.09.12,23:42
Zloženie surovín je na etiketách, ale v akej hygiene boli spracované...
Kto len trochu pôsobil vo výrobe potravín, tak vie. A má to dopad na zdravie, to je pravda.
pavol54
26.09.12,02:47
Zloženie surovín je na etiketách, ale v akej hygiene boli spracované...
Kto len trochu pôsobil vo výrobe potravín, tak vie. A má to dopad na zdravie, to je pravda.
ak je zamestnanec prasa ani 100 kamier nedokáže zabezpečiť aby robil v takej kvalitnej hygiene ako doma. legislatíva je daná kontrolná činnosť tiež ak si každý splní svoje tak sa niet čoho báť, a ak niekto chce poškodiť vždy hrozí riziko ako s metylom v Čechách. aby sa tomu predišlo je HACCP
korela
27.09.12,02:33
ak je zamestnanec prasa ani 100 kamier nedokáže zabezpečiť aby robil v takej kvalitnej hygiene ako doma. legislatíva je daná kontrolná činnosť tiež ak si každý splní svoje tak sa niet čoho báť, a ak niekto chce poškodiť vždy hrozí riziko ako s metylom v Čechách. aby sa tomu predišlo je HACCP
V akej pozícii zamestnanec? Radový robotník, šéfstvo...?
rado3105
27.09.12,09:03
korela vsetko co ma kosher, cast z toho ide do zidovskeho fondu...takze az taky uspech to nie je...
rado3105
27.09.12,09:06
a samozrejme sami vieme ako tesco a velke obchody kazdy den prebaluju a farbia maso...nastriekavaju ho farebnou vodou...a my kupujeme lebo vyzera krasne...peniazky ktore sa zarobia u nas idu niekde do danovych rajov, a kedze tesco ma mnozstvo ulav + nadnarodne obchodovanie tak z tych penazi neuvidime skoro nic....a to je zahuba nasho statu, ved ako moze byt stat produktivny ked tu nemame skoro ziadnu slovensku firmu...vsetko je zahranicne...v nemecku maju za tu istu cenu biopotraviny a ku nam posielaju odpad do lidla...este s konstatovanim ze pre vychod netreba taku kvalitu ako pre zapad....ale od kvality zivota zavisi kvalita buducich generacii a genofondu....ale to uz su narocne temy na pochopenie pre bezneho cloveka....
lofr
27.09.12,11:30
korela - co sa tyka levickych mliekarni, nevedel som to, ale vsimol som si, ze zo vsetkych mliek, mlieko levmilk robi najlepsi, najhustejsi kefir... takze kefirove huby detekovali, ktore mlieko na nasom trhu je naj, a ja som si vybral prave tuto firmu na mliecne vyrobky, ktore pouzivam. Tak teraz vidim, ze vyber bol dobry. ;-)
danushka
27.09.12,11:47
ZIdia maju vyrobu jedla kontrolovanu rabinmi - aby predisli nejakym otravam alebo bordelom v potravinach a potom toto jedlo oznacuju ako kosher.
Cudujem sa ze ine narody neurobili alebo nerobia nieco podobne, kedze samotna strava dokaze skratit vyrazne zivot.
Napadla ma myslienka kameroveho systemu verejne pristupneho pre kazdu osobu, kde by sa sledovali jednotlive kroky vyroby......

No minimálne Židia v USA nepovolia takúto kosher kontrolu v potravinárskom priemysle /ktorý ovládajú/ pre ostatných smrteľníkov, pretože im to takto vyhovuje a bohovsky im to vynáša ;).

Malá poznámka - antisemitista nie som.
pavol54
27.09.12,14:05
korela - co sa tyka levickych mliekarni, nevedel som to, ale vsimol som si, ze zo vsetkych mliek, mlieko levmilk robi najlepsi, najhustejsi kefir... takze kefirove huby detekovali, ktore mlieko na nasom trhu je naj, a ja som si vybral prave tuto firmu na mliecne vyrobky, ktore pouzivam. Tak teraz vidim, ze vyber bol dobry. ;-)
a jediné sa dokáže skyslieť, ostatné sa maximálne premenia na horkú hmotu
gilda
27.09.12,14:31
a samozrejme sami vieme ako tesco a velke obchody kazdy den prebaluju a farbia maso...nastriekavaju ho farebnou vodou...a my kupujeme lebo vyzera krasne...peniazky ktore sa zarobia u nas idu niekde do danovych rajov, a kedze tesco ma mnozstvo ulav + nadnarodne obchodovanie tak z tych penazi neuvidime skoro nic....a to je zahuba nasho statu, ved ako moze byt stat produktivny ked tu nemame skoro ziadnu slovensku firmu...vsetko je zahranicne...v nemecku maju za tu istu cenu biopotraviny a ku nam posielaju odpad do lidla...este s konstatovanim ze pre vychod netreba taku kvalitu ako pre zapad....ale od kvality zivota zavisi kvalita buducich generacii a genofondu....ale to uz su narocne temy na pochopenie pre bezneho cloveka....

a pomáha aj súkromný sektor: