awe1125
21.09.12,14:33
Prosim o radu ako spravne postupovat pri zatepleni starsieho domu z palenej tehly; chcem pouzit mineralnu vlnu v doskach a na to dat dreveny obklad. Povodne omietky som oskrabal, poskodene murivo opravil. Mam este na murivo nieco naniest alebo rovno klast vlnu do rostov ? Znutra som omietky taktiez osekal az na tehlu a planujem ich naniest "starym" sposobom - spric, vakovka atd.. Ide mi o to, aby som dom "nezadusil". Dakujem za kazdu radu...Jan.
lapejko
23.09.12,08:41
zvonku je to OK aj keď by bol dokonalejší dvojitý rošt a dvakrát vata aby sa prekryli spoje a spodný rošt, na vrch roštu je nutná paropriepustná fólia a ešte raz aspoň 1 cm latovanie kvôli odvetrávacej medzere medzi izolantom a obkladom.
Interiérové vápenné omietky sú tiež OK ak máš dosť času na ich vyzretie pred finálnym maľovaním, karbonizácia takejto omietky v 2 cm hrúbke trvá cca rok, kvôli tomu sa používali na novostavby vápenné nátery a farebné hlinkové až časom...Taktiež musíš presne plánovať plochy pod keramický obklad, tam musí ísť cementová alebo aspoň nastavovaná omietka, jednoduchšie je použiť na celý interiér strojové sadrové omietky, ktoré sú od 1 cm hr. nosné pod obklad, ich dozrievanie je kratšie a v starom murovanom dome čiastočne regulujú vlhkosť.