nero 5
21.09.12,15:39
Zdravím poradaci . Konecne som si dal svoje veci do poriadku a hned ma ide porazit. Môj dobrý neprispôsobivý sused sa začal budovať a to takým spôsobom,že svoj mur oprel o môj plechový plot.Ja som musel dodrziavat poziarnu ochranu ,ale on nemusi je mu to jedno ,ze moja stavba je od neho metera pol.Vraj uz raz mal kontrolu a ty mu stavbu zakazali,ale jemu to nevadi a po mesiaci si ide svoje.Na koho by som sa mal obratit? (nejaka stavebna policia ?) je to v Kosiciach.Uz taha dalsie drevene poschodie a ja len bezbranne cumim co z toho bude a uz len cakam ze vyreze okna na moju stranu a to este nie je jasne kam pojde voda zo strechy. Dakujem za kazdu dobru radu, Stavba je na ich vlastnom pozemku.
MatoB
21.09.12,14:01
Krajský stavebný úrad v Košiciach...
Mestský úrad...
felix1
23.09.12,16:58
1) Pozicovna nakladnych vozidiel 2) otacanie na dvore. Skody pri cuvani : ohnuty plechovy plot a ...
Naklady : pozicanie ( poisteneho ) nakladneho vozidla 150.-EUR/den, oprava plechoveho plotu max 1 den prace. Druha moznost: naklady na pravnika XXX.-EUR, X dni na sudoch +++ dalsie starosti. Skoda ze nevies cuvat na svojom dvore a asi sa to nenaucis ani o rok keby sa to pokusil postavit este raz :)
Lusynda
26.09.12,07:12
no týmto by si asi nepomohol lebo by poškodil jeho majetok. a za to by udal sused jeho a myslím že by aj vyhral.
expeeert
26.09.12,09:16
Asi len to čo ti poradil MatoB. Ale ak je sused potmavší, tak si asi nepomôžeš..
Ak si tam dá okno, tak ty mu predeň postav vysoký nepriehľadný plot a najlepšie taký, aby voda, ktorá pôjde zo strechy mu zatekala medzi plot a jeho dom. Keď to nejde po dobrom, tak to pôjde po zlom. :cool:
nero 5
08.10.12,16:09
To s tou vodou je dobry napad,ale jeho to asi napadlo skôr a preto mi pusta on ten svoj hnoj cez otvory v plote(co narobil s cakanom pri praci okolo plota) na môj pozemok.No farbu pleti si trafil.Problem je v tom ,ze pokial sa stavebny urad rozhodne konat tak on uz tam bude mat sest deti a to uz je problem dat odstranit stavbu.
lubolc
09.10.12,05:26
V tejto anarchii nikde....
expeeert
09.10.12,06:04
Ak som trafil farbu pleti, máš problém nie jeden, ale hneď niekoľko. Úradníci, nielenže ti nebudú pomáhať, ale pôjdu proti tebe, polícia tiež. Ak ti nebudú stačiť, pridajú sa mimovládky, aby si vedel čo všetko si porušil ty... Ak by sa aj náhodou našiel nejaký agilný úradník, ver tomu, že ho to prejde. Po príklady netreba chodiť ďaleko. Musíš si pomôcť sám. Sú účinné riešenia, (ale nelegálne) a rátaj s tým, že v prípade ich použita ťa budú naháňať, zatiaľ čo v prípade tvojho suseda sa mu to prehliadne, (veď čo už, je to ich mentalita...)
Takže máš vcelku dosť veľký problém.
nero 5
10.10.12,20:05
Asi mas pravdu a necham to tak, ved ani Kotleba nepochodil a pekne sa mu vyjadrili v liste od policajneho prezidenta.Ozaj my sme super republika,kde sa hrabe na nas Amerika v dodrziavani ludskych prav.To zmeni ,len nova progresivna vlada ,ktora nebude mat problem uzakonit farmarsky zakon a konecne budu zakony platit pre vsetkich stejnako.