lutec
22.09.12,13:21
Ďakujem za všetky rozumné príspevky, skúsenosti. Hala, kuchyňa, predsieň- dlažby, doporučenia, atď.
pepa78
22.09.12,13:03
My máme dlažbu v celom dome...a nemenili by sme...
alltracboy
22.09.12,15:58
lebo ani nemozes :D kto by to vysekaval. najprv som chcel tiez vsade dlazbu, ale nakoniec ide vsade kvalitny laminat. Dlazba sa da urobit aj neskor pri prerabke. A narychlo vyberat dlazbu je hlupost. Tiez je draha, drahe je lepidlo a pokladka stoji tolko co dlazba. takze kto ma 40-55€/m2 na dlazbu, nech sa paci.
220870
22.09.12,16:14
Len pozor na laminát je VEĽMI zdraviu škodlivý.Na Slovensku by som to určite nekupoval .Pár km za hranicami v Rakúsku sa smie predávať len kvalita majú iné normy pritom to vyjde toľko čo SK šmejd.
fefe30
22.09.12,18:29
Len pozor na laminát je VEĽMI zdraviu škodlivý.Na Slovensku by som to určite nekupoval .Pár km za hranicami v Rakúsku sa smie predávať len kvalita majú iné normy pritom to vyjde toľko čo SK šmejd.

Zdravím, vedel by si dať aj nejaký presnejší typ.
alltracboy
22.09.12,18:59
myslim ze kaindl bude tak isto rakusky v rakusku ako na SK.
220870
22.09.12,19:41
Nemámmoc času to hľadať.Ja som kupoval v Hainburg 100% kvalitu za cenu čo na SK predávajú Prešovský smrad. možno zajtra.Určite nedávate slovenskú laminátku do detskej izby!!!
pepa78
23.09.12,04:31
myslim ze kaindl bude tak isto rakusky v rakusku ako na SK.

myslíš asi tak isto ako v rakúskej Cole je cukor a v našej jeho umelá náhrada ?
pavol54
23.09.12,05:15
Nemámmoc času to hľadať.Ja som kupoval v Hainburg 100% kvalitu za cenu čo na SK predávajú Prešovský smrad. možno zajtra.Určite nedávate slovenskú laminátku do detskej izby!!!
no nie som veľmi presvedčený o tom že rakúska laminátka je u nás iná ako v rakúsku? Alebo že by chcelo by prehodiť dôkaz na kontrolné inštitúcie. Možno by v tejto priaznivej atmosfére aj zabralo( poľská soľ, český etyl - metyl a pod)
alltracboy
23.09.12,05:16
myslíš asi tak isto ako v rakúskej Cole je cukor a v našej jeho umelá náhrada ?
nebavime sa o cole ale o podlahe.. ked si myslis ze kaindl sa vyraba na SK, CR alebo PL ako cola, tak mozes porovnavat.
alltracboy
23.09.12,05:21
Nemámmoc času to hľadať.Ja som kupoval v Hainburg 100% kvalitu za cenu čo na SK predávajú Prešovský smrad. možno zajtra.Určite nedávate slovenskú laminátku do detskej izby!!!
nikde som nepisal o slovenskej podlahe. Kaindl, Egger, su rakuske a krono zrejme nemecke podlahy. A pochybujem ze tam nedodrzuju povolene hodnoty formaldehydu. Videl som technicke listy a pohybujem ze na SK sa z uvedench znaciek dovaza nieco s vyssim obsahom ako do nemecka a rakuska. hlavne ak ide o o ich Top rady podlah.
pepa78
23.09.12,07:56
nebavime sa o cole ale o podlahe.. ked si myslis ze kaindl sa vyraba na SK, CR alebo PL ako cola, tak mozes porovnavat.

...neviem, kde sa vyrába, možno máš pravdu v tom, že ak je to vyrobené mimo SK tak by to mohlo byť OK...
lapejko
23.09.12,08:14
Kronospan odišiel z Prešova na Ukrajinu a do podláh s nezmenenou značkou začal používať ako nosné jadro mäkkšiu HDF dosku ako doteraz vyrábanú v PL...info od kolegu, ktorý podlahy pol života predáva a kladie...začínali sme so značkou Meister/Germany, predaj z celej SR stiahli do BL...
lapejko
23.09.12,08:21
pre lutec:dlažba pod papuče do interiéru nemusí byť špičková kvalita, treba si ale dať pozor na kvalitné overené flexibilné lepidlo /nie najlacnejšie, ktoré to má iba v názve/, penetráciu a dodržanie dilatácií, ak je dlažba vypuklá /hlavne talianske akciové s mäkkým črepom/, je nutné pri pokládke podmastiť každú dlaždicu a lepiť tzv. obojstranne.
oondrejj
19.12.12,17:51
ja mam doma položenú dlažbu z poľska. Žiadna značka ani nič, len nejaká akcia či výpredaj a celkom sa nám pozdávala hrubkou aj dizajnom. Je tam už nejaký ten rok a zatiaľ žiaden problém. Ukladal nám to obkladač a nesťažoval sa, že sa s tým zle robí alebo niečo. Lepidlo keďže to mám v interiéry som dal klasicke, ani flexibilne nie. Tak už len teraz dúfam, že sa tomu ani v budúcnosti nič nestane.