miso555
22.09.12,16:42
Zdravím. Neviete o niekom, kto vykupuje čerešňovú gulatinu? Máme pár pekných kmeňov o priemere cca 50cm a výške cez dva metre. Ide o plané čerešne. Ak nie, vedeli by ste nejaké iné využitie? Je také drevo vhodné na výrobu nábytku?
buchač
22.09.12,15:02
Zdravím. Neviete o niekom, kto vykupuje čerešňovú gulatinu? Máme pár pekných kmeňov o priemere cca 50cm a výške cez dva metre. Ide o plané čerešne. Ak nie, vedeli by ste nejaké iné využitie? Je také drevo vhodné na výrobu nábytku?
Výkup ???...
Daj si predsa inzerát ...že predáš ...
Alebo prelúskaj - výkup ...
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=v%C3%BDkp+dreva+%C4%8Dere%C5%A1%C5%88a&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#hl=sk&client=opera&hs=4xn&rls=cs&channel=suggest&sa=X&ei=IN9dUNScLobPtAap2YCIAg&ved=0CB8QvwUoAQ&q=v%C3%BDkup+dreva+%C4%8Dere%C5%A1%C5%88a&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=a34b508bcb7a7f58&biw=1332&bih=621

...a či je drevo je vhodné na výrobu nábytku .......nuž nechám na posúdenie ...:rolleyes:

http://www.stolars.sk/chillout5_items/d/1/2/1/d-121_d7cb4d.jpg

Používa sa tiež k výrobe pažieb zbraní ... pre svoju krásnu kresbu .........hentu flintu mám , nádhera...

http://www.merkuria.net/bmz_cache/6/647818587da515eb692c92ff90e64edc.image.170x113.jpg


...ale drevo samotné horí tiež pekne a dlho ....;):---:D
miso555
22.09.12,15:07
tie výkupy som obvolal všetky včera a všetky mi povedali že ,,už,, čerešňu nevykupujú, preto píšem, či ešte neviete o nejakej firme, alebo stolárovi čo by to chcel, popr. aké sú ceny za kubík.
buchač
22.09.12,15:16
tie výkupy som obvolal všetky včera a všetky mi povedali že ,,už,, čerešňu nevykupujú, preto píšem, či ešte neviete o nejakej firme, alebo stolárovi čo by to chcel, popr. aké sú ceny za kubík.
...toto si ale v prvom príspevku nepísal ...:rolleyes:

Ak máš miesto ( suchô ) na uskladnenie , šak spíľ , narež na foršty a nechaj vysušiť...
S čerstvým drevom sa nik zapodievať nebude , žiaden normálny stolár do strojov nevysušené drevo nedá a nepustí sa do výroby...zbytočná energia - či elektrická , či ľudská ...
Nevraviac už aj o tom , že prečo by mal sebe miesto vo svojej dieľni ( skladoch ) zaberať a nechať sušiť to drevo ....a prírodné sušenie dreva trvá pár rokov ...
miso555
22.09.12,15:32
pár rokov? fuuha.. skôr to neuschne? a nie je možne to nejako inak usušiť? nie je na to nejaký stroj, sušička či podobne?
Ice dive
22.09.12,15:36
tie výkupy som obvolal všetky včera a všetky mi povedali že ,,už,, čerešňu nevykupujú, preto píšem, či ešte neviete o nejakej firme, alebo stolárovi čo by to chcel, popr. aké sú ceny za kubík.

hmm... a nevedel by si prezradiť, aké stromy tie výkupy vykupujú??? lebo ja by som mal tiež niečo pre nich...
30 ročnú uschnutú brezu
35 ročnú vrbu a aj dajaké iné staré ovocné stromy... najlepšie BA kraj:-)))
miso555
22.09.12,15:39
oni najviac smreky a buky tusim, ale dnes som sa akurat rozpraval s jednych včelarom a hovoril, ze vrba je najlepsia na vyrobu ulov, takze urcite to predas
buchač
22.09.12,15:58
pár rokov? fuuha.. skôr to neuschne? a nie je možne to nejako inak usušiť? nie je na to nejaký stroj, sušička či podobne?
...samozrejme , že sú tie mašiny.....čo už len v dnešnej dobe neexistuje ??? :rolleyes:

Lenže to strojové nie je vraj to pravé orechové ( sušenie a nie drevo...;)..)
miso555
22.09.12,16:01
a keby som to dal vysušiť, tak koľko by to asi stálo peňazí a za akú dobu po výrube by sa s tým niečo dalo robiť?
buchač
22.09.12,16:07
a keby som to dal vysušiť, tak koľko by to asi stálo peňazí a za akú dobu po výrube by sa s tým niečo dalo robiť?
Michal ...ja osobne neviem .....len zo skúsenosti iných ( susedia ) viem čo - to ...

Cena ?
...nuž ak dáš k sebe do šopy , tak nič ...
...ak firma so strojmi , tak nerieš radšej ....laický pohľad na vec mi vraví , že sa to neoplatí ...náklady na porezanie a vysušenie kontra zisk je zanedbateľný ...

Doba ?
...prírodné sušenie - po tých minimálne 8 - 10 rokoch ...
...umelé - v podstate do roka ...
pivko
22.09.12,16:29
Ja som čerešňu pálil v krbe minulý rok a rozvoniavala celá ulica.Tak ak si blízko KE a dáš za odvoz rád rozvoniam ulicu zase.
buchač
22.09.12,16:33
Ja som čerešňu pálil v krbe minulý rok a rozvoniavala celá ulica.Tak ak si blízko KE a dáš za odvoz rád rozvoniam ulicu zase.
...niečo som spálil aj ja ...;)

Zvyšok suším ......na tie pažby a pažbičky bude o pár rokov ...či na kvéry , či na chladné zbrane ...
miso555
22.09.12,16:51
to tak dlho? ty kks:) nikdy som nerozmyslal, ze stolik na ktorom pisem sa tak dlho musel susit :) a keby to nevysusís tak to dopraska?,
buchač
22.09.12,17:16
to tak dlho? ty kks:) nikdy som nerozmyslal, ze stolik na ktorom pisem sa tak dlho musel susit :) a keby to nevysusís tak to dopraska?,
...a ešte ako .....

Drevo je najlepšie píliť ( nie palivové ) v zime ...vtedy má najmenej vlhkosti v sebe a nepracuje tak ...

Minulého roka v lete som z buka odrezal taký kruh ...do týždňa som vyhodil , také praskliny sa vytvorili ......a to bolo rezané ešte s pridanou rezervou...
miso555
23.09.12,07:07
takze ono by sa to malo narezat na dosky a nechat susit? nerozumiem, preco, ked je to polozene v sope a narezane, tak to nedopuka a ked sa z toho dajme tomu praví vcely ul, tak to zacne pukat. aky je tam rozdiel?
Daniel457
18.10.12,18:39
Michal ...ja osobne neviem .....len zo skúsenosti iných ( susedia ) viem čo - to ...

Cena ?
...nuž ak dáš k sebe do šopy , tak nič ...
...ak firma so strojmi , tak nerieš radšej ....laický pohľad na vec mi vraví , že sa to neoplatí ...náklady na porezanie a vysušenie kontra zisk je zanedbateľný ...

Doba ?
...prírodné sušenie - po tých minimálne 8 - 10 rokoch ...
...umelé - v podstate do roka ...

Zisk je zanedbateľný?Clovek si to moze zrezat aj sam a ak to ma kde vysusit tak preco nie ?Ja som predal 1m3 za chvylu pred prechodom na euro za 5tisic korun a ten komu som to predal na mne este zarobyl.
buchač
18.10.12,18:54
Zisk je zanedbateľný?Clovek si to moze zrezat aj sam a ak to ma kde vysusit tak preco nie ?Ja som predal 1m3 za chvylu pred prechodom na euro za 5tisic korun a ten komu som to predal na mne este zarobyl.
...hm , takýto výraz nepoznám ...

...he ...kubík ??? ...nuž , smiešne to množstvo ....
...hm , zrezať ??? ...nuž , záleží od veľkosti , hrúbky a umiestnenia stromu ... mal si už sthilku v ruke , pílil taký statočný strom ???
...hm , vysušiť???... nuž , kmeň asi len tak ľahko nevysušíš ...
...hm , porezaťna foršty a tak sa následne suší .......či sa mýlim...???...rád sa nechám poučiť ...
...he a gáter ???... to sú už iné love ....
...náklady na dopravu horem - dolem teraz nejak nezarátavam .....

...ešte sa budeme baviť o peniazoch a o zisku , alebo stačia aj tieto argumenty...???
mumizno10
21.11.12,08:42
Kolko chcete za kubik??