Neviemakonato
24.09.12,08:52
Dobrý deň, mám otázku premýšľam o tom, že ukončím vysokú školu (1. ročník Bc.) len neviem ako na to...Či je výhodnejšie požiadať o ukončenie alebo môžem počkať až keď ma po prvom semestri vyhodia?? Môžem to aj tak urobiť? Veľmi pekne ďakujem za odpovede!
ivka70
24.09.12,06:58
Mozes kludne pockat, kym ta vyhodia, ked si uz po zapise, tak ci tak sa ti bude cely rok pocitat ako rok VS a pri pripadnej dalsej by islo o prekrocenie standardnej dlzky studia.
Dovtedy mozes mat status studenta, teda narok na PnD a DB, studentske zlavy, pracovat na DoBPS a pod.
A nemusis sa evidovat na UP, kedze v zdravotnej poistovni si sa takisto bol prihlasit ako student (bol si?) a teda poistenie za teba plati stat.
Neviemakonato
24.09.12,07:15
no ja som bol rok doma..takze na urade prace som bol zaevidovany a aj odhlaseny.....takze vlastne keby ma vyhodili vyhodili ma zimnom semestri alebo az po letnom?? inak dakujem za odpoved...
ivka70
24.09.12,12:06
no ja som bol rok doma..takze na urade prace som bol zaevidovany a aj odhlaseny.....takze vlastne keby ma vyhodili vyhodili ma zimnom semestri alebo az po letnom?? inak dakujem za odpoved...

To zavisi od vysokej skoly, ci robi prehlad o absolvovanych skuskach po semestroch alebo az po ukonceni rocnika.
olga88
24.09.12,12:26
Ja by som Ti radila skolu si riadne ukoncit.Na trhu prace sa lahsie zamestnas.
Neviemakonato
24.09.12,16:54
aha super....a nevies ako to ma pedagogicka....trnavska?