Erika az
25.09.12,09:07
Drahý stavbári našiel by sa niekto kto by mi mohol poradiť ako riešiť preklady pri takomto okne???
Budem ho mať zabudované v kuchyni v stene hrubky 30cm z Y-ongu. Kedže okno samo o sebe nemá Boh vie akú výstuhu ani v tom rohu rámu chcela by som sa opýtať ako by ste riešili preklady aby to držalo na mieste v poriadku. Jedná sa o novostavbu... prikladám aj obrázok ale ten je len ilustračný, moje okno bude plastové s výškou 1m a šírkou 1,5metra z obydvoch strán...
Ďakujem pekne
bodliak
25.09.12,07:24
Ako ? Presne podľa schválenej projektovej dokumentácie.
Pod ňou je predpokladám podpísaný človek, ktorý má na to vzdelanie a patričné oprávnenia.
Erika az
25.09.12,08:46
To by aj sedelo,, lenže táto časť domu jel len prístavba k už existujúcemu domu, a projekt k nej nebol vypracovaný kedže staviame svojpomocne,, preto sa pýtam ak by som mala projekt vedela by som :D
220870
25.09.12,09:07
Na toto potrebujete statický posudok, alebo dobrého právnika ,keď to niekomu kydne na hlavu a vy prežijete.
Erika az
25.09.12,09:15
Stavebné povolenie mám na stavbu a podla obecného úradu som nepotrebovala projekt,, tak potom nechápem,, :confused:
expeeert
25.09.12,09:32
Treba minimálne statický posudok - ťažko povedať, čo všetko je predmetom prerábky, ale ak idete niečo takéto dorábať, tomuto sa nevyhnete. A to že netreba projekt stavebnému úradu ešte neznamená že ho netreba aj Vám, aby ste vedeli ako máte stavať. Úradníkovi je projekt na založenie do šuplíka, Vám ho treba na stavanie...
Erika az
25.09.12,09:46
mimotemy JA SA PíTAM NA POSTUP NIE NA PAPIEROVAČKY OKOLO TOHO TIE MÁME V PORIADKU,,, RIEŠIM LEN TIE PREKLADY VŠETKO OSTATNÉ UŽ MÁM,,,,
marjankaj
25.09.12,10:06
mimotemy JA SA PíTAM NA POSTUP NIE NA PAPIEROVAČKY OKOLO TOHO TIE MÁME V PORIADKU,,, RIEŠIM LEN TIE PREKLADY VŠETKO OSTATNÉ UŽ MÁM,,,,

Tak to daj projektantovi alebo statikovi, nech ti to navrhnú. Tí majú na to oprávnenie.
expeeert
25.09.12,10:44
mimotemy JA SA PíTAM NA POSTUP NIE NA PAPIEROVAČKY OKOLO TOHO TIE MÁME V PORIADKU,,, RIEŠIM LEN TIE PREKLADY VŠETKO OSTATNÉ UŽ MÁM,,,,

"Papierovačky" sú stavebné povolenie a pod., projekt (a dupľom statika) nie je len "papier". To si vážne myslíte že Vám tu niekto len tak z brucha poradí, koľko železa a akého tam máte dať, resp. ako to spraviť, keď k tomu nemá okrem ilustračného obrázku nič? Z toho obrázku Vám dobre poradil 220870 - dať si vypracovať statický posudok - to je asi jediná korektná rada.
Mimochodom - projekt ako taký sa zvyčajne delí na projekt pre stavebné povolenie (to je ten do "šuplíka" na stavebný úrad) - ten od vás nepýtali a projekt pre realizáciu - t.j. projekt pre Vás aby ste vedeli čo a ako stavať - a ten si vo vlastnom záujme dajte vypracovať.
vlado 33
25.09.12,11:00
Odvážne riešenie toho okna,bez statika ani pomyslieť tak ako radia ostatní
Erika az
26.09.12,08:41
Chápem vaše vysvetlenie;),,, vyhladám teda statika aby mi poradil,, Ďakujem Vám pekne všetkým,,,