hardell
25.09.12,09:20
Dobrý deň,

chcela by som vás poprosiť o radu. Vlastník pozemku je môj kamarát. Ja by som na jeho pozemku chcel postaviť dom s čím on súhlasí. Podpísali sme nájomnú zmluvu, v ktorej je uvedené, že môžem na jeho pozemku stavať. Ďalej mám podpísanú plnú moc na vybavenie stavebného povolenia na danom pozemku no na stavebnom úrade mi povedali, že ja ako staviteľ musím mať ťarchu na LV pozemku. Chcem sa spýtať či mi vie niekto poradiť ako to mám urobiť aby som nemusel nič riešiť na katastri. Myslím, že sa to bežne robí, že majiteľ pozemku je jedna osoba a ten kto ide stavať je druhá osoba. Ďakujem vám veľmi pekne za radu
vladoziak
26.09.12,13:07
Stavebny urad ma pravdu,potrebujete zaniest tarchu na pozemok u notara a nasledny zapis do LV,bezne sa to robilo v 60tych rokov je tak vela postavenych domov a teraz je tam obrovske mnozstvo problemov.
buchač
26.09.12,14:22
Dobrý deň,

chcela by som vás poprosiť o radu. Vlastník pozemku je môj kamarát. Ja by som na jeho pozemku chcel postaviť dom s čím on súhlasí. Podpísali sme nájomnú zmluvu, v ktorej je uvedené, že môžem na jeho pozemku stavať. Ďalej mám podpísanú plnú moc na vybavenie stavebného povolenia na danom pozemku no na stavebnom úrade mi povedali, že ja ako staviteľ musím mať ťarchu na LV pozemku. Chcem sa spýtať či mi vie niekto poradiť ako to mám urobiť aby som nemusel nič riešiť na katastri. Myslím, že sa to bežne robí, že majiteľ pozemku je jedna osoba a ten kto ide stavať je druhá osoba. Ďakujem vám veľmi pekne za radu

Ja tomuto

Vlastník pozemku Janko, vlastník domu Jožko

vravím

" Dvaja" múdri - jeden pár "...aneb ... " Jeden za 18 a druhý 20-2...."

Na cudzom pozemku by som sa tak maximálne vykadil a nie aby som dom staval ...
lilly1210
01.10.12,06:10
mne pride len divna myslienka stavat si dom na prenajatom pozemku. ale ak to mate zmluvne osetrene (napr. tak, ze pozemok postupne odkupujes, splacas, ...), tak budiz.