karticka
25.09.12,14:17
Dobrý deň,
potrebujem pomoc... môj psík sa ž asi mesiac škrabe v oblasti brucha a hrudníka. Neviete mi poradiť čo by to mohlo byť? Veterinár nám dal šampón nejaký hypoalergénny ale nepomohol.... potom jej robil stery a povedal že to môže byť kvasinková infekcia.... že nám dá nejaký nový šampónik...
neviete mi poradiť ako by som este psíkovi mohla pomôcť?
misoft
25.09.12,16:12
Pokiaľ to veterinár neodhadol (teda jeho diagnóza neodstránila problém) - zostáva navštíviť "vyšších" odborníkov - hoci aj veterinárnu kliniku v okruhu tvojho bydliska (vygoogli si najbližšiu).
Ale bude to niečo stáť!
alaya1
25.09.12,16:57
Dobrý deň,
potrebujem pomoc... môj psík sa ž asi mesiac škrabe v oblasti brucha a hrudníka. Neviete mi poradiť čo by to mohlo byť? Veterinár nám dal šampón nejaký hypoalergénny ale nepomohol.... potom jej robil stery a povedal že to môže byť kvasinková infekcia.... že nám dá nejaký nový šampónik...
neviete mi poradiť ako by som este psíkovi mohla pomôcť?

Skrabanie sa psika moze mat viac pricin. Psy sa zvyknu skrabat koli alegrickym reakciam koze,potravinovej alergii, volkajsim, aj vnutornym parazitom. Toto vsetko treba vylucit a pripadne dat psikovi odobrat krv, kde sa da pricina zistit velmi pohodlne.
1. Alergicke reakcie koze- su sposobene hlavne nevhodnymi samponmi, castym kupanim psa,nevysusenim psa, ak je mokry do uplne sucha.Kvasinkova infekcia u psa moze vznikat aj tym, ze pes je mokry a nevysusi sa dosucha. pes si to miesto zacne olizovat a tym pripravi vhodne prostredie pre sirenie kvasiniek. Zbavit sa toho je velmi obtiazne a myslim, ze jeden sampon to nespravi.
2. Alergicke reakcie na potraviny, mozu sposobovat silne skrabvanie psika, hnacku, vracanie, aj vsetky priznaky dohromady. Tu ti neostava nic, len sledovat, co pes zerie a podla toho vysadit a nahradit to inymi potravinami. Tu treba len skusat.
Ak pes zerie len granule, treba skusit granule superpremiove pre alergicke psy- pripadne hypoalergenne- veterinarna rada.
Ak zerie inu stravu, treba hlavne vylucit- bielu muku, kuracie maso, ktore je pre psa velkym alergenom.
Nepises nic o psikovi, cim si kupala, co si mu davala zrat. Tak je tazke odpovedat. Skus napisat nieco viac.....
. Paraztity- psa treba pravidelne odcervovat na vnutorne parazity a sledovat, ci nema parazity vonkajsie, pouzivat pripravky na ich prevenciu.
pripadne poziadat veterinara o odber vzorky krvi, kde sa spolahlivo da najst alergen, ktory sposobuje problemy. Zial, nie je to lacne.
ajuschka
09.10.12,15:11
moze to byt aj tym ze ma plne pachove zlazy na zadku, vtedy sa psik zvykne viac svrbiet a skrabat. treba vytlacit, ale odporucam opatrne a v gumovch rukaviciach, ten smrad sa potom neda zmyt...
Chokma
09.10.12,18:51
presne. aj my sme mali takyto problem s analnymi zlazami, aj padala srst. po vytlaceni problem ustal. ale vytlacat som sa ich nenaucila, vzdy nam to musi veterinar. :)
ela77
10.10.12,07:54
Dobrý deň,
potrebujem pomoc... môj psík sa ž asi mesiac škrabe v oblasti brucha a hrudníka. Neviete mi poradiť čo by to mohlo byť? Veterinár nám dal šampón nejaký hypoalergénny ale nepomohol.... potom jej robil stery a povedal že to môže byť kvasinková infekcia.... že nám dá nejaký nový šampónik...
neviete mi poradiť ako by som este psíkovi mohla pomôcť?
Tam sa škrabe, lebo inde nedosiahne. Čím ho kŕmite? Skús si preštudovať čo všetko obsahuje krmivo ak je na granuliach. Nám známy keď som mu povedala že som začala trocha dávať jeden druh (myslela som aké drahé určite dobré) povedal, že z tohho sa začnú robiť bradavice. A mal pravdu. Veterinár ti nepovie aký humus v tom je hlavne že to predajú. Ja dnes žiaľ už neskoro ľutujem, že som dala na tie rady a vysadili sme normálnu stravu-vareno-surovú- a šli na granule, vraj to bude lepšie. V živote by som sa už nedala tak nachytať, že v raj dietne a pod. Keď to má tak dlho vydržať v tých vreciach, tak si vieš predstaviť čo do toho musia napchať. Viem, že sa najdu aj zástancovia, ale možno väčší psíkovia sú odolnejší voči tomu. Skús zmeniť aj stravu ak máte ešte stále problémy a šampon, dala by som normálny pre batoľatá. Ale to je samozrejme iba môj názor, nemusí byť správny. Píšem iba z vlastných skúseností,
alaya1
10.10.12,08:02
Pri analnych zliazkach sa pes zvykne aj sankovat, co je signalom, ze nieco nie je v poriadku. osobnu skusenost nemam, tak to nemusi byt pravidlom.
MisheliQ
10.10.12,11:02
Ak ide o kvasinkovú infekciu

1. Vylúčiť z jedálnička zvieraťa sacharidy (cukry) - bezsacharidová diéta - ako ryžu, kukuricu, zemiaky, med, pečivo a iné. Sacharidy sú zdrojom potravy pre kvasinky.
2. Pridajte potraviny/látky s antifungálnym (antihubovým) účinkom - napr. cesnak, oregano
3. Udržiavať kožu a srsť suchú - mokré zviera osušte do sucha.
4. Dezinfikujte - s cca 4 l vody, 1 šálkou peroxidu vodíka (H2O2) a 1-4 šálkami bieleho octu. Použite tiež antifungálny šampón napr. s obsahom čajovníkového oleja (tea tree oil) (ale vyhnite sa v takom prípade aplikácii šampóna na hlavu a hlavne okoliu oči, nosa a úst)

Odporúčam tiež spraviť test na meranie hladiny imunoglobulínov (IgG, IgM a IgA). Vo všeobecnosti sú tieto úrovne nízke u psa s premnoženými kvasnikami.

Psy so zníženou aktivitou imunitného systému alebo psy, ktoré užívajú lieky na potlačenie imunity (kortikoidy,steroidy), môžu dostať kvasinkovú infekciu. Ale tiež ju môžu dostať psy s alergiou.

Yeast infenction: http://www.earthclinic.com/Pets/yeast_infections_dogs.html