Stefan25
25.09.12,22:38
Dobry den,chcel by som sa informovat resp.poradiť.Pred 2.mesiacmi,mi v zamestnani na hrud spadla 30 kg.prepravka.Nic ma nebolelo,no oznamil som to nadriadenemu a oboznamil s tym aj kolegov.Medzi casom,som v spolocnosti podal vypoved.Po mesiaci sa mi zacalo tazko dychat a skoncil som v nemocnici s prasknutou lavou stranou pluc.Potreboval by som poradit,ci sa da dodatocne spisat pracovny uraz,alebo ci to mozem nejako napadnut,a kde zacat,nakolko to bol skoro smrtelny uraz.Za pomoc vopred dakujem..
willma
26.09.12,06:13
je to podchytené písomne? ak ano, je to možné riešiť, ak nie tak záleží už len na odvahe bývalých kolegov, či budú svedčiť v tvoj prospech.
Stefan25
26.09.12,06:19
praveze nieje,ale ich povinnostou,to bolo napisat minimalne do knihy drobnych urazov.
willma
26.09.12,06:49
spravil si bohužiaľ chybu. Mal si trvať na zapísaní udalosti a podpisoch svedkov. Teraz ti nezostáva iné, len sa spoľahnúť, že ti niekto z bývalých kolegov dosvedčí čo sa stalo.
Stefan25
26.09.12,06:58
Ale,pokial viem,je to povinnostou zamestnavatela.A on to aj bez mojho natlaku,musi zapisat.Takze myslis,ze sa to inak neda?