Lusynda
26.09.12,07:24
Chcely by sme stavať dom na pozemku ktorý je podľa územného plánu obce v extraviláne a plocha je určená ako "rezervná plocha pre priemyselný park". Pozemok má spoločnú hranicu s intravilánom a popri hranici je asfaltova cesta voda aj elektrina. Starosta nam nechce dať povolenie na stavbu kým nebude zmenený územný plán tak aby tam boli stavebné parcely. Starosta tvrdí že on by to aj chcel povoliť ale nemôže lebo mu to zákon nedovoľuje, že sa musí držať územného plánu. Zmena územného plánu bola odsúhlasena obecným zastupiteľstvom už cca. 2 roky dozadu ale posunula sa to tak možno o "milimeter" a myslím že tempom tohto starostu to ani nestihne do skončenia jeho funkčného obdobia. mam z neho už pocit že nám to úmyselne naťahuje. Viete poradiť aké mám možnosti? naozaj mi obec nemože dať povolenie? Počula som už že obec môže dať povolenie s odôvodnením že sa v tejto oblasti plánuje zástavba RD. ale neviem na základe čoho.
Poradte prosím :mee:
dorwin
21.11.12,13:36
Rovno si daj na obec ziadost o zavazne stanovisko k stavbe RD. ak je parcela v Tvojom vlastnictve tak byrokraticky by nemal byt problem. my ideme stavat tiez v extravilane a zavazne stanovisko sme dostali. a tiez je v nasej casti nie podla uzemneho planu vyhradene miesto pre rodinne domy.
Ferdosondo
22.11.12,05:01
A nemáš obavy, že ak by Ti to aj vyšlo, že časom bude stáť za Tvojím plotom napr. zámočnícka dielňa s vreštiacimi flexkami, kladivami trieskajúcimi po plechoch ...?
Lusynda
22.11.12,06:28
Parcela je naša. ale obec ani stavebný úrad mi súhlas nedá lebo tam podľa platného územného plánu nemôžu stáť rodinné domy ale priemyselne objekty. a na čo sú vyhradené tie pozemky kde chcete stavať?
Lusynda
22.11.12,06:30
nemam strach zo žiadnych dielni lebo aj dalšie pozemky okolo su naše
dan501
22.11.12,07:39
Pošli žiadosť obecnému zastupiteľstvu (nie starostovi) o odsúhlasenie zmeny v územnom pláne z "rezervná plocha pre priemyselný park" na "obytné územie- plochy zástavby RD". Obehni poslancov a zalobuj nech ti to odsúhlasia.
nikauzzufala
28.04.14,14:21
My me dostali stavebne povolenie a pozemok je mimo intravilanu obce. Dom stoji uz 5r. Teraz mame problem s elektrinou... Tu este nemame a to je jedina vec, ktora nas brzdi.
Emka Roman
28.04.14,17:05
Potom založí tému o tom
Ing. Ľubomír Janoška
29.04.14,10:19
Nestačí lobovať, zmena ÚP si vyžaduje odborne pripravený zámer (peniaze), verejné prerokovanie (čas) a napokon schválenie (lobovanie).
markus_p
30.04.14,06:38
Podaj si žiadosť na obecné zastupiteľstvo a ak máš známych poslancov daj si to odsúhlasiť a starosta do toho nebude môcť povedať nič. Keď to odsúhlasi väčšina poslancov budeš môcť stavať aj extravilan a nech ti tam pridajú že všetky siete a prístup si zariadiš vo vlastnej réžii vtedy je možné požiadať v pohode. Ešte rada jedna nedávaj si väčší pozemok ako 1000m2 lebo budem mať problém na pôdnom fonde. Dnes musíš mať všade známych aby sa dalo stavať :)
stavebne-povolenie.eu
30.04.14,08:21
Ak bude stavať na poľnohospodárskej pôde v extraviláne, od 15m2 zastavanej plochy, potrebuje trvalé odňatie z pôdneho fondu (vydáva Pozemkový a lesný odbor prísl. okresného úradu), odkiaľ máte ten limit 1000 m2? K odňatiu potrebuje vyjadrenie obce, že stavba je v súlade s územným plánom, čo v tomto prípade nie je. Podľa môjho názoru trvalé odňatie nedostane, ani žiadne iné súhlasné vyjadrenie, kým sa neuskutoční zmena územného plánu.
markus_p
30.04.14,08:29
obec môže dať výnimku na výstavbu domu na pozemku, ktorý je extravilan a na pôdnom fonde k odňatiu 999m2 by nemal byť problém. mám s tým skúsenosť. ale samozrejme nejdem sa hádať :D