Miloš Mičega - CIMOM TN
27.09.12,17:53
Novela zákona o správnych poplatkoch zákon č. 286/2012 Z.z.
Miloš Mičega - CIMOM TN
27.09.12,16:02
Hneď Vám dávam na zamyslenie, či tie stavby typu :
- záhradná chatka bez základov do 25 m2,
- len položená na paneloch a pod.,
- stačilo ohlásenie nie stavebko,
- a iné "odborné rady"

stáli za to, keď sa obchádzal zákon.

Tie stavby nie sú na liste vlastníctva a ani nebudú a keď budú, tak prikladám nové správne poplatky.


CIMOM
wagner
27.09.12,17:18
Hneď Vám dávam na zamyslenie, či tie stavby typu :
- záhradná chatka bez základov do 25 m2,
- len položená na paneloch a pod.,
- stačilo ohlásenie nie stavebko,
- a iné "odborné rady"

stáli za to, keď sa obchádzal zákon.

Tie stavby nie sú na liste vlastníctva a ani nebudú a keď budú, tak prikladám nové správne poplatky.


CIMOM

Doteraz sa drobné stavby robili zväčša načierno. A teraz si niekto myslí, že ich budú ohlasovať, keď sa bude za to platiť?

d) na stavby, ktoré tvoria doplnkovú funkciurodinného domu, na prípojky na existujúcuverejnú rozvodnú sieť .................................. 30 eure) na stavbu garáže s jedným alebodvomamiestami .......................................... 30 eur
britva
02.10.12,06:36
Ako je to ak som pred tymto vydanim dal oznamenie o stavbe garaze,ale este som len zacal rovnat tu cast pozemku? Budem musiet nieco platit? Podla mna uz nie,ved oznamenie som podal pred tymto vydanim zakona. Ako som na tom?
oondrejj
27.12.12,16:12
akože ak ich chce niekto saviať na čierno tak nech sa páči, ale v tom prípade musí počítať s tým, že v prípade odhalenia takejto čiernej stavby bude mať pokuty vyššie ako by bol ten správny poplatok na stavebnom úrade. Navyše ak má človek zlého suseda potom je to viac než isté že sa to dozvedia. Takže túto novelu len berte ako spôsob naplnenia štátnej pokladnice.