meha
28.09.12,07:02
Pred rokom sme si kúpili tzv.americkú chladničku Samsung,ktorá má funkciu výroby ľadu.My ju však nevyužívame,v čase keď sme chladničku súrne potrebovali bola cenovo výhodna/akcia/,má dostatok priestoru v chladničke a aj v mrazničke.Veľmi sa mi páčila aj dizajnovo a som s ňou spokojná aj teraz.Vyskytol sa malý háčik.Začala svietiť kontrolka filtra,potrebujeme ho meniť ak nevyžívame vyššie spomínanú funkciu,neovplyvní to chod chladničky?
lujza.j
28.09.12,17:21
meha
29.09.12,09:34
nepochopila som odpovedi,na tej stránke nepíšu či musí byť filter alebo nie ak sa nepoužíva funkcia drvenia a výroby ľadu
avalik
29.09.12,09:54
nepochopila som odpovedi,na tej stránke nepíšu či musí byť filter alebo nie ak sa nepoužíva funkcia drvenia a výroby ľadu

mas tam napisane, ze sa meni raz rocne alebo ked svieti kontrolka

Informacie o zaruke:

Reklamácia nemôže byť uznaná za oprávnenú a spotrebiteľ stratí nárok na záručnú opravu alebo odstránenie vady zdarma v nasledujúcich prípadoch :

výrobok bol používaný v rozpore s návodom na používanie, neboli dodržané pokyny týkajúce sa prevádzkovania a údržby uvedené v návode na používanie alebo v bezpečnostných predpisoch,

ak chces mat ale relevantnu odpoved, kontaktuj zarucny servis
lujza.j
29.09.12,12:20
nepochopila som odpovedi,na tej stránke nepíšu či musí byť filter alebo nie ak sa nepoužíva funkcia drvenia a výroby ľadu
asi to nie je podstatné......
1. Vodný filter sa mení vždy raz za rok alebo vtedy, ak kontrolka zanesenia filtru na ovládacom panele svieti červeno.
meha
29.09.12,14:56
Asi sa nechápeme,ja viem ,že sa mení raz ročne alebo v prípade potreby. Podľa mňa,ak sa používa funkcia drvenia ľadu a chladnička je napojená na vodu,no čo v prípade ak túto funkciu nevyužívame a ani nemáme pripojenú chladničku na vodu.Potrebujem vedieť ,či je nutná výmena aj vtedy,alebo je jedno či máme filter alebo nie.
lujza.j
29.09.12,17:16
Asi sa nechápeme,ja viem ,že sa mení raz ročne alebo v prípade potreby. Podľa mňa,ak sa používa funkcia drvenia ľadu a chladnička je napojená na vodu,no čo v prípade ak túto funkciu nevyužívame a ani nemáme pripojenú chladničku na vodu.Potrebujem vedieť ,či je nutná výmena aj vtedy,alebo je jedno či máme filter alebo nie.
ale chápeme, ale ty stále dokola.....je možné že je to nastavené a basta......ak si nevieš nájsť info na nete, tak sa opýtaj u predajcu, alebo na píš mail .....http://www.samsung.com/sk/consumer/home-appliances/refrigerators
meha
30.09.12,08:54
No mne úplne hneď na začiatku stačila informácia opýtaj sa predajcu.Ale aj tak ďakujem.
lujza.j
30.09.12,11:47
No mne úplne hneď na začiatku stačila informácia opýtaj sa predajcu.Ale aj tak ďakujem.
no...... prepáč a čo čakáš, že my sme tu všetci od Samsunga:eek: si trhni nohou:---
meha
30.09.12,17:16
Ja som ti tú poslednú odpoveď napísala práve kvôli tomu,že nečakám ,že ste tu všetci od "Samsunga".No zároveň si myslím,že každý sa má právo opýtať čo chce a aj sa k tomu vyjadriť v rámci svojho uváženia a v rámci slušnosti.
meha
02.10.12,11:31
Pre všetkých,ktorí budú mať problém ako ja,v prípade ,že nebudete používať funkciu drvenia a výrobu ľadu filter nemusíte meniť.Len nezabudnite ak chladničku začnete využívať aj s touto funkciou,je filter potrebný.Nebude to mať vplyv ani na podmienky záruky,samozrejme ,ak nebudete reklamovať práve chybu ohľadne tejto funkcie.
Filtreo.sk
13.04.15,12:32
Áno, ak nemáte pripojenú chladničku na vodu, nemusíte tento filter meniť, ale ak časom pripojíte chladničku na vodu, vtedy sa odporúča filter meniť každých 6 mesiacov, tento povodny filter mozte vyuzit aj neskor, aj o 5 rokov.Chladnička Vám bude každých 6 mesiacov signalizovať potrebu výmeny filtra, lebo to je elektronicky takto nastavené, stačí potvrdiť, že filter bol vymenený a signalizácia zmizne a objaví sa o ďalších 6 mesiacov.
zaq5000
13.04.15,18:28
moja skusenost - ziadny filter netreba menit. U nas tecie kvalitna voda z vodovodu.
Ziadne cidlo kvality filtra nieje po cca roku vźdy zasvieti filter. Novy stoji cez 30 euro. Chybovu hlasku vies vyresetovat stlacenim niektorej klavesy /nespominam si/. Je to sposob ako tahat peniaze od zakaznika.