Laco.SK
28.09.12,12:01
Ahojte,

Chcem sa spytat, cim ste stierkovali ytong z exterieru ?

Mam na mysli konkretny typ lepidla...sietku jednoznacne valmieru alebo vertex, no na lepidlo sa radsej pytam...

Alebo je to jedno ? Postaci aj obycajny kleber, napr. baumacol basic , alebo treba flexibilne lepidlo ?

A este kolko krat je potrebne natiahnut kleber ? Staci raz, alebo je potrebne dvakrat ?

S pozdravom Laco
220870
28.09.12,18:31
Určite nie bamacol je to top bordel na trhu.Najlepšie duocontact alebo lepidlá na sieť na polystyrén.Kleber min dvakrát .Odporúčaná min hrúbka 8 mm.
lapejko
28.09.12,18:37
ak tam treba 8 mm lepidla, lepšie bude použiť originál omietku od Ytongu a do nej vložiť sieťku na omietanie s okami 10x10 mm, je hrubšia.
Laco.SK
28.09.12,19:13
ktoru omietku mate na mysli ?
lapejko
28.09.12,19:56
napr. Ytong Multipor lepiacu maltu, pomaly tuhne a dá sa aj zapucovať.
Laco.SK
29.09.12,06:41
220870, okrem duocontactu ake lepidla ste mali na mysli ?

Nejaka lacnejsia varianta ? Samozrejme nieco v dobrom pomere kvalita/cena...

Este sa vratim k tomu, ze preco som sa pytal na baumacol...

Totizto baumacol mam nastierkovany zvnutra a nemal som s nim nejaky problem..., ale samozrejme necham si od Vas poradit, takze, berte to len ako oznam o tom, ze s nim mam skusenost...


Dakujem
Majky11
02.10.12,17:05
Tak ako ? Aké lepidlo na stierku by bolo najvhodnejšie ? Okrem duocontactu ? To nikto nestierkoval ytong z exteriéru s lepidlom ?
oondrejj
18.12.12,15:48
ved ale na trhu je veľa lepidiel na použitie v exteriéry nejaké flexibilne. Pokiaľ tam nejde hrozne veľká vrstva toho lepidla tak asi nebude nutné nijaké značkove či? A konkrétnu značku? Tak čo viem ja používam baumit lepidlo veľmi často. Ale tiež vyrába lepidla kvk amnoho mnoho iných
scame
05.08.14,17:51
Dobrý deň, ake ste teda použili lepidlo? Ma ten isty problem ako vy neviem sa rozhodnut. Dakujem, za odpoved.