bettylou
29.09.12,08:34
Keď sa po zapnutí nb chcem prihlásiť do systému pomocou čítačky prsta, tak mi vypisuje "Reader not detected", teda, že nevie lokalizovať čítačku. Tým pádom sa neviem dostať do svojho PC.
Včera ešte šiel normálne, aj keď trochu v poslednom čase blbne a mrzne. To odkedy sa mi skončila platnosť licencie ESET a mne sa ho nepodarilo celkom odinštalovať aj keď je deaktivovaný tak asi robí paseku s Avastom, z ktoréh omám stiahnutú free verziu.
Je ešte jedna možnosť vstupu do nb, to je pomocou hesla, ale to tiež nejde ja nemám absolútne žiadnu ideu, čo som tam ja dávala pred 4 rokmi pri nb setupovaní.
Aké sú možnosti dostať sa do svojho nb? Dá sa to heslo nejak obísť (SS) ... Je to domáci nb.
nunenko
29.09.12,07:16
Napríklad : Zapni NB a stlač F8 (a drž) a počkaj.. Potom zvoľ núdzový režim. A napr.daj obnovu podľa dátumu, alebo odinštaluj Avast...
misoft
29.09.12,13:00
V núdzovom režime môžeš ten Avast odinštalovať - ale silne pochybujem, že to spôsobuje Avast - ten predsa nekontroluje hardware - kontroluje súbory.
Ďalšia možnosť - v núdzovom režime odobrať cez Správcu zariadení zo systému tú čítačku. Po nábehu systému (normálnom), ten by ju mal detekovať a nainštalovať (ovládače systém bude mať istotne v sebe).

A heslo: http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/Change-your-Windows-password - cez Núdzový režim a prihlásiť sa do Administrátora /Správcu - nie Usera a tam potom zmeníš heslo pre Usera (teda pre teba).