Lewica
29.09.12,11:47
Ahojte, rozpíšem Vám svoj problém.. Skutočne som už zúfalá :(
Začalo to asi pred mesiacom, keď sa mi na pokožke pri kotníku vytvorili asi 3 vyrážky, ktoré značne svrbeli. Myslela som si, že je to obyčajné uštipnutie komárom, nevenovala som tomu pozornosť. Po čase sa mi však začali vytvárať tieto vyrážky po celých nohách a na ruke. Šla som za kožnou a tá mi povedala, že je to uštipnutie blchou a dala mi nejaký krém Locoid. Potierala som si to, doma vyupratovala a keďže mi to nešlo do hlavy, aby sme mali doma blchu vymenili sme sa na posteliach s rodinou. Nikto však doštípaný nebol. Na týždeň sa mi vyrážky prestali tvoriť, no teraz posledný týždeň sa mi opäť vytvorili po bokoch, na zadku a v krížovej oblasti. Šla som opäť pre zmenu ku všeobecnému lekárovi a ten mi povedal, že je to z jedla. Nasadil mi lieky Cezera a tekutý púder. Začala som si to potierať a užívať tieto lieky a myslela som si, že to bude v poriadku. No dnes som sa zobudila a opäť mám 2 nové vyrážky na ruke :((... Pozorujem to a najskôr sa vytvorí len taký drobný červený fliačik, ten sa neskôr zmení na vyrážku v podobe ružového kolieska a v strede je silno červené a to neskôr napuchne do veľkého rozmeru cca 2cm a dosť to svrbí... Prosím poraďte mi čo to môže byť :( som z toho zúfalá a začínam nenávidieť svoje telo :((( Už sa hanbím aj vyzliecť pred partnerom :((
pepsikova
29.09.12,10:32
..no, rentgenové oči nemáme..bolo by dobre navštíviť alergologa, čím skôr a asi aj gynekologičku...vyrážky môžu byť aj z aviváže, prášku na pranie, jedla,telového mlieka aj sprcháča,nového a nevypratého oblečenia,-široké spektrum ...a sledovať, čo nové používaš..
..tvoje telo nemôže za to, že čakáš a neriešiš!...
wagner
29.09.12,20:36
Skús si dať spraviť testy buď na kožnom, alebo na imunologii. Mali by zistiť z čoho to je
buchač
30.09.12,16:00
Už sa hanbím aj vyzliecť pred partnerom :((
...v súvislosti s partnerom sa vynára aj otázka :

Má aj on tie štípance ?

...lebo tie všeliaké potvory si obete nejak veľmi nevyberajú , idú zaradom ...
...takže to bude len niečo v Tebe ....
Estetic
02.10.12,05:35
Podľa opisu to môže byť aj alergia,aj štípance,dôležitá je anamnéza a to,či okrem teba aj niekto druhý má problémy.Treba isť na kožné,testy sa robia aj na kožnom aj na alergologii,ale zásada je testovať,ked je človek zdravotne v kľude.
Indeed
02.10.12,05:41
čo je to : "byť zdravotne v kľude " ? možno o tomto stave nevedia ani prednášajúci na lek.fakultách...
vieraaaa
02.10.12,06:18
Keď som mala prvý krát takéto problémy, diagnostikovali mi alergiu na síran nikelnatý, teraz po cca 5 rokoch - tiež sa mi tvorili svrbivé vyrážky na kotníkoch, potom aj na zápästí, krížoch a bruchu (ale menšie, nie až 2 cm) - ma lieči kožná lekárka na atopický ekzém.
Takže, ak si nebola znova u kožnej, treba ju určite navštíviť, alebo inú, veď určite nemáš v okolí iba jednu kožnú lekárku.
Daniela1010
02.10.12,08:06
Ja som mala niečo podobné asi pre dvoma rokmi, bola to reakcia na šery paradajky. Skús porozmýšľať či aj u Teba nejde o nejaké jedlo. Nikdy pred tým som to nemala a chvalabohu ani od vtedy. Nie som nejako zvlášť citlivá na jedlo, ale zrejme museli byť niečim namorené alebo čo. Tiež som myslela, že je to od blchy, strašne to svŕbelo, bola som z toho celá nervózna. Manžel aj dcéra boli v pohode a vylučovacou metódou som prišla na to, že šery paradajky som jedla len ja a tak som statné vyhodila a si do týždňa bolo dobre. Dávala som si Fenistil gel a Zodac tabletky.
vieraaaa
02.10.12,08:31
Ja som v rámci alergie na síran nikelnatý mala zakázané skoro všetko - rajčiny, hrušky všetkého druhu (aj zavarené), mohla som jeden malý zemiak denne, zakázané - tmavý chlieb, grahamové rohlíky - prifarbované um. farbivom, sójové výrobky a veľmi veľa ďalších potravín. Okrem toho skoro všetko od kovu - vodovodné batérie, vodu som mala nechávať odtekať 10 minút, kľúče, kľučky, kovové mince, problém boli všetky kovové háčiky na spodnom prádle, kovové cvočky na topánkach, tlačiarenska farba, atď., atď. Dokonca ma kožná poslala, že to môžem mať z amalgánových plomb a treba ich vymeniť za biele, že nevhodný je aj nerezový príbor a mám jesť radšej hliníkovým, a spústu ďalších zákazov. Dala mi taký papier, kde to bolo všetko popísané a fakt toho bolo neúrekom.
osky
02.10.12,08:49
:-0