kofi99
29.09.12,22:26
Zdravim. Pri dome robime pristavbu, len momentalne sme natrafili na takyto problem. Pri stavani sa salovacie betonove tvarnice asi nezapustili dostatocne do zeme. Urobila sa betonova zakladova plotna a tahali mury, lenze teraz nastal problem cheme robit potery a podlahy, lenze potrebovali by sme to dorovnat do konecnej vysky asi 11 cm hore. Na poter je to asi dost vela. Ako to poriesit alebo co s tym urobit? Rozmyslali sme zaizolovat beton lepenkou, rozlozit po celej ploche starsie tehly a tak to zaliat poterom. Je toto riesenie mozne? Vdaka za pomoc.
alltracboy
30.09.12,03:53
skor podlahovy polystyren.
alltracboy
30.09.12,05:25
inak ako hlboko su betonove tvarnice nema vplyv na podlahu v dome.. iba na vysku domu. zacina sa vlastne zasa od deky. bezny betonovy poter ma tak 7cm a treba zvazit ci tie 4 cm navyse nestoja za to ako vymyslat rozne dorovnavanie tehlami. ja by som to zaizolovat EPS 100 a bude to aj teplejsie, aj v pozadovanej vyske.
lapejko
30.09.12,13:25
Nezabudli ste na niečo čo vám niekto predtým radil a už nie je k dispozícii? 11cm je v konečnom dôsledku málo na dostatočne zaizolovanú podlahu, bolo by dobre dať aspoň 6 cm XPS, 5 cm poter stačí.
alltracboy
30.09.12,16:29
XPS to zateplenie dost predrazi. A v pomere cena/teploizolacne vlastnosti to nebude lepsie ako EPS100 alebo EPS150.
oondrejj
18.12.12,14:56
dávať do poterov rôzne tehly a podobný odpoad nie je dobrá riešenie. Predsa len to zníži kvalitu a celistvosť toho poteru. Klasický podlahový polystirén tam rozložiť a naň potom nahodiť potrebnú vrstvu poteru. Nebolo by odveci to ešte aj zaizolovať.
kofi99
19.12.12,21:21
Vdaka za rady, nakoniec sme to poriesili tym podlahovym polystyrenom 5cm a na to poter cca 5,5 - 6cm. Finalne to je tak ako som to chcel a predstavoval si to.