Mik148
30.09.12,21:50
Zdravím poraďákov, chceme na novostavbu rodinného domu zábradlie na balkón. Konkrétne kované alebo nerezové. Odkiaľ je lepšie kupovať, od poľského alebo slovenského výrobcu? Môžete poradiť z vlastnej skúsenosti? Aj konkrétne kontakty, ak je to možné.
Ďakujem.
2weird2die
07.10.12,19:16
jednoznačne nerezové. Vstupné náklady sú vyššie, jednoznačným plus je ale nízke náklady na čistenie, údržbu a vysoká odolnosť voči vonkajším vplyvom. Píšem z osobnej skúsenosti. Jeden bežný meter nás vyšiel na 160€, stĺpik a madlo s priemerom 45mm, 3 horizontálne výplne tvorené nerezovými trubkami o priemere 15mm. Úplne jednoduché prevedenie bez oblúkov a sprostostí...
oondrejj
18.12.12,15:02
my máme kupéne v Poľsku. Aj keď každý hovorí negatívne o všetkých poľských výrobkoch, tak na svoje balkonové zábradlie nemôžem ani jedno krivé slovo povedať. Predsa len keď som ho išiel kupovať tak som si ho overil a mal možnosť o vidieť. Nevidím rozdiel v slovenskom a poľskom železe alebo tam je nejaký?
marleau
18.12.12,15:16
Toto je jedna z vecí,ktoré by som sa nebál v Poľsku kúpiť. Predsa len tam nie je mechanizmus alebo nejaké "vnútro",ktoré može mať v sebe vady. Išiel by som po cene.
bjuty smis
18.12.12,15:40
no ja si teda na rd neviem predstaviť nerezové zábradlie...teda viem, ale brr....
pokial teda nestaviaš nejakú modernu...
day
18.12.12,15:55
Absolutne zle polozena otazka, rozhodnutie ma podliehat Vasim kvalitativnym poziadavkam, aky material, hrubka steny zabadlia, povrchova uprava,.....

Krajina povodu je zavadzajuci faktor.
pivko
18.12.12,16:12
Mne do interiéru a exteriéru by sa nerezové vobec nehodilo , tak že som volil kované , robila mi všetko firma zo Sniny , maximálna spokojnosť , cena 50% ceny Umakovu , exterier všetko žiarovo zinkované v Humennom.
:http://www.kovanebrany.eu/
oondrejj
03.01.13,14:18
autor touto položenou otázkou asi narážal na to, že väčšina tovarov z poľska je nekvalitná. Ja však nevidim rozdiel v ich železe alebo v našom. Osobne chodím odberať materiál z poľska aj ja a vo veľkom množstve, väčšina domu je postavená z dodáviek z poľska a pri porovnaní so susedmi žiaden problém. Takež tu asi skôr rozhoduje dizajn a cena.
ruza48
29.03.22,08:33
daj kontakt kde sa dá kupiť nerezové zábradlie zvarované v poľsku