Zuzana0440
01.10.12,16:01
Dobrý deň,

chcela by som požiadať o radu. 04.06.2008 som uzatvorila s nemenovanou poisťovňou havarijné poistenie. Štvrťročne mi prichádzajú šeky, ale vždy s oneskorením, skoro vždy po dátume splatnosti aktuálnej splátky. Najnovšie mi šek neprišiel vôbec, i keď je už mesiac po dátume poslednej aktuálnej splátky. Nepomáhajú ani žiadosti cez mail, písala som už v tejto veci min. 3 krát, žiadna snaha o riešenie. Som dosť zaneprázdnená, preto som si dala zasielať šeky, aby ma včas informovali. Trvalý príkaz v banke si zriadiť nemienim. Došla mi trpezlivosť, chcela by som vypovedať zmluvu ešte teraz v októbri. Je to možné aj keď mám výročie zmluvy 04.06.2013?

Ďakujem vopred za akúkoľvek radu.
bubkoch
01.10.12,14:11
zmluvu mozes zrusit ku koncu poistneho obdobia, vypoved musi byt dorucena minimalne 6 tyzdnov vopred .. t.j. ak platis stvrtrocne, najblizsie ti poistne obdobie konci 4.12., teda ak stihnes dorucit vypoved do 22.10., poistenie bude k 4.12. zrusene

btw: tie dovody na vypoved nie celkom chapem, pises "Som dosť zaneprázdnená, preto som si dala zasielať šeky" ... t.j. ake riesenie platenia poistneho ta obtazovalo a oberalo o cas viac ako tie seky ???
preco potom nezaplatis raz rocne a mas pokoj cely rok ?
ivka70
01.10.12,14:12
Je potrebne si precitat ako mas zmluvu vlastne uzavretu.
Kedze tieto zmluvy maju zvycajne rocny cyklus (aj ked su platene stvrtrocne), predpokladam, ze to nebude mozne.

Inak, platit v dnesnej dobe poistenie sekmi ... no neviem .... to uz fakt robi malokto
nemusis si predsa davat trvaly prikaz, staci si dat pripomienku a raz za strtroka prikaz v banke zopakovat (suma a vsetky identifikacne udaje su rovnake).
Zuzana0440
01.10.12,14:22
Mám malé deti a nemám peniaze na úhradu ročnej splátky.
Zuzana0440
01.10.12,14:25
Ja viem, že by som si mohla dať pripomienku a raz za štvrťroka úhradu zopakovať, čo aj robím. Ale o tie šeky som vyslovene žiadala a moja otázka na porade bola o inom a nie tom, prečo robím, alebo nerobím to a to.
I tak ďakujem za info
asedma
01.10.12,14:34
Ja viem, že by som si mohla dať pripomienku a raz za štvrťroka úhradu zopakovať, čo aj robím. Ale o tie šeky som vyslovene žiadala a moja otázka na porade bola o inom a nie tom, prečo robím, alebo nerobím to a to.
I tak ďakujem za info

..zober zmluvu a chod osobne zrusit..dcera tiez takto zrusila
Žabinka
01.10.12,15:29
Je to tak, ako píše bubkoch v príspevku č.2. Výpoveď poistnej zmluvy havarijného poistenia je potrebné podať minimálne 6 týždňov pred koncom poistného obdobia. Keď chceš zrušiť poistenie, musíš si najskôr vyjasniť, ako je definované poistné obdobie vo všeobecných poistných podmienkach; pokiaľ nie je definované, platí, že poistné obdobie je obdobie, za ktoré sa platí poistné.
Podľa "Slovníka pojmov" -čo je poistné obdobie:
Poistné obdobie Časť poistnej doby, ktorá bola dohodnutá v poistnej zmluve alebo bola stanovená právnym predpisom. Udáva obdobie, za ktoré je potrebné zaplatiť poistné. Pri jednorazovo platených poisteniach je poistné obdobie totožné s poistnou dobou.