Yvuska
02.10.12,08:32
Dobrý deň poraďáci,

prosím Vás, dá sa tento krb ešte posunúť - vľavo alebo vpravo, a o koľko?
Vymetací otvor je za gitarovou krabicou.

Ďakujem pekne za pomoc, :confused:
Yvi
alltracboy
02.10.12,08:34
odhadujem tak 20-30cm na kazdu stranu. treba ho odpojit posunut kde treba a vyskusat ci sa da dopojit. Bude ale treba nove potrubie
juraj:-)
02.10.12,08:43
doprava by som ho neposuval, práve kvoli tomu vymetaciumu otvoru, ale ste tam nemali zlý prístup.
Majky11
02.10.12,15:26
Všetko sa dá... dnes sú na trhu 2-segmentové alebo 4-segmentové kolená, ktoré presne takéto riešenia poskytujú... Za pomoci takého kolena sa dá vytvoriť požadovaný uhol, nakoľko dve stredné segmenty je možné akokoľvek natáčať... Toje v tomto prípade jediným riešením... Teda krb je možné posunúť aj o viac ako 30 cm..

Ide o to, že krb na niečom stojí a teda je nutné prerobiť aj ten podstavec. a toto je v tomto prípade ta podstatnejšia časť presunu... to napojenie by už mala byť maličkosť...

Inak je tam dosť nízko sopúch, teda vstup do komína... To sa už prerobiť nedá...

Ale ten posun je riešiteľný.
alltracboy
02.10.12,16:45
to koleno ti moc nepomoze. pokial je sopuch v istej vyske a ma isty uhol, krb asi od steny moc odsuvat nechcu, tak nieje moc rieseni. Mozu to odsunut tak daleko ako dovoli koleno priamo na vlozke. A kedze je tam aj redukcia tak by bolo dobre kupit koleno a potom ho redukovat v rovnej casti co ide do sopucha= dalsich par cm navyse.
Majky11
02.10.12,17:03
Ale veď práve o tom je to koleno, ze dokážeš vytvoriť akýkoľvek uhol v horizontálnej a vertikálnej polohe zároveň...

Od sopúcha pôjde jedno také koleno, od krbu druhé, vytvoria sa potrebné uhly a medzi nimi iba rovný dymovod, ktorým sa to celé prepojí...

Robil som s takými kolenami nedávno, je to bezproblémová vec.
alltracboy
02.10.12,17:09
ked tam da dve take kolena tak uz tam ani nemusi dat ruru :D Jedine ze by z toho kolena isli zo 45 do 0 a potom si uz fakt moze dat ten krb kam chce :D. Mne sa zda je to koleno je skor robene na vytvaranie odskokov.. V jednej rovine z toho vies spravit iba 0, 45 a 90 stupnov.. vsetko medzi uz skruca to koleno do patvarov a vychyluje z osi.
Majky11
02.10.12,17:20
Mýliš sa... To koleno je na vytvorenie akýchkoľvek uhlov, či už v rovine, alebo nie... Teda je s ním možné vytvoriť napr. aj uhol v rovine o hodnote 0°-180°

Po povolení spon, je možné natáčať ľubovoľne všetky styri segmenty, a teda aj krajné dve "mini rúry"

Robil som s tým viem o čom hovorím...
juraj:-)
03.10.12,04:47
Len aby to malo potom ťah. Mali sme 4x zalomený komín a bolo to naprd. Otvorili sme dvierka a všetok dym isiel do miestnosti. Myslím, že sa odporúča zalomenie max 3x.
Yvuska
04.10.12,17:06
Ďakujem Vám za odpovede, v každom prípade som veľmi rada, že predsa len budeme môcť trochu s tou miestnosťou ešte "šachovať". Vďaka :-)
alltracboy
04.10.12,17:08
ja by som s tym uz moc nesachoval.. mas to pripojene tym presunutim toho moc nezmenis, iba si narobis starosti. Skor sachuj s vecami okolo krbu.