ms520
02.10.12,17:30
Kupil som s priatelkou RD. K domu sme prikupili od majitelov 2 pozemky, ktore su charakterizovane ako travnata plocha. Na KP zmluve vystupujeme s priatelkou ako kupujuci v pomere 1/2 pre kazdeho. Z katastra mi prislo rozhodnutie, ze konanie sa prerusuje. V odovodneni je napisane :

Po preskumani navrhu na vklad a prislusneho spisoveho materialu boli zistene nedostatky, ktore je potrebne odstranit:

-preukazat, ze pozemky CKN parc. c. ..... a c. ....... su urcene na vystavbu a ze sa na tieto pozemky nevztahuju blokacne ustanovenia zak. NR SR . 180/1995 Z.z v platnom znenio niektorych opatreniachna usporiadanie vlastnictva k pozemkom, nakolko ich kupujuci nadobuda po 1/2
- opravit v zmluve a navrhu vymeru CKN parc.c ....

Druhemu bodu odovodnenia rozumiem, ale nerozumiem prvemu bodu. Kupu sme realizovali cez realitku a zmluvy vypracoval pravnik.

Dalej je uvedene ze opravy v zmluve a navrhu je mozne vykonat dodatkom k zmluve, k navrhu, alebo dolozkou.
Ktore riesenie opravy je lepsie zrealizovat ? Ked realitka ma uvedene ze zabezpeci vypracovanie zmluv, tak by teda mala riesit napravu realitka, ci ja s priatelkou ? Su dane opravy spoplatnene na katastry ???
buchač
02.10.12,15:55
Kupil som s priatelkou RD. K domu sme prikupili od majitelov 2 pozemky, ktore su charakterizovane ako travnata plocha. Na KP zmluve vystupujeme s priatelkou ako kupujuci v pomere 1/2 pre kazdeho. Z katastra mi prislo rozhodnutie, ze konanie sa prerusuje. V odovodneni je napisane :

Po preskumani navrhu na vklad a prislusneho spisoveho materialu boli zistene nedostatky, ktore je potrebne odstranit:

-preukazat, ze pozemky CKN parc. c. ..... a c. ....... su urcene na vystavbu a ze sa na tieto pozemky nevztahuju blokacne ustanovenia zak. NR SR . 180/1995 Z.z v platnom znenio niektorych opatreniachna usporiadanie vlastnictva k pozemkom, nakolko ich kupujuci nadobuda po 1/2
- opravit v zmluve a navrhu vymeru CKN parc.c ....

Druhemu bodu odovodnenia rozumiem, ale nerozumiem prvemu bodu. Kupu sme realizovali cez realitku a zmluvy vypracoval pravnik.
...nie každý vyštudovaný na fakulte práva je aj právnik ...
Nech si preštuduje skriptá a realizuje sa odznova ...
Dalej je uvedene ze opravy v zmluve a navrhu je mozne vykonat dodatkom k zmluve, k navrhu, alebo dolozkou.
Ktore riesenie opravy je lepsie zrealizovat ?
...to máš jedno v podstate..
Ked realitka ma uvedene ze zabezpeci vypracovanie zmluv, tak by teda mala riesit napravu realitka, ci ja s priatelkou ?
...čo myslíš Ty ???
Jasné , že realitka ...to je ako keby si kúpil práčku , máš ju predsa v záruke ...zaplatil si nie malú sumu , nuž nech sa stará realitka ...
Su dane opravy spoplatnene na katastry ???
Konanie sa prerušuje na dobu určitú , zvyčajne na 30 dní ( máš napísané v rozhodnutí ) ...do tej doby neplatíš nič , ak stíhaš...
Ak nie , potom všetko odznova ...aj s poplatkami...

...