vlado 33
02.10.12,20:41
Všetci sa venujú svojím domácim miláčikom. A čo ostatné zvieratá? Včetne potkanov, na nich ste zabudli? To sú tiež živé tvory či sa Vám páči alebo nie!
vlado 33
02.10.12,18:45
Povedzte ľudia čo som Vám spravil že chodíte do lesa kradnúť moju potravu! Veď ja k Vám zatiaľ nechodím. Ale keď nebudem mať čo jesť, budem musieť prísť aby som prežil keď ste mi všetko ukradli! Potrebujem tuk na zimu a z čoho keď mi ostalo len opadané lístie.Poniektorí máte tuku dosť aj na niekoľko rokov a predsa ste nenažratý . Keď prídem do mesta pozrieť kontajnery tak sa s hrôzou na mňa kukáte a chceli by ste ma vidieť mŕtveho. Ale tak kukám aj ja keď mi kradnete v mojej kuchyni! Pre psích miláčikov viete nájsť potravu aj ubytovanie a nám stačí tak málo: Aby ste nás prestali okrádať!
misoft
02.10.12,20:11
Čo urobil? Tak sa pozri:
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=120755&stc=1&d=1349212279
Ale v podstate - máš pravdu - berieme a žerieme im ich obživu - najmä "zberači-ľudské kombajny" hnedej farby a neznámeho zápachu, prekladané samozberacími strojmi so sukňami a chustkami, alebo teplákmi a kalapmi po záruke.
vlado 33
02.10.12,22:20
A počuli ste už niekedy že by medveď zabil cigána? Lebo ja nie, veď obidvaja sú hnedý.
Silvernola
03.10.12,02:49
V Nórsku žije podľa najnovších údajov 150 (slovom a písmom stopäťdesiat) medveďov hnedých. A to tam majú inakšie podmienky! Ale aj vyzerajú onakvejšie, nie ako vychrtlé mitrhy! Som toho názoru (niekoho to možno pobúri), že v rámci ochrany medveďov, keď už je reč o nich, by sa mali rešpektovať ich územné nároky. Keď sa sa zver premnoží, najslabšie jedince sú vytláčané mimo obyvateľného teritória - Šahy, Moravský Svätý Ján, či kde všade to bolo. Naši ochranári a "tiežochranári" si zamieňajú kvantitu s kvalitou.
bjuty smis
03.10.12,05:31
čo sa potkanov týka, najlepšia je dobrá mačka, pes -potkaniar....ak nie, tak otrava...
buchač
03.10.12,05:55
V Nórsku žije podľa najnovších údajov 150 (slovom a písmom stopäťdesiat) medveďov hnedých. A to tam majú inakšie podmienky! Ale aj vyzerajú onakvejšie, nie ako vychrtlé mitrhy! Som toho názoru (niekoho to možno pobúri), že v rámci ochrany medveďov, keď už je reč o nich, by sa mali rešpektovať ich územné nároky. Keď sa sa zver premnoží, najslabšie jedince sú vytláčané mimo obyvateľného teritória - Šahy, Moravský Svätý Ján, či kde všade to bolo. Naši ochranári a "tiežochranári" si zamieňajú kvantitu s kvalitou.

....a na Slovensku je ich počet 5 - 6 násobný ( slovom a písmenom päť až šesť násobný ) , to znamená že ich je 700 - 900 ( slovom sedemsto až deväťsto ) kusov ......

...a ich územné nároky sú také , aké sú ...vzhľadom k počtom a teritóriu ide potom o jedno ..

Medvede ( lebo o nich je momentálne reč ) sú proste premnožené ......asi tak ako cigáni....

Skúste zastreliť jeden alebo druhý druh ...pálka jak sviňa - oba druhy sú fest chránené ....
vlado 33
03.10.12,12:13
Prepáčte, ale mojím cieľom nebola záchrana iba medveďa ale celkovo žijúcich zvierat ako takých. Stále počúvam slová, že sú premnožené treba ich zredukovať. A pýtam sa kto zredukuje nás, ktorí sme na vrchole potravinového reťazca! Stále spomíname, naša babka sa dožila 100 rokov ale uvedomil si niekto, že tá babka bola jednou z desiatich detí, ktoré prežili. Zamýšľal sa niekto z Vás nad otázkou : Premnožená planéta (ľuďmi). Bude kruté čo napíšem ale tisíce rokov sa ľudia medzi sebou vraždili, či už pre vieru alebo územia a takto vznikol prirodzený proces redukcie ľudí . Človek je predátor ako ten medveď ale on si zoberie iba toľko koľko spotrebuje. Človek nie , ten je nenásytný chamtivec. Pamätáte sa ako Číňania v 50 rokoch vyvraždili vrabce len aby zvýšili úrodu? Do dnes sa nemôžu z toho spamätať. Lebo tie vrabce žrali húsenice a tie húsenice im zožrali úrodu aj stromy. Dnes majú novú púšť umelo vytvorenú. Je pravda že aj odlesňovali územia. Ďalší príklad Aralske jazero, tiež výsledok nenásytností ľudí. Počul už niekto že by mali vyvraždiť žralokov či už v Austrálii alebo niekde inde? A koľko je prípadov napadnutia? Je to jeho domov a my sme iba hostia. Ako by sa Vám páčilo keby prišiel k Vám domov nejaký predátor? Preto správajme sa k prírode tak ako máme a neberme čo nám nepatrí!!!
marjankaj
03.10.12,12:25
Keď šťuky v jazere všetko vyžerú, tak sa začnú žrať medzi sebou.
A to isté čaká aj nás.
vlado 33
03.10.12,12:46
A rozmnožujú sa tie štuky v jazere prirodzenou cestou? Alebo je to výtvor človeka aby sa potešil rybár? A ten rybár odvedie daň a.t.ď . A zase stále myslíme na seba.
marjankaj
03.10.12,13:05
A rozmnožujú sa tie štuky v jazere prirodzenou cestou? Alebo je to výtvor človeka aby sa potešil rybár? A ten rybár odvedie daň a.t.ď . A zase stále myslíme na seba.
Také existovalo dávno pred tým ako sa tu objavil človek.

Po povodniach zostali jazierka, kde boli ryby uzavreté, tak sa požrali navzájom a keď jazierko vyschlo, tak podochli aj tie čo zostali.
Nie za všetko je zodpovedný človek. Si skoro ako ten Kažimír, všetko by si zdanil.:---
vlado 33
03.10.12,14:16
Príroda nás trestá za to čo sme jej urobili za posledných 100 rokov. A nevieme sa ponaučiť, že s prepáčením proti vetru sa šťať nedá. Čo nám zanechali naši predkovia sme povraždili. A chodíme sa kukať do ZOO na zvieratá ktoré ešte nevyhynuli, ako na atrakciu. A čudujeme sa, ako sa to mohlo stať ? Premenili sme prírodu aby pasovala nám a teraz pozeráme keď susedovi odnesie strechu a krúpy padajú ako vajcia. V Amerike si s toho nerobia veľkú hlavu, veď tam sa dá poistiť aj hovno v riťi.
marjankaj
03.10.12,14:22
Príroda nás trestá za to čo sme jej urobili za posledných 100 rokov. A nevieme sa ponaučiť, že s prepáčením proti vetru sa šťať nedá. Čo nám zanechali naši predkovia sme povraždili. A chodíme sa kukať do ZOO na zvieratá ktoré ešte nevyhynuli, ako na atrakciu. A čudujeme sa, ako sa to mohlo stať ? Premenili sme prírodu aby pasovala nám a teraz pozeráme keď susedovi odnesie strechu a krúpy padajú ako vajcia. V Amerike si s toho nerobia veľkú hlavu, veď tam sa dá poistiť aj hovno v riťi.
Príroda nikoho netrestá. To my sami.
Ale veď nás sa to až tak netýka. A po nás nech príde aj potopa, alebo aj armagedon.
vlado 33
03.10.12,14:35
Za 100 rokov budú naši pravnuci ukazovať svojím deťom toto: Takto vyzerali zvieratá.
marjankaj
03.10.12,14:56
Je to možné. Veď aj my ukazujeme dinosaurov. A možno vyzerali inak ako v tých filmoch. A o 100 rokov možno ani nebude mať kto ukazovať.
vlado 33
03.10.12,15:17
Pozri si príbeh o dinosauroch a ukončím túto tému porady. Asi som nenatafil na správne fórum. Venujme sa iba psíkom a mačkám. Veď to nám ide, čo nie?
vlado 33
03.10.12,17:20
Preštuj si ako je to v Mongolsku. Tam nikto ryby nesadí a je tam rovnováha druhov rýb.
marjankaj
03.10.12,18:01
Len som ti chcel naznačiť že živočíšne druhy vymierali aj predtým ako tu začal pôsobiť človek. Človek síce dosť mení svet, ale stále zaostáva za prírodnými katastrofami. Výbuchy sopiek, pád asteroidov, striedanie dôb ľadových, kolísanie teploty spôsobené
vlado 33
03.10.12,19:08
Ale ja som nezačal tému o dinosauroch ale o dalšom osude naších zivočichov aj o osude človeka kedže aj on medzi nich patrií
vlado 33
03.10.12,20:11
Ešte pár slov na záver : Skúsme hľadať príklad u našich západných susedov. Majú nie jazierka ale celé rybníky o ktoré sa starajú a vedia to aj speňažiť . A to sa volá produktívny chov . Diaľnice obohnané plotom cele tisíce kilometrov s prechodmi .
Indeed
04.10.12,05:46
Navrhujem znovu OTVORIŤ tému.