Liptovčanka
03.10.12,02:18
Medzi soklom a chodníkom je cca 1cm diera pozdlž múru.Omietka asi do 0,75 m sa celá krásne odlupuje od steny,ked ju podoberiem špachtlou.Nedrobí sa,odlamuje sa po kusoch a pod nou je stena suchá.Až na asi 15cm kus od chodníka nahor,z toho asi do 10cm sa malta medzi tehlami drobí.Ale ona je i tak v celom dome drobivá,akoby piesková.Dom je zo 1946r.Taky sme kúpili.Može byť odlupovanie omietky spôsobené jej nanášaním pri nízkych teplotách?Tak mi vravel sused,že to bolo robené.Spolu s faktom,že do tej špáry zatekala voda,sneh...? Musíme robiť aj sanáciu? Ja by som si chcela na to naniesť flexi lepidlo so sieťkou a nalepiť obkladový kameň ako sokel. Ked to odizolujem od vody a snehu,pomôže takáto minimálna úprava? V okolí/na celom dvore/je ílová zem,čo možno trochu pôsobí ako prírodný izolant proti vzlínajúcej vlhkosti a asi 1,5 m pozdlž domu od sokla ,teda0,5 m od 1meter širokého chodníka,je kanalizácia s inžinierskými sieťami,kde je teda nejaká i kamenná drť i piesok,čo môže tiež odvádzať vodu od domu,a navyše asi 6metrov od sokla je 5 m studňa/asi o 2metre vyššie vykopaná ako je postihnutý sokel/.Býva v nej 2 až 3 metre vody. Ale skôr sa to drží na 2,5 metroch výšky hladiny od dna.Táto miestnosť nie je podpivničená,leží rovno na zemi.
220870
03.10.12,03:31
Je to spôsobené vlhkosťou a mrazom.Ak tam dáte flex lepidlo tak vám to po prvej zime opadá.Omietku treba obiť do tehly a znovu omietnuť.Najlepšie sanačnou maltou.
Liptovčanka
07.10.12,21:10
Dakujem