DusanI
03.10.12,07:43
Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako mám postupovať,keď obec nechce prideliť súpisné číslo na existujúcu stavbu. V liste z obce mi napísali,že som predložil nehodnoverné dôkazy,že a jedná o samostatnú stavbu.pritom mi obec za stavbu na mojej parcele vyrúbila daň z priemyselných stavieb.
Predložil som geometrický plán a kolaudačné rozhodnutie,LV k parcele,
Obec mi napísala,že som nepreukázal hodnoverným spôsobom,že sa jedná o samostatnú stavbu.
majkii
03.10.12,18:53
Ak stavba spĺňa podmienky §43a ods. 2 ) stavebného zákona, obec je povinná určiť súpisné číslo.
Súpisné čísla sa nevydávajú nadstavbám, prístavbám, vstavbám, príslušenstvu k budovám napr. kotolne, garáže (pokiaľ ide o príslušenstvo k hlavnej budove) alebo sa súpisné čísla nevydávajú častiam budovám resp.objektom, ktoré podľa povahy aelbo účelu patria ku konkrétnej budove.

viac najdeš v dokumente na stránke ústavu súdneho inžinierstva "Informáca o postupe pri činnostiach súvisiacich s rozhodnutím obce o určení, zmene alebo zrušení čísla stavbe (http://www.usi.sk/uploaded/dokumenty/stavbari/usmern_cisla_stavby.doc)"


Mim témy : Ja som sa stretol s opačným prípadom, keď obec pridelila súpisné číslo prístavbe, čo malo za násleok 25 ročný spor o majetok.
wagner
03.10.12,20:08
Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako mám postupovať,keď obec nechce prideliť súpisné číslo na existujúcu stavbu. V liste z obce mi napísali,že som predložil nehodnoverné dôkazy,že a jedná o samostatnú stavbu.pritom mi obec za stavbu na mojej parcele vyrúbila daň z priemyselných stavieb.
Predložil som geometrický plán a kolaudačné rozhodnutie,LV k parcele,
Obec mi napísala,že som nepreukázal hodnoverným spôsobom,že sa jedná o samostatnú stavbu.
V prípade tzv. „zoskupených stavieb“, napr. výrobných areálov podnikov, pavilónových typov škôl, internátov, rekreačných a zdravotníckych zariadení, nákupných a obchodných areálov sa súpisné číslo pridelí budove, ktorá má vlastný vchod do areálu. Musí to byť však taký vchod, ktorý umožňuje samostatný prístup do budovy z verejnej komunikácie, ulice alebo iného verejného priestranstva. Na určenie čísla nestačí, že budova má dvere, bránu alebo iný otvor priamo v stene do dvora alebo poľa.

Číslovanie orientačnými číslami je pomocným druhom číslovania budov, ktoré slúži na orientáciu v obci a na konkrétnej ulici. Podmienkou zavedenia tohto druhu číslovania v obci je existencia ulíc a iných verejných priestranstiev, ktorým bol určený názov a ktoré sú týmto názvom označené. Orientačné číslovanie vychádza z číslovania budov súpisnými číslami a úzko naň nadväzuje.Odpíš obci , že nech Ti oznámi ktorý hodnoverný doklad máš predložiť