Monika Hanuliakova
03.10.12,14:33
Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu:Kúpili sme pozemok ktorý je vedený ako orná pôda ale potrebovala by som nim vydokladovať stavebko.Pozemok je o rozlohe 500 m2 ale príde mi nezmyselne cely ho dať vynať ako stavebný( z dôvodu následneho platenia dane za pozemok).. Myslím, že by stačila len tá čast ktorá bude pod stavbou, no neviem ako to musí byť zapísane v kúpnopredajnej zmluve aby som to mohla vydokladovat a pustili mi zbytok finančných prostriedkov. Je možnosť , že keby to bolo cele definovane ako stavebny pozemok mohla by som to časom zmenit na záhradu?Neviete ešte niekto poradit ako to čo najrýchlejšie vydokladovat pozemkom napr. predbežnou kúpnopredajnou zmluvou a dodatočným doložením stavebnej sporitelni že na pozemku je už možné stavat? Jedna pani v stavebnej sporitelni mi povedala, že musim mat k tomu aj rozhodnutie so stavebneho úradu , že som už vlastníčkou pozemku, no súri ma čas. Pretože do konca roka musim vyplatit predavajúcemu čast penazi ktoru som myslela, že budem mat po zdokladovani na základe kúpnopredajnej zmluvy.. dakujem
draik
03.10.12,17:26
Museli by ste geometrickým plánom vyčleniť novú parcelu. Ak je pozemok určený na výstavbu, tak si zistite, či ho bude banka akceptovať aj bez toho, aby bola orná pôda vyňatá.