kukino7
04.10.12,18:29
Robím rekonštrukciu letnej kuchyne a mením tiež strechu. Čítal som tu o téme toho viac, ale odpoved som nenašiel. Ako krytinu dávam plech, izoláciu nobasil, pod to asi nepriepustnú fóliu a tatranský profil. ten pôjde lakovať, tak že bude tiež nepriepustný... Otázka však znie, stavba je 5x3m, má cenu dávať pod krytinu paropriepustnú fóliu? Bolo mi povedané, že na takú krátku strechu je to v podstate zbytočné... Vďaka za odpovede.
alltracboy
04.10.12,16:37
ta vrchna folia je iba poistna ak by ti zatieklo pod krytinu. napriklad pri hnanom dazdi, nafukalo sneh, atd. lakovany tatransky profil nieje paronepriepustny.
kukino7
04.10.12,16:59
Lak na dreve prepúšťa paru? Ešte by som otázočku... Je to opreté o susedovu garáž. Treba tam nechať niečo na odvetranie, alebo to môžem uzavrieť?
alltracboy
04.10.12,17:03
lak urcite prepusti viac pary ako igelit, ale na to so nenarazal.. skor ze tatransky je samy spoj a to sa neda nalakovat tak aby to bolo vzduchotesne. v tom druhom ti nepomozeme asi bez fotografie.
kukino7
04.10.12,17:12
odfotit nemám čo, kým to znova nestojí... :-( nuž ale, čisto teoreticky, bude to strecha zo sklonom na jednu stranu, môžem to ˝vzduchotesne˝ uzavrieť, alebo treba dole aj hore nechať nejaký ten prieduch, aby sa to odvetrávalo?
alltracboy
04.10.12,17:15
ked tam nebude nic tiect (co asi bude) a sused nema vlhku garaz tak preco nie. neviem si to predstavit.
kukino7
04.10.12,17:31
http://www.gardin.sk/sub/gardin.sk/components/com_virtuemart/shop_image/product/cef5f41e783d3a1c8115101045075fbc.jpgTá strecha vzadu je akože susedova garáž a to v predu je moja strecha. nič lepšie som nenašiel, ale na predstavenie si toho snád bude stačiť. susedova garáž bude bud o pár cenťákov vyžšia, alebo rovnako vysoká ako to naše. to sa uvidí ked sa tam dajú pomúrnice, krovy, strešné laty.... a krytina. každopádne ak bude moja nižšia, bude to končiť oplechovaním, tak že pršat by tam nemalo...