elison
04.10.12,21:49
Dobry den,

chcem Vas poprosit o radu. V poslednych troch mesiacoch sa nieco stalo mojej susede. Ma zachvaty zurivosti, placu. Dokaze plakat, kricat celu noc. Byvala s nou asi dvanast rocna dcera, ale podla vsetkeho si ju vzal do opatery niekto iny. Z bytu uz je pocut len plac a krik. Par dni ju nepocut vôbec a potom zase a znova. Podla mna ma nejaku psychicku poruchu, ale podla tych zvukov, co idu z jej bytu sa tam bojim zazvonit, aby ma nenapadla. No chcela by som jej nejako pomôct.
Dakujem za radu
buchač
04.10.12,20:20
Niekedy nie je dobré miešať sa do problémov druhých .... aj keď sú zdraví ...
...a u psychických stavoch ( vyššie uvedených ) ani nevraviac...

Mám za to , že maximum , čo môžeš urobiť je oslovenie jej rodiny .....iné by som fakt nečinil....
bryston32
04.10.12,21:04
súhlas-asi tak nejak..býval som v prenajatom byte kde býval majiteľkin syn kt. tam občas riadne vystrájal ale všetko som riešil sms jeho mamke nech s ním spraví poriadky,pretože ked pil býval často dlho hore,rezal si ruku a podobne kraviny,som rád že už v tej Devínskej nebývam
danushka
04.10.12,22:26
,,...horšie, ako byť hladný, smädný, či nezamestnaný, horšie, ako trpieť pre lásku, horšie, ako utrpieť porážku, je keď sa absolútne nikto na svete o nás nezaujíma..."

Paulo Coelho
expeeert
05.10.12,04:28
,,...horšie, ako byť hladný, smädný, či nezamestnaný, horšie, ako trpieť pre lásku, horšie, ako utrpieť porážku, je keď sa absolútne nikto na svete o nás nezaujíma..."

Paulo Coelho

Skús nepodať daňové priznanie :D
maja
05.10.12,11:03
Asi by som kontaktovala rodinu, alebo niekoho blízkeho s kým sa stretávala.
alaya1
05.10.12,11:13
Ak niekto place a krici hoci aj celu noc, nemusi mat psychicke problemy, moze mat aj neskutocne bolesti, nemyslite?
ewita888
05.10.12,11:16
A chodí z bytu von?
bodliak
05.10.12,11:21
Skús ju osloviť, keď ju náhodou stretneš v jej lepšej chvíľke.
Pozdraviť, nadhodiť nejakú tému (počasie, trčiaci nákup v taške...).
Ak ju nestretávaš, len jej zaves na kľučku kvet, knihu alebo medovník...

Nemáme dosť informácii, tak sú to len také nástrely naslepo.
buchač
05.10.12,13:09
Ak niekto place a krici hoci aj celu noc, nemusi mat psychicke problemy, moze mat aj neskutocne bolesti, nemyslite?

...požiadam o charakteristiku významu " neskutočných bolestí " v Tvojom ponímaní ...

Nevraviac už o ...


Dokaze plakat, kricat celu noc.
Par dni ju nepocut vôbec a potom zase a znova.
...ak sú neskutočné bolesti , tak tie nemajú nejak prestávky ...
Buď sa vyliečia , alebo nie ...

Inak povedané , normálny jedinec by pri tých neskutočných bolestiach snáď aj lekára navštívil alebo sa niečím nadopoval ...
Nenormálny ???... nuž ten kričí , plače ... alebo aj iné pokračovania story potom prichádzajú ...
elison
05.10.12,15:08
byvam tam rok a za tu dobu som ju videla raz, tak dva tyzdne dozadu. Vonku bola uplne normalna. Prisla domov a do hodiny to zacala zase. Neviem, ci ma rodinu, ani ako sa vola, meno na schranke a zvonkoch je majitela bytu, ona je tam len v podnajme. Viem, ze kazdy mame svoje starosti, tiez by som sa do jej neplietla, ale ja uz tri mesiace chodim spavat s MP3 prehravacom, keby v noci zacala kricat, lebo verte mi, pritom sa spat neda. Clovek ma pocit z toho kriku, ze ju niekto skrti, ale ona tam je sama.
alaya1
06.10.12,06:24
byvam tam rok a za tu dobu som ju videla raz, tak dva tyzdne dozadu. Vonku bola uplne normalna. Prisla domov a do hodiny to zacala zase. Neviem, ci ma rodinu, ani ako sa vola, meno na schranke a zvonkoch je majitela bytu, ona je tam len v podnajme. Viem, ze kazdy mame svoje starosti, tiez by som sa do jej neplietla, ale ja uz tri mesiace chodim spavat s MP3 prehravacom, keby v noci zacala kricat, lebo verte mi, pritom sa spat neda. Clovek ma pocit z toho kriku, ze ju niekto skrti, ale ona tam je sama.

Ak ta jej hlas rusi v case nocneho kludu, zavolaj policiu.
alaya1
06.10.12,06:25
Neskutocne= velmi silne. A nemyslim si, ze len nenormalny clovek ma bolesti . To je vsetko, OFF.
buchač
06.10.12,06:52
...požiadam o charakteristiku významu " neskutočných bolestí " v Tvojom ponímaní ...
Nevraviac už o ...
...ak sú neskutočné bolesti , tak tie nemajú nejak prestávky ...
Buď sa vyliečia , alebo nie ...
Inak povedané , normálny jedinec by pri tých neskutočných bolestiach snáď aj lekára navštívil alebo sa niečím nadopoval ...
Nenormálny ???... nuž ten kričí , plače ... alebo aj iné pokračovania story potom prichádzajú ...

alaya1 6 Minutes Ago #22880
Neskutocne= velmi silne. A nemyslim si, ze len nenormalny clovek ma bolesti . To je vsetko, OFF.
OFF in ON ..

Nuž a čo ja Ti viem ...???
Snáď len toľko ...

...že :
...Ibalgin sa má brať 1 tbl á 8 hodín ...keď Ti poviem , že som bral 2 tbl á 2 hodiny , tak uveríš ???
...Tramal spôsobil to , že som dva dni limbu bol ...?
...Dolsin mi pravidelne zo 3 týždne pichali ???

...nuž mi nevrav niečo o silných bolestiach...

To je všetko .....



...a ozaj , terminus technikus v príspevku :

Normálny - človek bez psychických problémov , no s možnými inými zdravotnými problémami
Nenormálny - jedinec trpiaci nejakou duševnou - psychickou chorobou ...iné zdravotné problémy ale nemusia byť .....

P.S.:
...prisámfakt .......niekedy si pripadám ako keby som bol fakt ten nenormálny s inými zdravotnými problémami ....:o
alaya1
06.10.12,07:06
waw...
osky
08.10.12,05:09
[QUOT........... Clovek ma pocit z toho kriku, ze ju niekto skrti, ale ona tam je sama.[/QUOTE]

to vyzera,akoby bola posadnuta diablom,alebo nieco take videla.ja viem ,ze buchac sa do mna asi teraz navezie,ale nevadi,buchi co myslis?
su aj taki ludia,vsak koli tomu mame exorcistov...
nni v dakej sekte?
buchač
08.10.12,05:13
nawawkaj ... amerikanizmy nejak nemusím ... a okrem toho , dá sa to všeliako vyložiť ...
buchač
08.10.12,05:23
[QUOT........... Clovek ma pocit z toho kriku, ze ju niekto skrti, ale ona tam je sama.


to vyzera,akoby bola posadnuta diablom,alebo nieco take videla.ja viem ,ze buchac sa do mna asi teraz navezie,ale nevadi,buchi co myslis?
su aj taki ludia,vsak koli tomu mame exorcistov...
nni v dakej sekte?
...ja sa do nikoho nenavážam :---.........teda niekedy ...;)...a keď už , tak to aj snáď dôvod má....či ???
Snažím sa len o argumentáciu , poprípade nejakú logiku v danom hľadať ...

...a sekta ??...nuž členovia tých známejších nejak nevrieskajú ...
...exorcizmus ???... nuž k veciam , ktorým nerozumiem ( ale viem , čo znamenajú ) sa mi nehodno vyjadrovať ...
Je síce pravdou , že aj tomu páleniu zápaliek pri tom " spadnutí z očí " som neveril ... teda , pokiaľ som nevidel na vlastné oči pri dcére...:rolleyes:
danushka
08.10.12,06:08
Je síce pravdou , že aj tomu páleniu zápaliek pri tom " spadnutí z očí " som neveril ... teda , pokiaľ som nevidel na vlastné oči pri dcére...:rolleyes:

Jurko, obyčajná chémia so zápalkami...
Po vdýchnutí síry, tak ako aj amoniaku, sa nám roztiahnu cievy a lepšie sa prenáša kyslík krvným obehom. Preto aj tie prvé pomoci pri bábätkách v zmysle pretrieť pocikanou plienočkou.
korela
08.10.12,12:06
Keďže sa tu zatiaľ nikto nevyjadril k tvojmu problému z odbornej obce, skús sa poradiť o tvojom podozrení psych. dg so psychiatrom. Stačí zájsť k najbližšiemu vo svojom okolí.
Mnohí lekári majú dnes mail. adresy, tak si zvoľ formu, ktorá ti vyhovuje. Alebo choď na iné odborné fórum.
petermikuláš
08.10.12,14:00
s týmto vôbec nemusí chodiť psychiatrovi ani psychológovi, pretože ak nie je rodina, tak sa tým nikto nebude podľa platnej legislatívy zaoberať
ja by som povedal tak, že jedna možnosť priamo sa jej spýtať na to keď ju stretne niekedy počas dňa a spýtať sa či niečo prípadne nepotrebuje a druhá možnosť je informovať tú jej dcéru resp. niekoho relevantného z príbuzných, teda opravujem nevšimol som si že dcéra má len 12 rokov, takže informovať toho kto jú má v opatere
korela
08.10.12,14:51
s týmto vôbec nemusí chodiť psychiatrovi ani psychológovi, pretože ak nie je rodina, tak sa tým nikto nebude podľa platnej legislatívy zaoberať
ja by som povedal tak, že jedna možnosť priamo sa jej spýtať na to keď ju stretne niekedy počas dňa a spýtať sa či niečo prípadne nepotrebuje a druhá možnosť je informovať tú jej dcéru resp. niekoho relevantného z príbuzných, teda opravujem nevšimol som si že dcéra má len 12 rokov, takže informovať toho kto jú má v opatere
O platnej legislatíve viem. Ja som to vnímala skôr zo strany zadávateľky témy, aby si raz
nevyčítala, keby sa niečo v budúcnosti stalo, čomu sa mohlo možno zabrániť.
buchač
08.10.12,16:25
Keďže sa tu zatiaľ nikto nevyjadril k tvojmu problému z odbornej obce, skús sa poradiť o tvojom podozrení psych. dg so psychiatrom. Stačí zájsť k najbližšiemu vo svojom okolí.
Mnohí lekári majú dnes mail. adresy, tak si zvoľ formu, ktorá ti vyhovuje. Alebo choď na iné odborné fórum.

O platnej legislatíve viem. Ja som to vnímala skôr zo strany zadávateľky témy, aby si raz
nevyčítala, keby sa niečo v budúcnosti stalo, čomu sa mohlo možno zabrániť.
...hm ...

Keď vieš , tak nechaj tak ....

Ale opýtam sa :
Čo povieš psychiatrovi ?
Že niekto vrieska alebo búcha ...

...hm ...
petermikuláš
08.10.12,18:31
O platnej legislatíve viem. Ja som to vnímala skôr zo strany zadávateľky témy, aby si raz
nevyčítala, keby sa niečo v budúcnosti stalo, čomu sa mohlo možno zabrániť.

jasné, chápem, mysleli ste to dobre, ja som jej len tvrdo napísal, že sa s ňou nikto nebude príliš baviť, resp. to ďalej riešiť
ale rozhodne súhlasím s tým ako ste to mysleli, teda, že treba urobiť všetko čo považujeme za potrebné, aby sme si to potom náhodou nemuseli vyčítať.
korela
08.10.12,19:08
...hm ...

Keď vieš , tak nechaj tak ....

Ale opýtam sa :
Čo povieš psychiatrovi ?
Že niekto vrieska alebo búcha ...

...hm ...
Stačilo by toto:

"Dobry den,

chcem Vas poprosit o radu. V poslednych troch mesiacoch sa nieco stalo mojej susede. Ma zachvaty zurivosti, placu. Dokaze plakat, kricat celu noc. Byvala s nou asi dvanast rocna dcera, ale podla vsetkeho si ju vzal do opatery niekto iny. Z bytu uz je pocut len plac a krik. Par dni ju nepocut vôbec a potom zase a znova. Podla mna ma nejaku psychicku poruchu, ale podla tych zvukov, co idu z jej bytu sa tam bojim zazvonit, aby ma nenapadla. No chcela by som jej nejako pomôct.
Dakujem za radu"

Zmestí sa to do minúty.
buchač
08.10.12,20:15
Stačilo by toto:
"Dobry den,

chcem Vas poprosit o radu. V poslednych troch mesiacoch sa nieco stalo mojej susede. Ma zachvaty zurivosti, placu.
...a ako to viete ???
Dokaze plakat, kricat celu noc.
...a ako často sa to opakuje ???
Byvala s nou asi dvanast rocna dcera, ale podla vsetkeho si ju vzal do opatery niekto iny.
...a už ste dotyčných aj informovali ???
Z bytu uz je pocut len plac a krik. Par dni ju nepocut vôbec a potom zase a znova. Podla mna ma nejaku psychicku poruchu, ale podla tych zvukov, co idu z jej bytu sa tam bojim zazvonit, aby ma nenapadla.
...a volali ste už políciu ???
No chcela by som jej nejako pomôct.
Dakujem za radu"

Zmestí sa to do minúty.
aj menej na odpovede ...

...hm ...

korela
Keďže sa tu zatiaľ nikto nevyjadril k tvojmu problému z odbornej obce, skús sa poradiť o tvojom podozrení psych. dg so psychiatrom.
...a možno ( ak nezabudnem ) zajtra zavolám odborníkovi a opýtam sa na jeho odborný názor ,,,
petermikuláš
09.10.12,07:58
Stačilo by toto:

"Dobry den,

chcem Vas poprosit o radu. V poslednych troch mesiacoch sa nieco stalo mojej susede. Ma zachvaty zurivosti, placu. Dokaze plakat, kricat celu noc. Byvala s nou asi dvanast rocna dcera, ale podla vsetkeho si ju vzal do opatery niekto iny. Z bytu uz je pocut len plac a krik. Par dni ju nepocut vôbec a potom zase a znova. Podla mna ma nejaku psychicku poruchu, ale podla tych zvukov, co idu z jej bytu sa tam bojim zazvonit, aby ma nenapadla. No chcela by som jej nejako pomôct.
Dakujem za radu"

Zmestí sa to do minúty.




nie je to vôbec reálne, takto ako to píšete, ani sa do psychiatrickej ambulancie nedostanete s tým, že sa idete "len niečo opýtať ohľadom susedy", pretože ten psychiater si to nemá ako "nabodovať" takýto úkon a teda ho ani nebude robiť, keďže ho nebude mať vôbec zaplatený. A neviem si ani predstaviť ako by ste prešli od sestričky, ktorá od dverí bude žiadať od Vás kartičku poistenca, čo poviete, že sa idete len niečo opýtať? ani dovnútra sa nedostanete a ak by ste sa aj dostali k doktorovi tak po tom čo takto položíte otázku do tej jednej minúty tak Vám poviem, že kontaktujte políciu, prípadne príbuzných a to je všetko. Určite Vám nepovie ako sa máte správať k tej susede, alebo čo máte robiť pretože ju nevyšetroval a aj keby ju vyšetroval tak to povie iba rodinným príslušníkom a nie Vám ako susede, pretože poskytovať informácie o zdravotnom stave môžeme /zdravotníci/ len osobne a to najbližším rodinným príslušníkom, inak nie, tadiaľto cesta nevedie
buchač
09.10.12,11:01
Nerieš ... korela asi ešte sníva ...