darkness666
05.10.12,07:56
chcem sa opytat ako je to s odmietnutim pracovnej cesty ked podla zakona nemusi zamestnanec suhlasit, sice v pracovnej zmluve mám ze ma moze vyslať na pracovnú cestu.
Ide o to že chceli odo mna aby som sla ako doprovod s pacientom , odchod 5:30 , pritom pracovnu dobu mám od 6, mám traumu po nehode co sme mali od vtedy nechodím ani busom, s ocom maximalne do vedlajsieho mesta , je v zakonniku prace spominane zhruba ze nemoze chciet od zamestnanca aby vykonal pracu ktora ho moze ohrozit, s tym konkretnym soferom som sa už raz viezla, rychlosti nedodržiava okrem toho fajčí v kabine čo maju zakazane, no a ešte lepšie pred 3 dnami mal nehodu nedal prednost na stopke, (bol aj v spravach) Takze o svojom živote rozhodujem sama! a aj o tom ku komu si sadnem, vedla akeho šofera! Tiež take že stravu nám zamestnávatel nezabespečuje, no a na pracovnej ceste co som bola asi 2x trvala 4-12 hodin som nemala zabezpecenu stravu! Dalsia vec po tom ako som povedala ze nepojdem , sa podujala kolegyna ze pojde a tym to haslo, ze nemá problem prist na 5:30 kedze ma lepsie spoje ako ja kedze nebyvam v meste kde pracujem. Tým to bolo uzavreté a teraz po mesiaci mi nadriadená dala papier že som porušila pracovnu disciplinu. Mozem sa voci tomu ohradit, kedze je tam sice ze ma moze vyslat na pracovnu cestu ale take ze to moze urobit aj hodinu pred zacatim sluzby tam nie je a tiez som to nedostala pisomny prikaz ze mám ist ???za odpoved dakujem