leilei
05.10.12,09:45
Moja 7 týždňová perzká mačička má opuchnuté očko, do polky očka má ako keby kožtičku a očko je samo o sebe zaslzené. Jej aktivitu to vôbec neovplyvňuje. Neviete čo by to mohlo byť? Zašla by som s ňou k veterinárovy ale nikde v okolí žiadneho nemáme. Rada by som jej kúpila nejaké očné kvapky alebo mastičku. Ale chcela by som vedieť čo to je.
pinta
05.10.12,07:52
Stačí umýva harmančekovým odvarom, ale čistiť tak,že po každom zotretí tampón vyhodiť a umývať novým čistým. Zaberá po troch dňoch.Tým sa zabráni infekcii aj to dezinfikuje a neštípe.
arizona
05.10.12,11:36
Nemas nablizku ziadneho veterinara? A kde ju chodis davat ockovat???
Je lepsie najst veterinara,ako experimentovat...

Nam veterinar odporucil na chore ocko Opthalmo framikoin./to iste ,co pre ludi/ , ale neviem odhadnut, ci ti to pomoze . Tvoja cica moze mat iny problem,ako nasa.
JAJA11
05.10.12,11:38
Stačí umýva harmančekovým odvarom, ale čistiť tak,že po každom zotretí tampón vyhodiť a umývať novým čistým. Zaberá po troch dňoch.Tým sa zabráni infekcii aj to dezinfikuje a neštípe.

my sme umývali takéto očká repíkovým odvarom.... babka mala vždy kočiatka s takýmito očkami a stačilo pravidelne umývať repíkom alebo aj harmančekom a pomohlo to... ak nepomôžu bylinky, treba sa obrátiť na veterinára :o
irma1
05.10.12,11:54
my sme umývali takéto očká repíkovým odvarom.... babka mala vždy kočiatka s takýmito očkami a stačilo pravidelne umývať repíkom alebo aj harmančekom a pomohlo to... ak nepomôžu bylinky, treba sa obrátiť na veterinára :o

Môžeš to skúsiť, ale pamätaj, že mačku treba stále pozorovať. Akékoľvek zhoršenie môže mať veľmi rýchly spád.
Skús pohľadať toho veterinára. Aj tak ho budeš potrebovať. To by bolo asi najlepšie.